Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #16

    Re: Моля помогнете!

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Така е.Една марка като се издъни с няколко модела няма начин да не си изградиш стереотип.Когато ти звъннат 100 човека в рамките на 1/един/час че са им замръзнали климатиците какво друго да правиш,освен да си изградиш стереотип.
    Миналата зима си направих труда да се разходя в един мъглив ден с Т минус7-8 и снимах най-различни марки.Видях тошиби ,панасоници ,мидеи,хитачита, всичко беше станало на буци сняг.И ми стана ясно ,че това е неизбежно. И аз като видях за пръв път скреж по климатика взех да званя наляво на дясно . Ако искаш мога да ти покажа и снимките ама няма да видиш нещо което не си виждал.Така че стига сте говорили на човека глупости , климатика е на ниво.Надявам се
    Гледам си редактирал.
    Та за външното тяло на въпросния модел .9 и 12 са с еднакви поразмер тела само че 12 е с двуредов топлообменник
    Аз като си купувах HSU-09HVA103/R2(DB) гледах точно това ,въшното тяло да е голямо.
    http://www.haier.com.hr/wp-content/p...on=open&file=5
    Това са пълни технически характеристики .изтегли това и го разгледаи ако ти се занимава.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #17

    Re: Моля помогнете!

    абе извинявай ама аз за толкова години не съм чул дайкин и фуджитсу инвертер ако са правилно оразмерени и монтажа е добър да замръзне а хайери ,хитачита колкот си искаш и аз като jori ги спрях отдавна.
    Мидеята я монтирам само за студено и пролет и есен когато нито да зяплиш парното нито да не го запалиш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #18

    Re: Моля помогнете!

    Не говоря за марката като цяло но имам наблюдения върхо два модела изкарали миналата зима.
    12 RU- Баща ми я ползва , мога да кажа че външното тяло е по тихо от дом.хладилник.невероятно тих.
    18 RE-az q polzwam. този е евтин модел ,но не го спряха Т от -15 миналата зима.Дано и тази да е така.
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=209120
    Хаера на снимките е 18-ката.това са снимки правени секунди след начало на дефроста .повече от това не е замръзвал.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #19

    Re: Моля помогнете!

    nasko-g ,
    разчитай на късмета си , защото си нямаш представа колко е важен той за теб.
    При новите модели Хайери, климатика може да се "окака" на петия ден , а може и да работи много години без проблем.
    Рано е за хвалби, казах го вече.....пък и после нещо ако се скапе и ревнеш тук във форума, нали се сещаш колко подигравки ще отнесеш
    Ето ти още снимки на Хайер, щом ги колекционираш http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203331

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re: Моля помогнете!

    Цитат Първоначално публикувано от nasko-g
    ...
    Хаера на снимките е 18-ката.това са снимки правени секунди след начало на дефроста .повече от това не е замръзвал.
    Само аз ли на снимките виждам снежна буца? Ако щеш вярвай, ама това не е много нормално. Нали това е твоят Haier?


  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #21

    Re: Моля помогнете!

    rsvr Не искам да се хваля с това че климатиците който ползвам работят без проблем амин
    обаче много ме дразни когато някой се изказва в пълна краиност за нещо което даже не е виждал.Пък и ся човека вече сие купил климатика и глей кво става:
    1 монтажника му казва че е дърво
    2 тука няколко човека му казват-дърво
    И никои не знае за какво става на въпрос обаче: дърво дърво дърво
    Ти как ще се почустваш след толкова негативни изказвания
    Не може ли просто да кажат "дано новия модел да е по-добър" въпреки че и стария модел HSU-12HV03/R2(DB) беше перфектен . Имам колега който го ползва вече 2г. Не отричам че някоя друга бройка може да е здала багажа, Като напиша хаер в търсачката на форума има 10-на недоволни . Но в форума се включват повече хора с някакъв проблем.Повечето клиенти просто си ползват машините и не се занимават да пишат по форумите.
    Имам чувството че повечето които знаят само "дърво" са търговци и нямат сметка да се изказват умерено за които и да е хаер.
    А пък аз ако имам проблем с някоя машина естествено че ще питам тук.То има толкова проблемни маркови машини че вобще няма да ме е срам да споделя.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #22

    Re: Моля помогнете!

    абе за хайер е добре не е замръзнал като хората тва е само скреж и на дънато на тавата мисля че има лед само първия кръг е замръзнал не е толкова страшен в сравнение с другите хайерчоци но явно този е преоразмерен пък и е на терсаката малко или много му е завет.
    Мисля че е време да споделиш колко 200лв плащаш на месец с този нафтов котел

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #23

    Re: Моля помогнете!

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Само аз ли на снимките виждам снежна буца? Ако щеш вярвай, ама това не е много нормално. Нали това е твоят Haier?

    Ако беше прочел внимателно щеше да разбереш че снимката е правена точно след старта на дефроста .Времето беше мъкливо с Т под -5 След дефроста не оставаше и грам скреж.
    Виш тошибата тя по-добре ли е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #24

    Re: Моля помогнете!

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    абе за хайер е добре не е замръзнал като хората тва е само скреж и на дънато на тавата мисля че има лед само първия кръг е замръзнал не е толкова страшен в сравнение с другите хайерчоци но явно този е преоразмерен пък и е на терсаката малко или много му е завет.
    Мисля че е време да споделиш колко 200лв плащаш на месец с този нафтов котел
    не е преоразмерен отоплявам две преходни стаи общо около 35кв. В панелка съм на последен етаж без изолации.Най-голяма сметка платих за януари май 160лв за всичко. Имам две деца така ,че бойлер и пералня работят всеки ден.
    Съгласен съм че климатика (18re) не е икономичен но аз и не твърдя обратното.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    Важното е да си го ползваш със здраве! Дано няма проблеми.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #26

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Важното е да си го ползваш със здраве! Дано няма проблеми.
    Дано .И извинявай ако съм се изказал по-остро
    tarbuk гледам си сменил името на темата. Надявам се ти сам съвсем скоро да споделиш първи впечатления от климатика.
    Иначе какво стана с монтажа, намери ли друга фирма?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #27

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    тоя хайер тука край дунава на -15 и ако е на север неможе да отлепи повярвай ми имам няколко монтирани даже и 24инвертори чупат перки на поразия.
    Ама щом при тебе работи ползвай си го със здраве но е хубаво когато хвалиш дадена марка да уточняваш от къде си и какви градуси потдържа и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #28

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    тоя хайер тука край дунава на -15 и ако е на север неможе да отлепи повярвай ми имам няколко монтирани даже и 24инвертори чупат перки на поразия.
    Ама щом при тебе работи ползвай си го със здраве но е хубаво когато хвалиш дадена марка да уточняваш от къде си и какви градуси потдържа и т.н.
    Нека да уточня.Понеже темата е за съвсем различен модел ,ще ти отговоря и не искам повече да се обеснявам за този модел .
    1-аз не хваля нищо , просто казвам че климатика работи нормално но вие отказвате да повярвате.
    2-климатика работи в Пловдив и снимките са правени при мъгливо и много студено времео около минус 5-6 градуса
    3-при минус 15 по питата на външното не се образуваше скрж (защо незнам) но вече не топлеше както трябва
    Точка по въпроса.
    Сега ще се радвам да пишат собственици на HVA серията на Haier защото темата е за тях.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #29

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от nasko-g
    Не говоря за марката като цяло но имам наблюдения върхо два модела изкарали миналата зима.
    12 RU- Баща ми я ползва , мога да кажа че външното тяло е по тихо от дом.хладилник.невероятно тих.
    18 RE-az q polzwam. този е евтин модел ,но не го спряха Т от -15 миналата зима.Дано и тази да е така.
    Искам само да коментирам първата снимка с мидеите:

    Само това се разправям с клиенти "естети?" - че не трябва да се монтират външните тела едно под друго. Ама загрозявало фасадата, все едно че за украса се слагат.

    Очевидно е че мидейките се поливат една друга, понеже са монтирани така.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #30

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    Здравейте пак,чуках лаф по скайпа с един приятел,който работи в голяма фирма за поддръжка на хладилна техника и му споделих проблема и той вика аз ще ти го монтирам.Дойде пича видя за какво иде реч замери разстоянието и след един час се върна с готовия тръбен път продухан с азот и запечатан,бая дупкане падна и висене през балкона ама стана.Обезвъздушава го 40 минути понеже се запихме на вино и забравихме,че помпата е включена После пусна фреона и замерва три пъти през половин час всичко беше ок.Климатика мърка като коте.При температура в стаята 16 градуса и зададена 24 я достигна за 35 минути и изключи.Сега щял да види дали може да направи нещо с гаранцията ама и да не стане майната му.Монтажа ми излезе парите за стойката и крепежни елементи.Благодаря на всички които се отзоваха,ще ви държа в течение как се държи климатика при много студено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Климатик Haier * HSU-12HVA103/R2(DB) - грешка "E"
    От modac във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-13, 21:52
  3. Haer HSU-12HVA103/R2 DB
    От d_slavoff във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-11, 13:03
  4. климатик Haier HSU-12HVA103/R2(DB)-памет
    От м.петров във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-11, 14:09
  5. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе