Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #16

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Здравейте!И моят първи климатик е HSU-10HB03(B),купен през 2001г.много съм доволен,без никакви проблеми е до сега.През 2008 купих още два от Технополис,други модели,пак инверторни.Тогава техниците направиха проверка за състоянието на десятката-46гр.по Ц. на вътр.вентилатор,при минимални обороти.Това било супер!За тези 7 год./вече 10/съм му почиствал само ламелите на вътр.тяло,филтрите-редовно,и веднъж годишно измивам външното тяло,перката и външните ламели.Това е!Моето мнение е,че по-старата техника е по-издръжлива от сегашната...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #17

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Цитат Първоначално публикувано от joli_
    Това е!Моето мнение е,че по-старата техника е по-издръжлива от сегашната...
    Доста народ се убеждава в това напоследък-друг е въпросът защо е така,но е факт и не само при климите.Пазарна икономика...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #18

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Аз също имам подобен проблем. При мен на охлаждане си работи докато свали температурата до зададената, после леко полъхва хладно, все едно я поддържа и накрая започва тая чертичка (оперейт явно й казвате) да мига. На вентилатор си работи ОК, няма проблеми. И на мен ми служи вече 8ма година и не искам да го хвърлям пък и нямам излишен лев.
    Сега го пуснах за малко да го тествам пак. Значи перката отвън върти доста слабо, все едно няма сила, мъчи се все едно. И накрая изключва и светва тая лампа, за която става дума и започва да мига. Между другото, когато правихме ремонта и местихме тялото външното момчето сподели, че изпуща нещо, но така и не разбрах фреон или масло...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #19

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Изтървали сте му част от фреона докато сте го местили. Викай някой колега да го зареди!
    Заедно с фреона излиза и масло-това сте видяли!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #20

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Ако сме го изтървали как тогава духа нормално студено? Когато липсва фреон не трябва ли да не може да охлажда като хората? Между другото забравих да спомена, че климатикът е 8-годишен и освен два или три пъти пълнене на фреон друго не е правено. В смисъл не е правил проблеми досега. Ако това е от значение, разбира се. Моделът е HSU-10HV03.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #21

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Цитат Първоначално публикувано от stefan4o
    Ако сме го изтървали как тогава духа нормално студено? Когато липсва фреон не трябва ли да не може да охлажда като хората? Между другото забравих да спомена, че климатикът е 8-годишен и освен два или три пъти пълнене на фреон друго не е правено. В смисъл не е правил проблеми досега. Ако това е от значение, разбира се. Моделът е HSU-10HV03.
    ------------------------------------------------------------------------------------------

    Сам каза,че сте местили външното и излязло някакво масло (фреон). За по-сигурно му закачете манометър и ако показва по-малко от 4,1 бара е за дозареждане ( ако е на R22) Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #22

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Направих проби пак. Значи като го пусна да охлажда на 16 и на 24 няма разлика в температурата на струята. Навън тялото се тресе, вибрира (перката изобщо не включва). Питата отзад загрява доста почти пари, явно като загрее и се включва защита. Т.е. излиза, че изобщо не може да се каже, че духа студено, леко хладна струя прави. Дано да е само нужда от фреон... че пусти париииииии
    Забравих да спомена също, че филтрите бяха доста мръсни, изчистих ги, обрах каквото можах по вътрешното тяло с прахосмукачката.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #23

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Явно имаш проблем с външния вентилатор. Като за начало му провери кондензатора и дали стига напрежение до него. Разклати на ръка ротора и провери за луфтове, може да се е разбил за тея 8 годинки и за това да е "немощен".

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #24

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Да, обадих се на братовчед ми, който работи във фирма за монтаж/ремонт на климатици. Той ми каза същото. Одеве човърках пак - компресорът си работи, но перката не върти. Опитах да не би да е от дифузьора и да й пречи да се върти - но не, върти се свободно на затворен капак. Значи остава варианта поради някаква причина да не иде напрежение до нея. Той предположи също, че можело да е от някакви кондензатори. Явно му сработва защитата против прегряване на компресора. Силно се надявам да е това проблемацията, че в момента хич не съм ОК с финансите.
    Инак няма как да проверя, понеже не мога да отворя нацяло горния капак, махам двата странични болта, но явно има и други, които го държат, за да мога да замеря какво тръгва към перката. Ще чакам братовчед ми да си дойде от морето и ще действаме с него да видим какво ще стане. Освен това намерих една ламаринена планка вътре под перката, явно е паднала от някъде, но тепърва ще видя откъде, не ми се вярва в това да е проблемът.
    Мерси много Петров за помощта

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #25

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    И аз мисля, че ти сработва защитата, няма как да работи климата без вентилатор. И добре,че е защитата иначе си отива компресора angel Може да е нагоряло реле, или да си е заминал вентилатора, в тоя случай ремонта не би надвишил 100лв. Ако е реле, ремонта може да е и 20-30 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Haier HSU-10HB03(B) - обороти
    От miroslafcho във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 12-02-12, 11:45
  2. Отговори: 2
    Последно: 01-02-11, 20:08
  3. Osaka 18-ka - не тръгва, мига лампичка!
    От Kesho във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-10, 18:38
  4. Haier HSU-09H03/R2(DB) - свети, мига и не тръгва
    От sheme7a във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 03-10-09, 20:04
  5. Haier HSU-10HB03 (B) - отказва да топли
    От MAP във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-08, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе