Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    20к е

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #17

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Здравейте!След като от сервиза ми върнаха платките с подменен стаен датчик грешката вече не е Е2,а е Е7.Поведението на климатика е същото,само че проблемът май е по-голям.Някой каза,че Е7 е липса на връзка с външн.тяло или проблем със силовото захранване.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300373760[/time]_________________________________________________

    Освен това ми направи впечатление,че на външната платка мигаше червен светодиод ,който премигна 14 пъти.Какво ще рече това?Някъде във Форума пишеше за тези мигания,но не можах да го намеря.Моля,кажете!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300374316[/time]_________________________________________________

    А също така стойността на стария стаен датчик го докара до 20Кома,при около 20*С.Мисля,че ме плъзнаха по пързалката!!!

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #18

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    joli_, предоставих ти сервизното на модела. Защо не го разгледаш? Мисля, че ще си дадеш отговори на доста въпроси относно държанието на машината.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #19

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Aleksandars,благодаря за сервизното на модела!Не съм специалист,трудно ми е с преводите,но полагам усилия доколкото мога.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #20

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    При тази грешка провери първо кабелите на клемореда(просвири ги).Провери си и бушона на външното тяло.Възможно е и да е IPM.
    Успех !

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Като чета за пореден път се убеждавам че много хора с леви ръце са се хванали да правят климатици. Толкова ли не могат да ти замерят напрежения модули датчици и да ти дадат диагноза и цена за евентуален ремонт. В темиите за Пансоник и там един човек така се оплаква.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #22

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Стайният е 20Кома,другият е 10 на абсолютно всички Хайери без един модел.
    Ако те интересува как да си провериш модула ще ти пиша на лични.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #23

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Утре ще опитам да проверя връзката между двете тела,ще потърся и външния бушон преди да дойдат от сервиза,но какво показва премигването на светодиода от външното тяло-14 премигвания?Интересно ще бъде каква диагноза ще поставят от сервиза при всичко ,което дотук направиха.Грешката Е7 се е получила още в сервиза при тестването на вътр.платки и после се появи и при мен,след като ги качих на климатика.Може ли там да са направили нещо и да се е получила нова грешка Е7.Аз нищо не съм променял между двете тела,за да наруша връзката между тях!

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Е7 липса на комуникация между телата. 14 мигания IPM модула претоварване по ток. Хаера има възможност да се запуска външното тяло дори и без вътрешното ама това не го знаят сервизите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #25

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    VeleV.Klima техниците умозаключиха,че е IPM.Сега отидоха да търсят такъв,за да тестват Кл. с друг IPM и окончателно да решат какъв е проблема!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300450085[/time]_________________________________________________

    След двучасова борба с всички термодатчици,компресора,вентилатора и всичко каквото се сетите от външното тяло -ТЕХНИЦИТЕ заключиха:виновен е IPM-ът!Смениха го с някакъв стар,при което духна топло и щастливи ми поискаха 200лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #26

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Е успях да допрочета темата....... , а колко ли по лесно щеше да е ако още в началото се беше обадил на сервиз, който да ти отремонтира климатика - вместо да се захващаш сам? Като гледам от първата публикация досега е минал месец и .....
    А тя зимата свърши - няма страшно

    Тук изключително много "ценим" мнения от подобен род!
    Следващия път, ако нямаш какво да кажеш, не искаш, или не ти се занимава, просто подминаваш тема без да спамиш в нея!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #27

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Сплит,отношението и действията на техниците не бяха на професионално ниво.Не може Климатикът да си дефинира грешката,която е причинена от двата вътрешни термодатчика,а те да подменят само единия и то със стар.Освен това техния списък с грешките не съответстваше на този,който ми дадоха от РОЯЛ!В крайна сметка те елиминираха поотделно всички компоненти от външното тяло и така откриха,че има проблем в IPM-а.Преди това ми провокираха грешка,че няма връзка между телата;поискаха ми 30лв. за подмяната на датчик,който струва 8лв.и сложиха стар!!!Е как тогава да им имаш доверие и да не си ремонтираш сам!Освен това във форума има много по-компетентни хора,които ми и помогнаха.Благодаря на всички,които се отзоваха и ми помогнаха!!!

  16. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    5
    #28

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Колеги отново проблеми с хайер, точно такъв модел. HSU-09HV03R2(DB)
    Ровя вече три часа и нищо конкретно немога да намеря. На дисплея показва грешка F23 а отвън шест мигания.
    Намерих нещо за ф23 ама за мигането никъде нито дума. Някой да подскаже нещо.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Не се мъчи за модул си- 169лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Haier HUM 24 HA 03/R2 проблем
    От frick във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-13, 22:16
  2. Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)
    От break_men във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-12, 21:31
  3. HAIER HSU-12RU03/R2 (SDB) - ПРОБЛЕМ!!
    От alexandrovpl във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-11, 17:00
  4. Haier HSU-12RA03/R1(B) - проблем
    От Mr. Bean във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 16-02-10, 23:16
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе