Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #1

    Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Здравейте!Инверторният климатик не беше включван близо месец и сега не включва вентилатора на вътрешното тяло при режим Отопление.След тестване и опит за автоматично избиране на режим пак не духа топло.Дава грешка-Е2.Какво може да е станало?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    А навън върти ли, компресорът чува ли се?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #3

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Перката на външното тяло се върти-засили,намали,спре,пак върти;явно някакъв режим.Вътре нещо пукне,но вентилаторът не тръгва.По-скоро си мисля,че тази грешка Е2,която ми изписва на вътрешното тяло,трябва да разкрива вида на проблема/както при касовите апарати-всяка грешка си има някаква причина/.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #4

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Е2 - повреда във вътрешния тръбен датчик (на вътр. тяло) - 10 КОм

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #5

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Пробвай в режим "вентилация" дали ще тръгне турбината и ако не ще пробвай да и помогнеш като я побутнеш с някой молив. Най-вероятно там ти е проблема след като не е ползван доста време. Щом се чува пукане вътре, а вентилатора вън си намаля оборотите и спира, значи си достига и дори превишава зададеното налягане/температура.
    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #6

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Здравейте!Когато задам температура при отопление на дисплея се отчита стайната.Климатикът работи в режим на вентилация и охлаждане/тестващата му програма е 30минутна и е свързана изцяло с охлаждане/.Вътр.турбина не върти само в режимите-Отопление и Автоматичен/при него Хайерът дрябва да избере автоматично режима,в зависимост от вътр.температура:<23*С-Отопление;>23*С-Охлаждане/.Този би трябвало да е доста интелигентен!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298015400[/time]_________________________________________________

    МИР71,мислиш ли,че може да е разместен вътр.температурен датчик-четох нещо подобно във Форума и ми направи впечатление това,че при монтажа техниците не били монтирали темп.датчик на местото си.След поставяне на местото му Кл.тръгнал?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298017703[/time]_________________________________________________

    М.Петров какво мислиш за това

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #7

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Нищо не мисля - просто някой да погледне какво става. Трудна работа датчика да е излязъл от мястото си ... ама знае ли човек. Най - вероятно трябва да се подмени с нов!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #8

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Турбината тръгва, когато вътрешния тръбен датчик отчете 35*С>. При 50*С намаля оборотите на външния вентилатор, а при 55*С спира външния вентилатор. Поведението на машината показва, че вътрешния тръбен датчик си е занижил параметрите. Сменяй смело и ще тръгне!
    Четох някаде из форума за стойностите на тези датчици май бяха 10КОМ, но не съм сигурен. Успех!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #9

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    10 КОМ си е от всякъде на тази машина! И грешката и симптомите сочат само него - действай! Ако незнаеш къде е кажи да обясним, ако не намериш все някой ще има и ще изпрати!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #10

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Здравейте!Като се отворят двете жалюзи/клапи/ има черна мрежичка отдясно,в която струва ми се е разположен термодатчика.Трябва да сваля челния панел на вътр.тяло и да замеря с мултицета съпротивлението на термодтчика,нали?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298206930[/time]_________________________________________________

    намерих още един датчик върхи ламелите на вътрешното тяло-мисля,че той е за отчитане на стайната температура,ли е?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #11

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Ида го мериш-файда няма. Той може да си ти показва,че е на ред, ама под напрежение не се знае дали ще е ок. Тоя датчик направо се сменя. Пластмасовата кутия е хваната с 2-3 винтчета в долната част на отвора за изходящ въздух. Обаче имат плстмасови капачета. От горе е със щипки. Първо се сваля лувъра (елерона). Датчика се намира от десния край на изпаритела вкаран в къса тръбичка. Ако не си вадил електрониката на климатик по-добре да не я пипаш. Отрежи кабела и запояваш новия с поялник. Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #12

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Здравейте!Доста трудно намерих 10Комовия тръбен датчик,при това не в комплект с датчика за стайната температура.Подмених го и...Е2.Разтворил съм и двете тела на климатика :вън.вентилатор работи,компресорът също;при реж.на охлаждане върти и вътр.вентилатор,но питата на вътр.и външно тяло нито се затолят,нито се охлаждат-а грешката пак е -Е2.Според различни техници-компресорът не работел ефективно;на четирипътният клапан му изгоряла намотката;изтекъл бил фреон...Не знам вече какво да правя!

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #13

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    joli_, ето ти сервизното на твоя модел. Разгледай го, сигурно ще ти е от полза.
    http://www50.zippyshare.com/v/53916309/file.html

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #14

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Цитат Първоначално публикувано от joli_
    Здравейте!Доста трудно намерих 10Комовия тръбен датчик,при това не в комплект с датчика за стайната температура.Подмених го и...Е2.Разтворил съм и двете тела на климатика :вън.вентилатор работи,компресорът също;при реж.на охлаждане върти и вътр.вентилатор,но питата на вътр.и външно тяло нито се затолят,нито се охлаждат-а грешката пак е -Е2.Според различни техници-компресорът не работел ефективно;на четирипътният клапан му изгоряла намотката;изтекъл бил фреон...Не знам вече какво да правя!
    Здравей!
    Ако беше игоряла бобината на четирипътния вентил, то щеше да ти замръзва вътрешното тяло в режим отопление. Аз бих започнал от фреона. Извикай някой колега да му види налягане/ток.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #15

    Re:Haier HSU-09HV03/R2(DB) с проблем

    Здравейте!От сервиза , който ми продаде 10Комовия тръбен термодатчик поискаха да тестват платката на вътр.клим.тяло и по-късно ми съобщиха,че бил виновен датчика за стайна температура.А неговата повреда трябва да отчете грешка Е1."Бил се объркал климатика"-беше отговорът от сервиза.Днес по-късно трябва да взема платките и окончателно ще имам тяхната версия за повредата.Между другото ми казаха,че стайния термодатчик трябвало да има стойност 25Кома

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HUM 24 HA 03/R2 проблем
    От frick във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-13, 22:16
  2. Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)
    От break_men във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-12, 21:31
  3. HAIER HSU-12RU03/R2 (SDB) - ПРОБЛЕМ!!
    От alexandrovpl във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-11, 17:00
  4. Haier HSU-12RA03/R1(B) - проблем
    От Mr. Bean във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 16-02-10, 23:16
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе