Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #1

    Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Здравейте на всички за първи път пиша във форума понеже сега го намерих с търсачката . Та проблема е , че въпросния климатик които имам от осем години и съм много доволен от него изведнъж спря да работи и като го включа мисли около 1 минута през която си светват лампите Пауар и Опереит /нормално / също и тръгва леко да върти вентилатора на вътрешното тяло , но компресора не го чувам да тръгне . След като мине минутата започва да мига само лампичката на Опереит , а Пауар загасва и спира да върти и вентилатора на вътрешното тяло . Климатика е използван доста активно през тези осем години от декември до април почни без изключване в Бургас , където живея.
    Викнах едни момчета , те казаха че може да е лоша връзка между външно и вътрешно тяло и пуснаха нов кабел за да пробват но не тръгна - все същото , донесоха и пробваха с друга вътрешната платка от същия климатик но тоново същата работа . тогава казаха , че най вероятно е изгоряла външната платка която струва около 450лв. и понеже климатика бил на осем години вече не си струвало да я сменям защото догодина може да замине и компресора за това по добре да си взема друг климатик нов .Климатика съм го купил 2002г. за 1350лв. инверторен.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #2

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Климатика си е дал своето.Сменявай го, само не се подлъгвай да вземеш пак Хаер - новите не изкарват и по две години.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Такова заключение най вероятно е изгоряла платката не е професионално. Тряваше да отворят и да замерят какво точно е дефектирало я си представи че е предпазитела изгорял. И какво изхвърляме цял климатик заради един предпазител. Подобни майстори бяха изхвърлили едно ЛГ само заради исъхнал кондензатор на вентилатора.И това че е на 8 години не значи че е за хвърляне.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #4

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    То хубаво ама кой ли в Бургас ще ми обърне внимание да пгледне външното тяло незнам .Някакви препоръки за майстор ?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #5

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Вален

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Към момента не се занимавам с ремонт на климатици извън работата ми. Диагностицирането на проблема може да го направи всеки един техник който се занимава с ремонт на климатична техника.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #7

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Незнам откъде да го намеря този майстор дето да диагностицира , тези дето ги виках, както съм писал го диагностицираха без да погледнат външното тяло . Нещо няма в този форум раздел сервизи , майстори и отзиви за тях не знам защо .

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Отиди в Технополис на щанда за климатици, поискай гаранционна карта на климатиците които продават или попитай за да разбереш коя фирма или фирми ги монтират и се обърни към тях. Технополис внася и продава марката Haier.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #9

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    ЧУДО ТРЪГНА Преди малко си казах я да пробвам след като не е пускан от 3.01.2010г. , включих го в контакта и цък с дистанционното -помисли малко и този път си тръгна нормално както трябва - направо съм изумен . Спрях го пуснах го отново и пак си тръгна нормално , вече работи повече от час .Както трябва са всички функции и компресора си се усилва и намалява както трябва въобще без грешка топли .
    нещо ме съмнява , че е възможно някой датчик за температура по външното тяло да е сдал багажа щото като го пуснах преди малко навън беше около -1/минус 1 / градуса , последно като го мъчихме с маисторите беше около 10 градуса над нулата . Не знам от какво друго ще да е , въпреки че даваше тази грешка с Опереита .Някой да има идея или предположение.

    Мерси за идеята така и ще направя в технополис .

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #10

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Днеска го изключих за проба и пак не ще да тръгне същата грешка . Иначе работи без грешка - 14-15 часа преди да го спра от дистанционното . Навън е 3 градуса пробвах няколко пъти не става , сега щечакам да стане под нулата и ще го пробвам .Ако тръгне значи е нещо свързано с някакъв датчик .

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Тази грешка е липса на комуникация, трябва да отвориш горния капак на външното и когато покаже тази грешка да броиш миганията на светодиода да видим какво индикира.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #12

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Окончателно потвържавам , че климатика работи абсолютно нормално когато външната температура е под 2 градуса , което според мен некомпетентния може да е свързано само с някой датчик . Еи сега го пуснах варви перфекто . Сега няма да го гася докато не се стопли или не спре сам . Като се постопли , ще видя колко пъти светка диодчето на външната платка ако успея да я намеря .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #13

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Успя ли данамериш решение за климатика

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #14

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Велев здрасти, абе ти случайно да нямаш грешките на LG inverter.[щесам благодарен ако ги имаш и ги пратиш или някой от колегите да ги има и да блъснат по едно рамо

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва

    Цитат Първоначално публикувано от dugi1983
    Велев здрасти, абе ти случайно да нямаш грешките на LG inverter.[щесам благодарен ако ги имаш и ги пратиш или някой от колегите да ги има и да блъснат по едно рамо
    Каква грешка ти дава?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-10HB03(B) - обороти
    От miroslafcho във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 12-02-12, 11:45
  2. Отговори: 2
    Последно: 01-02-11, 20:08
  3. Osaka 18-ka - не тръгва, мига лампичка!
    От Kesho във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-10, 18:38
  4. Haier HSU-09H03/R2(DB) - свети, мига и не тръгва
    От sheme7a във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 03-10-09, 20:04
  5. Haier HSU-10HB03 (B) - отказва да топли
    От MAP във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-08, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе