Страница 33 от 67 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #481

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте,отскоро съм с Gree Change 12,прочетох темата и замерих консумация за 12 часа 10,5 киловата с 4 часа работещ тв с кинескоп,ви фи,тв приемник това при минус 7 градуса.Днес измерено за 4 часа 2,5kw при +5 градуса навън.24 градуса зададени на климатика 20кв хол първи етаж панел с изолация и дограма,поддържа 22 23 градуса вътре.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #482

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията

    6)Защо не отворите нова тема за Hansol, а се пише тук в темата за Change ?
    Подкрепям идеята за отделна тема за новите модели.
    gerhar и ccankov73 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #483

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от fferadov Виж публикацията
    Здравейте,отскоро съм с Gree Change 12,прочетох темата и замерих консумация за 12 часа 10,5 киловата с 4 часа работещ тв с кинескоп,ви фи,тв приемник това при минус 7 градуса.Днес измерено за 4 часа 2,5kw при +5 градуса навън.24 градуса зададени на климатика 20кв хол първи етаж панел с изолация и дограма,поддържа 22 23 градуса вътре.
    И аз се опитвам да разбера тази голяма консумация и защо не се изключва този климатик,примерно на зададена 22гр. и измерена в стаята 22гр.Това нормално ли е не знам.В службата имаме един Хайер обикновен и го пробвах на 26гр. горе долу как изглежда температурата .Духа си топло и няма нищо общо с Грито и това е.Само черпи ток и не знам къде е проблема.Във фреона ли е ,електроника ли ,майстора ли ,направо ще полудея още малко.Както писах идва в нас и само от вътре как разбра че е наред фреона и всичко по климатика не знам.Колко трябва да е фреона да знам при евентуално замерване ,защото да не кажат че е добре ,защото нищо не разбираме.Извикахме ги огледаха помещението за какво става въпрос и казаха ,че 12-ка ще е достатъчна.Това го казвам да не си помислите ,че ние сме решили какъв да е .

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #484

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от fferadov Виж публикацията
    .Днес измерено за 4 часа 2,5kw при +5 градуса навън.24 градуса зададени на климатика 20кв хол първи етаж панел с изолация и дограма,поддържа 22 23 градуса вътре.
    Не е малко за + 5 градуса, при тоя разход ще ти навърти 15 киловата на ден,то масления ми радиатор толкова гори на min. при което поддържа спокойно температура от 20 градуса в хола ,и то при минусови външни температури

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #485

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Pansim Виж публикацията
    Искам да ми отговориш - какво очакваш като сметка ако смениш климатика с Дайкин или Мицубиши на цена 3000лв в същото помещение?
    Защото съм сигурен че сметката ще се промени с около 20-25%. Не повече!!!
    Лошия - към какво ще кажеш?

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #486

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    И аз се опитвам да разбера тази голяма консумация и защо не се изключва този климатик,примерно на зададена 22гр. и измерена в стаята 22гр.Това нормално ли е не знам.
    Миланов, да не си се оплакал от он/офф режим! Хората си го търсят, а ти се оплакваш!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #487

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Замерванията са от електромера,много ли е според вас? Не знам колко консумират телевизор,приемник ви фи, които са включени в дадената консумация.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-17 в 19:27.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #488

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Pansim Виж публикацията
    Лошия - към какво ще кажеш?
    Аз искам да разбера имали проблем с този климатик,защото има предишни постове които хората са много доволни от климатика и от разхода и от топленето най вече.Климатика е за баща ми и майка ми и те не им се даваше повече от 1000лв.Като четох тук във форума този беше нещо компромисно като цена и качество.Аз мога да си позволя и скъпи климатици но викам 20-30 лв най много разлика,а може и да я няма не си струва да се дават двойно повече пари.Имам познати и колеги където се топлят на климатици и не са скъпи но такива разходи нямат.Така че в тази посока няма смисъл от спор.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #489

    Отговор: Re: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    12-ката Hansol има доста добър хардуер. Компресор двуроторен на Sanyo, Външен топлообменик пълен двоен и 3-ти ред до извитата част 43кг. 1,3 фреон, EEV, и още доста неща
    На този клип се вижда, че външният топлообменник е троен до края.


  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #490

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Аз искам да разбера имали проблем с този климатик,защото има предишни постове които хората са много доволни от климатика и от разхода и от топленето най вече.Климатика е за баща ми и майка ми и те не им се даваше повече от 1000лв.Като четох тук във форума този беше нещо компромисно като цена и качество.Аз мога да си позволя и скъпи климатици но викам 20-30 лв най много разлика,а може и да я няма не си струва да се дават двойно повече пари.Имам познати и колеги където се топлят на климатици и не са скъпи но такива разходи нямат.Така че в тази посока няма смисъл от спор.
    Спестили сте от цената сега ще ги добавяте в сметката. Не знам къде има разлика в цените 20-30лв на климатиците. Наш клиент в хол 20м2 има подобен разход. Дори се ядосва че сина му избрал този а не си е взел друга марка която сме им монтирали на село и е доста икономична според него.

    Sent from my K012

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #491

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Спестили сте от цената сега ще ги добавяте в сметката. Не знам къде има разлика в цените 20-30лв на климатиците. Наш клиент в хол 20м2 има подобен разход. Дори се ядосва че сина му избрал този а не си е взел друга марка която сме им монтирали на село и е доста икономична според него.

    Sent from my K012
    Ще споделиш ли марката ,ако не е тайна и цена.20-30 лв в сметката на тока исках да кажа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #492

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Да на лично.

    Sent from my K012

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #493

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Велев, признай си че е К2У и за това го криеш.
    SPSt, spas.slavchev и P.Hristov харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #494

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Разхода на климатика зависи най-вече от загубите на помещението. Няма как да сравниш загубите на две различни помещения и да кажеш, на тази база, че един климатик е по-добър от друг. Изказвания от типа на колегата Велев са силно спекулативни (още повече, че не ми е и колега, с оглед на това, че знанията му за климатизация се свеждат до монтаж и ремонт на сплитове).

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, ivan74, Rumb@ta и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #495

    Re: Отговор: Re: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На този клип се вижда, че външният топлообменник е троен до края.

    Това сигурно е някой друга версия на модела и на клипа си е двоен само.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 67 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе