Страница 31 от 67 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #451

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Имам приятел, работеше доскоро в голяма българска фирма за производство на електромери. Изнасят за доста страни. Казвал ми е, всичко по него можем да го манипулираме през мрежата при желание. Не знам дали ЕРП-тата позлват такива модели, но е факт.
    corsairman01 и P.Hristov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #452

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Преди 2 години имах точно същите съмнения /манипулиране константата на електромера/. Тръгнах по каналния ред-молба за проверка, такса за монтаж и демонтаж, такса за проверка от "Метрологията".Резултатът беше, че получих 7 страници протокол от проверката в който пишеше, че електромера е ОК и аз бях с 66 лв. назад. Така, че приказките и съмненията са едно, а реалностите в тази държава-друго.
    ivan74 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #453
    Да,имат електромер обаче не го отчитат те, а електрото.Ако си мислите, че електромерите не се манипулират,добре.Не ангажирам никой с моето мнение, а просто го казах ,а и съм сигурен, че поне един ваш познат ще се оплаче от същия проблем.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-02-17 в 14:13.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #454

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Електромерите се манипулират, без проблем... не ме питайте откъде знам.
    bobovo, Mega, corsairman01 и 1 други харесват това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #455

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    SPSt, проверката в метеорологията проверява, дали уреда отчита вярно. А той си отчита идеално. Обаче ако някой му нареди отвън да напомпа малко стойности, това не може да се хване. Летните месеци това не се прави, защото буди съмнения. Зимните обаче, куче влачи рейс ... Както бакшишите с помпата. Километража си отчита перфектно нали? Ако закарат такси на контрола всичко ще е ок, без да се пусне помпата.
    ivan74 и P.Hristov харесват това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #456

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Темата отива в друга посока. Има по интересни въпроси, споменати наскоро - новите модели които бяха отбелязани. Информацията за тях е по-важна. Факта, че ни крадат "пладнешки" е ясен, така че....
    Mega и P.Hristov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #457

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Електромерите се манипулират, без проблем... не ме питайте откъде знам.
    Проблемът е да се докаже. И аз имах съмнения, защото за последните 5 години, електромерите на входа са сменяни 3 пъти и консумираната енергия всеки път се увеличава, без да съм добавял консуматори, но....
    spas.slavchev и P.Hristov харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #458
    Няма как да се бориш с монопола,казано е.Знае се, че в енергетиката са най-големите пари.Отклонихме се от темата доста,но трябва да се кажат и тези неща.Нека да стане ясно, че всяка машина работи при различни условия и, че по документация е едно,а в експлоатационни условия е друго.Хубавите и добри машини струват пари,а всичко друго е компромис и трябва да се гледа реално на нещата, и както се казва от л...но торта не става.Това е истината.Има климатици, които топлят и са икономични и такива, които пак топлят, но не са.Просто е за разбиране.И специално за Gree Change-оставяйте вентилаторите на трета степен за да ви са най-икономични.Auto режима е много недоизпипан.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-02-17 в 14:15.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #459

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Монопола си отива. Вече дори и физическите лица могат да си избират доставчик на електроенергия. Процедурата е тромава, но е възможно.
    toto4ev одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    3
    #460

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте,
    избирам между Change (GWH12KF-K3DNA6G) и новата Viola ( GWH12RB-K3DNA3G ).
    Малко съм лаик в тази област, чета спецификациите и това разбирам, коригирайте ме ако греша някъде:

    Change
    + По-висока ефективност при студени европейски климати ( към които май влиза София? ) - SCOP(C) 3.2 vs 2.8, Class B vs Class C. Виолата е една идея по-ефективна при умерени климати : SCOP(A) 4.6 vs 4.8
    + По-ниско минимално нагряване ( 2000 vs 3000 ) => работи при по-високи температури без on/off.
    + По-силна духалка ( 680 m3/h vs 600 )
    + По-евтина

    Viola
    + WiFi
    + pdesignh - малко ми е мъгла това, използват я при изчисляване на SCOP , май е мощност при определени температури ( -22, -10, -2 )? Тук виолата има значително предимство при ниски температури ( 13600 vs 9200 ).

    Остават следните въпроси:
    За София SCOP(A) или SCOP(C) да се гледа? Предполагам е някъде по средата, (C) за по-неизолирани помещения.
    Какво точно е pdesignh?

    Става дума за 20м2 стая 60м3 обем, стара къща в София без саниране, две външни стени, дървена дограма (с южно изложение, добре уплътнена), на долния етаж не живее никой. Не ме интересува охлаждането, обикновено стята няма нужда да се отоплява през деня и уикендите.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от geleto; 16-02-17 в 13:27.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #461

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от mirort Виж публикацията
    И специално за Gree Change-оставяите вентилаторите на трета степен за да ви са наи икономични.Auto режима е много недоизпипан.
    Аз нямам никакви проблеми с авто режима. Само с нощния, но там явно проблема е в външната температура. Като падне доста и не може на ниските обороти да затопли помещението си усилва вентилатора.

    На 3 пък цял ден да ти диха на главата хич не е работа.
    Най-много да дадеш спестените пари за лекарства

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #462

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Нека ако може P.Hristov да сподели кога ще е наличен Hansol и доло горе на каква цена.Сервизното го има на сайта на Грий България.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #463

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Наличен е вече

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #464

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цената на 12ката е 1560 Лева, 18ката е 1890 Лева.

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #465

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    .А той си бачка и черпи 600вата и не спира.Утре щял с комисия да идват в нас да мерят фреони и така климатика си е добре.Накрая ще се пищисам и ще прежаля някой лев и да си размонтирва и да си го взема.
    Като ползвател на няколко климатика най-отговорно заявявам, че имаш проблем с изолацията /липса на такава/. Защото при мен е същото - климатика в студените дни даже качваше над 600 вата постоянно. Ама аз знам защо - помещението ми е без никаква изолация само с ПВЦ дограма. И е достатъчно голямо. Писал съм назад в темата. Та, си е съвсем нормална консумацията.
    Искам да ми отговориш - какво очакваш като сметка ако смениш климатика с Дайкин или Мицубиши на цена 3000лв в същото помещение?
    Защото съм сигурен че сметката ще се промени с около 20-25%. Не повече!!!
    P.Hristov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 67 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе