Страница 36 от 67 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #526

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    За GREE е. Смисъла на ОФФ-а беше, че в някои случаи има сполучливи попадения и при по-ниския клас климатици.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #527

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Щом казваш....Много станаха Off-четата. Във много теми....
    Rumb@ta одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #528

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте отново.Има ли точно някъде да пише или се знае колко фреон трябва да има в 12-ката.И верен ли е теста да оставя климатика на първа степен на духане и да вдигна на максимална температура климатика,в случая на 30гр.И като държа термометър до него трябва да вдигне 45гр.Това било за проверка на фреона.Направо не знам какво да правя с този климатик.Януари 100-110лв само той ,а февруари 60-70лв.26м2 е помещението.Само работи, рядко изключва и не е така топло.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-03-17 в 20:37.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #529

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    По груби сметки 110 лева отговарят приблизително на 790 вата на час средна консумация. А 60 лева отговарят на 447 вата на час средно. Според мен тези резултати са нормални за зимните месеци.

    Фреона може да го тестваш като при 7-8° външна температура зададеш максималните градуси и вентилатор на висока степен.
    Ако вдигне 1650 вата и 7,3 ампера ток, фреонът ти е в норма.
    P.Hristov одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #530

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    110 лв. за 26 кв.м. не ми се струва много нормално. Конвенционалка 12-ка в 21 кв.м. не ми е горила повече от 70 лв. в панелна стая. Сега японската Тошиба изхарчи 54 лв. през януари. Къде са 110 лв?
    loshiat одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #531

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Как ще е нормално един климатик да направи 110-120лв не знам.Имам колега с два климатика две стаи и кухня,коридор ,бойлер и .Просто всичкия му ток беше 230в за януари и като отида в тях човека по къс ръкав се разкарва ,защото и бебе има.Не мога да се съглася ,че това е нормалната работа на този климатик.Не ми казвайте сега ,че съм взел евтин климатик и ще му бера гайлето сега.Имам на етажа от 2005г. едно БЕКО 18-КА ОБИКНОВЕН .Използвах го главно само сутрин като станем,защото бях на камина на дърва.За нула време правеше баня на 60кв. минимум.На 26гр го пусках.Така че или просто съм стъпал на чурук дъска или има нещо в този климатик.И майстора нещо ми се струва гола вода макар че отдавна се занимава с това.Аз му викам ела замери този фреон и другите работи.Оня вика всичко е добре.От вътре в нас как го разбра че е добре не знам,без да замери фреона.Да добавя че дограмат е сменена с ПВЦ,два прозореца малки,приземен етаж 215см е височината.Стените са с гипсокартон залепен,няма вата.Това е.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #532

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Вчера дойде майстора ,който ми сложи Климатика след като му се обадих да дойде да го види и замери истински ,не отвътре.Включвахме го на студено на топло като той беше отвън със замерващите инструменти и бутилка фреон.Каза че добавил още 200гр фреон.Не знам много ли е или е незначително количество.Като замина пробвах с термометъра дали ще вдигне 45гр. на първа степен на вентилатора и на 30гр на температура.Вдигна този път доста бързо даже 50гр и го махнах термометъра.Не знам дали ще имат ефект тези 200гр,но от този тест поне има разлика.Преди 40гр не вдигаше.Зимата свърши ,ще видим вече другата.Това са засега моите премеждия с този климатик .

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #533

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    200гр допълване на нов климатик е ОГРОМНО количество.
    Със сигурност едно от следните неща не е наред:
    1)има пропуск в системата и 200грама са отлетяли за няколко месеца
    2)"китайския робот" не е заредил правилното количество фреон при производството
    3)майстора не е замерил правилно
    4)не е заредил 200 грама, но толкова е изписал, за да вземе повече пари
    Дано всичко е наред и да няма повече проблеми!
    Alexi, loshiat и spas.slavchev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    74
    #534

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    А не трябва ли да се изтегли фреона и да се зареди по везна?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #535

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Е ся подробности .. То тряа везна ,акъл ,време .. и пак за същите пари.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-03-17 в 22:22.
    VeleV.Klima и Mega харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #536

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Имам двама колеги, които в извън работно време ходят да монтират климатици и се имат за разбирачи Абсолютни дупкаджии са (ама не ги е страх от високо) Климатици и дограми ако фирмата е в гараж бягай далеч.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #537

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Ако бягайки от тях стигнеш до някоя по-лъскава сграда с добре облечени работно юнаци, мислиш ли, че непременно услугата от тях ще е по-добра? Питам, защото при мен на два пъти не се получи, следвайки стриктно горенаписаното, да търся големите
    bobovo, VeleV.Klima, ivan74 и 2 други харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #538

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте ,досега не съм ползвал климатик но заради жената съм склонен да взема .Та въпросът ми е следния - южно изложение без изолация едната стена е външна,другата е терасата с pvc дограма другите са вътрешни .19-20 квадрата е стаята .Какво ще ми препоръчате да взема ???В Пловдив съм ако има някакво значение .След всичко което изчетох тази марка ми допадна като цена и отзиви .

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #539

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    При избор на конкретна машина, има доста фактори които са от значение...Не само населеното място. За какво ще се използва машината, какво е строителството, какви са Вашите изисквания към евентуалния модел, аз какво се използва помещението, каква температура искате да се поддържа? На първо четене, модела ще Ви свърши работа, но има и въпросителни...

  18. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #540

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Основно за отопление ,лично за мен 20-21 градуса е перфектно но за нея около 23-24 .Говорим за панелка ,за хола в който седим през повечето време .и двамата работим 2 на 2 дни по 12 часа .Хола е преходен,от него се влиза в спалнята и смятам зимата да отворя вратата към нея 10 мин . преди лягане защото не мопга да спя добре на топло .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 67 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе