Страница 58 от 67 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #856

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте, външното тяло на моята Виола започна да бръмчи като хеликоптер напоследък, и то след като и сложих тампони...
    Тампоните са от тези масовите (до 20кг/тампон) от тогава вместо подобрение, положението дори стана по-зле. Свалих и решетката отзад, понеже машината е на терасата и нямам проблем с достъпа - подобрение никакво... Някакви идеи ?
    Прикачвам снимка с метлата, която за момента ми помага отчасти и има някакво затишие...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #857

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Махни лепенката на mobileto.Явно е решила да тръне на някъде.
    Сега сериозно - ако е почнало след тампоните разхлаби ги докрай , да не се е усукала от тях ако са стягани различно.Ако се оправи стягай по-малко равномерно.
    Stankov85 и Mig82 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #858

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    И на мен ми проблесна това със затягането, пропуснах да отбележа... Разхлабих ги равномерно и ги затегнах равномерно с престой от няколко дни и при двата варианта, тоест и разхлабени и стегнати. Равномерно е на усет, все пак не ги затягам с динамометричен ключ за да знам с какви нютони съм ги натегнал... Положението е едно и също. Обмислям варианта с подложки на лапите на стойките.

    П.П Лепенката на мобиле-то не е лепенка, а магнитче... и бях сигурен, че някой ще се избъзика с него.
    Този пост е редактиран от Metod1ew; 07-02-18 в 01:09.
    Stankov85 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #859

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Купи на Виола терлички , посред зима са я оставил боса върху леда Хванала е бяло течение през кондензния отвор и затова тампони не и вършат работа. Не се шегувам подложи някъква гума под стойките ... и стягай с анкери. Ама теракота дано не е лепен "на топка" ...

    За нивелиране не говорим на този етап , сигурно е заминало при монтажа на тампоните
    Този пост е редактиран от Mig82; 07-02-18 в 04:14.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #860

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Първо нивелирай самите стойки, че като ги гледам на снимката....................Пусни им нивел в двете равнини, като начало, да видиш как са.
    ruuni9 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #861

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Почти съм убеден че топлообменника опира някъде в корпуса.
    necata2 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #862

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Това с метлата, ми обра точките...викай фирмата, която ти е правила монтажа.
    Недей си прави експерименти, да не кажат после, че няма да го признаят в гаранцията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #863

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Метлата беше краен вариант, понеже обмислях вече да го изхвърля през терасата, смятам излишно е да споменавам, че е на няколко метра от спалнята ми и ставам сутрин рано за работа... както и да е.
    Сложих ей тия подложки (в прикачения файл) на четирите лапи, няма да си дупча гранитогреса на терасата ако ще и турско да стане.
    Ефект има някакъв, но не работи така както работеше преди, тоест продължава да почуква от някъде, когато го натисна отгоре замлъква, което ме кара да мисля, че наистина резонира някъде по корпуса.
    Като цяло външното тяло изобщо не трябваше да бъде там, но разбиращия чичко от АлимарКлима ме убеди, че няма къде другаде да се постави, тоест така им беше най-лесно на тях. Очевидно ще трябва да се свържа с тях, а това е доста неприятна новина, понеже не исках да имам каквито и да било контакти с фирмата от която го купих (АлимарКлима). То не, че и мога да искам машина за 1000лв да работи като такава за 2000лв, но все пак... мъничко съжалявам и че избрах това GREE.

    Поздрави на всички и мерси за отзивите.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #864

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Metod1ew, не че нещо, но с тази фирма от сто п...ки, х...я сте хванали... Не ме разбирайте погрешно, не искам да Ви обидя по какъвто и да е начин, но тази фирма има лоша репутация...
    necata2 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #865

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Знам, знам... Хич не се обиждам даже.
    Лошото е че го разбрах след като вече бях взел климатиците, а ми трябваха спешно и само те бяха готови да ги монтират до 2 дни от заявяването ми... Е, явно не случайно. Останах си с лошите впечатления и надеждите да не опирам повече до тях.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #866

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    На толкова удобно място ,при това не хванат за земята , досега да съм го разфасовал да видя какво му е .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    23
    #867

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    И мен ме блазни, ама гаранцията ме спира. А климатика още няма 1г. дори. Надявам се да вземат адекватни мерки.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #868

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    При този свободен отдолу монтаж тампоните нищо не вършат, все едно, че ги няма, имай и това предвид.Като не ти се дупчи, можеш да експериментираш - купуваш си две метални вакуумни двойки лапи, 20 и малко лева едната двойка, режеш вертикалните крака на стойките, монтираш лапите отдолу на шината, дето остава, може и нова шина да си вземеш или направиш и спортуваш.Хем ще можеш да си го местиш.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #869

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Аз бих разхвърлил тенекиите и закрепил компресора така, както трябва. Кой знае какви тампони са му сложили и къде опира.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #870

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Metod1ew Виж публикацията
    И мен ме блазни, ама гаранцията ме спира. А климатика още няма 1г. дори. Надявам се да вземат адекватни мерки.
    Там където видиш пломба няма да развиваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 67 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе