Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree7Одобрявам

Помощ за подов Gree 9 и 12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #1

    Помощ за подов Gree 9 и 12

    Търся мнение за подовите климатици Gree GEH09AA-K3DNA1A и GEH12AA-K3DNA1A . Имам две стаи - хол: 19м2/2,7м(изток) и спалня: 14м2/2,7м(юг) ТИ и дограма, 1-ви етаж в монолит.блок .
    Целта е да отопляват зимата, без да размразяват често и да са тихи с оглед че ще се налага работят и през нощта докато се спи. Алтернативи са по-скъпите Дайкини и Фуджитсута,, но ако Грее-то се справя цената ще фактора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Има си тема за това:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...BA-2017-a.html

    Πpeди дa питaтe ĸaĸъв ĸлимaтизaтop Bи e нeoбxoдим, тpябвa дa cи/ни oтгoвopитe нa въпpocитe: 1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? 2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? 3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? 4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? 5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? 7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? 8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. 9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? 10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    ruuni9 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Има си тема за това:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...BA-2017-a.html

    Πpeди дa питaтe ĸaĸъв ĸлимaтизaтop Bи e нeoбxoдим, тpябвa дa cи/ни oтгoвopитe нa въпpocитe:

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo;
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    1 - писал съм "апартамент", "хол", "спалня" т.е. жилищно
    2 - писал съм "отопление" ,защото ме интересува работата в този режим. При това положение по подразбиране се включва и охлаждане , тъй като не съм виждал масов битов климатик само на отопление, а да охлаждат могат всички
    3.
    а) квадратурата и височината съм я дал
    б) ПВЦ, 3-ен СП, Ка
    в) 4м2 и в двата случая
    г) дал съм го
    д) дал съм го
    е) дал съм го
    ж) дал съм го
    4. Стара Загора
    5. 18-22'С
    6. ТИ стени 80мм EPS външна
    7. Не е релевантно
    8. Не е релевантно
    9. -20/+30'С
    10. Не е релевантно

    Като цяло техническите параметри по книга са ясни, има ги в каталозите. Моето питане е насочено към преки впечатления като качество на изработка и функциониране - сглобка, компоненти, работа до -20'С и интервала 5..25'С, шум, режими на обезскрежаване(дефрост), недостатъци, дефекти и други фактори заради които си струва / не си струва да го купувам.

    Примери:
    1.Външните тела се комплектоват с два вида компресори: Landa и Daikin - има ли практически разлики и как се отразява това на работа на климатика?
    2.Решил съм да ги монтирам полу-скрито в стената - какви са недостатъците и проблемите там?
    3. Може би : 9-ка Gree е слаба за тази кубатура, трябва да е 12-ка Gree или 9-ка Daikin/Fujitsu
    4. Може би : ако сложа 9-ка/12-ка ще е пре-оразмеряване и климатика ще работи в старт/стоп-ен режим ............... и т.н.

    Коментари от инсталатори и притежатели са добре дошли.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    За голямата стая Fujitsu 12luc за малката 09luc .Подовите на Fujitsu са скъпи за това не ви ги препоръчвам.Тези които сте ги избрали също ще се справят.
    Този пост е редактиран от bobovo; 07-02-17 в 21:26.
    VeleV.Klima одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Насочил съм се към подов тип заради по-доброто обдухване на ниската част на стаите. Fujitsu AGYG/AGHG не са лоши, имат капацитет до -20'С и са най-тихи (по паспорт), като цена са много близки до Дайкин.
    Въпросът е ако избера Грее какви компромиси ще трябва да направя.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Ами то е като да избираш кола между европейска или китайска. Нещо такова при едната марка има бланка с надпис гарантиран експолтационен срок 10г. А другата ти дават 5г. гаранция но не казват колко ресурс има след тях.

    Sent from my K012

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #7

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ами то е като да избираш кола между европейска или китайска. Нещо такова при едната марка има бланка с надпис гарантиран експолтационен срок 10г. А другата ти дават 5г. гаранция но не казват колко ресурс има след тях.

    Sent from my K012
    Това за експлоатационният срок, не съм го чел. Може би имаш в предвид- 10 год. поддръжка на резервни части за модела?

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Явно не четеш на други езици. Най лесно е на руски гарантиран срок служба 10лет. Нещо такова има го в сертификата.

    Sent from my K012

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #9

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    И ти повярва?

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    P.Hristov одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Ами вярвам защото монтираме и години наред никви ядове. А да ето виж
    .

    Sent from my K012
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 10-02-17 в 16:24.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #11

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    up...up

    Да върна фокуса на темата на Gree 9 и 12 подов : + и - ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #12

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    E, какво стана - пълно мълчание !? никой ли не е слагал такива машинки ?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Аз съм монтирал 4бр или 6бр не помня . Два са в едно жилище като онзи ден ми казахаче единия давал няква грешка ще идем да видим вторник, та това знам само като инфо. Какво те итересува да разпитам собствениците им?
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 18-02-17 в 19:41.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    отворковците във форума
    Велев, подобни приказки не са желателни. Не мислиш ли, че така може да има обидени?

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Кажи какво по точно те интересува да разпитам за консумация топлене надявам се да разбера нещо.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 18-02-17 в 20:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на подов климатик
    От DellSl във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 26-10-16, 21:38
  2. Мнение за Подов климатик Gree GEH18AA-K3DNA1A, 18000 BTU, Клас A+
    От dafi_dimo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 31
    Последно: 12-08-16, 15:51
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Подов климатик
    От avast3 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 08-02-14, 19:52
  5. Помощ за избор на подов климатик за 35-40кв.м
    От MB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 20-10-11, 16:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе