Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree7Одобрявам

Помощ за подов Gree 9 и 12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #16

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Велев, изобщо виждаш ли какво пишеш? За какви подигравки говориш, за какъв инвертор ми говориш? Тук не е бюро за оплаквания и лични драми.
    P.Hristov одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #17

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Въпросите си съм ги описал в 1-я и 2-я си пост. Повечето са към инсталаторите, останалите са за впечатления от работата на машините. Не ме интересуват стенни модели, със Дайкин и Фуджитсу съм запознат. Ако отида в магазин за климатици едва ли ми кажат такива подробности .

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Днес посетих клиента ни той има 4бр подови даикина и два подови грии в съседния апартамент за гости. Пожела да сложим тампони на гритата защото били шумни външните тела. Дори и с тампони не му хареса. Даде ни и заявка за монтаж на Свети влас пак два подови но предпочете даикина. Това е явно трябва да направиш компромис цена шум.

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #19

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12


    Аз имам наблюдение над подово TREO 12-ка. Когато го проверявах модела беше само един и е производство на Midea. Външното тяло е на истинска 12-ка - като на старите Midea-и - 36-40кг, някъде там. Вътрешното е копие на Дайкин, да не кажа 1 към 1. Същото е и на Midea. Дефакто само надписа е друг, а цената е с 500лв надолу спрямо Midea-та. Работеше много тихо външното тяло, вътрешното се чуваше фучене на въздуха, дори на най-ниска степен. На режим SLEEP не знам как ще е, но те като цяло подовите са по-шумни. Естествено филтрите не бяха чистени никога и вероятно ако се почисти ще е по-тихо...

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #20

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Имам чисто ново подово Грее 12, при +5 външна температура, шума и от двете тела е нисък, в никакъв случай не създават дискомфорт. Някой може ли да обясни по-подробно какво точно представлява това зелено устройство (на него пише йон нещо си....) в долен десен ъгъл на питата. Предполагам това е йонизатора и като работи на дисплея е изобразено "Борче", отделно има и някаква функция за свеж въздух (някаква къщичка се изобразява) - що за животно е това?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #21

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Йонизатор - създава ан-йони с подходяща концентрация и те създават усещането за свежест, а от друга страна се свързват с ароматните молекули и ги неутрализират. В помещение с наслоен цигарен дим, микроби, миризми и др. климатизатор с йонизатор разгражда съдържащите се във въздуха частици.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #22

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията

    Аз имам наблюдение над подово TREO 12-ка. Когато го проверявах модела беше само един и е производство на Midea. Външното тяло е на истинска 12-ка - като на старите Midea-и - 36-40кг, някъде там. Вътрешното е копие на Дайкин, да не кажа 1 към 1. Същото е и на Midea. Дефакто само надписа е друг, а цената е с 500лв надолу спрямо Midea-та. Работеше много тихо външното тяло, вътрешното се чуваше фучене на въздуха, дори на най-ниска степен. На режим SLEEP не знам как ще е, но те като цяло подовите са по-шумни. Естествено филтрите не бяха чистени никога и вероятно ако се почисти ще е по-тихо...
    Само меже да се радваш,че тези реплики не са у вас.Треото(Мидеята) за 1г.така си сменя цвета на пластмасата,че става жълто като Такси.Много са им тънки тръбите на вътрешното и често се пукат.Слаб им е дебита на вентилатора сравнен с Дайкинския отделно като отвориш капака и приликите свършват,платки,датчици нищо общо.
    VeleV.Klima одобрява това.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #23

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Да, да, горната клапа наистина беше жълта...сигурно с времето целия става,щом казваш...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #24

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Когато питах по темата в една фирмите, които продават Дайкин и Грее, ми казаха, че Грее са по технологията на по-старото поколение Дайкин и затова са с по-слаби параметри. Донякъде има логика Дайкин да дадат на Грее технологията, защото така няма да са им директен конкурент.
    Този пост е редактиран от avenger; 02-03-17 в 20:25.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #25

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Някъде четох, че "технологията" при старото поколение на Дайкин била по-добра от "новата". Да се чуди човек, в какво да вярва...
    mkukas и P.Hristov харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #26

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Цитат Първоначално публикувано от tanyot Виж публикацията
    Когато питах по темата в една фирмите който продават Дайкин и Грее, ми казаха че Грее са по технологията на по-старото поколение Дайкин и затова са с по-слаби параметри. Донякъде има логика Дайкин да дадат на Грее технологията защото така няма да са им директен конкурент.
    Предвид, че Daikin се сглобява в заводите на GREE, а не обратното, може да си отговриш сам на въпроса за технологията.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #27

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Предвид, че Daikin се сглобява в заводите на GREE, а не обратното, може да си отговриш сам на въпроса за технологията.
    Бихте ли споделили кои модели освен FTXV се сглобяват в Gree ?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Правеха FTXV25-35AB

    Sent from my K012

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #29

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    И ATXV25/35 моделите


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #30

    Отговор: Помощ за подов Gree 9 и 12

    Ей това също е Китайско,обаче хубаво е направено , външното добре са го надупчили лед няма да задържа + фри лайфи.




    Sent from my" Xperia M4 Aqua"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на подов климатик
    От DellSl във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 26-10-16, 21:38
  2. Мнение за Подов климатик Gree GEH18AA-K3DNA1A, 18000 BTU, Клас A+
    От dafi_dimo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 31
    Последно: 12-08-16, 15:51
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Подов климатик
    От avast3 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 08-02-14, 19:52
  5. Помощ за избор на подов климатик за 35-40кв.м
    От MB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 20-10-11, 16:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе