Страница 25 от 67 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #361

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Аз си го държа винаги включен Но си е въпрос на избор, разбира се.
    giordani одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #362

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Такааа,вече когато мине в оф,консумето на деветката е 75W. Това явно е нагревателя на дъното и, или може би подгрев на компресора. До като бяха над 0 градусите, си беше 13W.Странно но до сега не съм засякъл дефрост,този нагревател на дъното на какъв принцип работи? Когато паднат температурите постоянно ли ще е включен? Но пък като се замисля - след като не прави реален дефрост,а пълни по малко легена от долу(в него замръзва водата),явно така са решили проблема с обледеняването на дъното...Още не съм му видял питата заскрежена на тоя климатик...
    estqwerty и stainway харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #363

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Би трябвало да се включва само при дефрост или неработещ компресор .
    rosswen и biso65 харесват това.

  5. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #364

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Би трябвало да се включва само при дефрост или неработещ компресор .
    Ами той като е в оф климатика,компресора не работи,явно си прави някакъв лек дефрост на самотек и заради това пък включва нагревателя...

    - - - - - - - - - -

    Хайде пак съм аз.Дойде време за месечния отчет. Този път цифрите са внушителниЗа дните от 01.11 до 01.12 консумацията е 215 kW/h. Постоянно включен на 23 градуса,като в началото на месеца беше настроен на втора степен турбината,а след 20ти - на автоматичен режим.Не съм видял или усетил дефрост,когато имаше мъгли и голяма влажност си пълнеше легена под него но без да заскрежава питите. Пак да спомена,че с деветката грея кухня 3х4,антре и стая 4х4 партер на къща (няма кой да грее тук там,или да минават тръби на парно) Вчера работеше около 10-15 мин на около 1300W след това офф около 15-20 мин...Нещо май наистина ще дойде конвенционалка това чудо!!! А и в офф рязко качи консумето - 70W от 12-13! Грее си нагревателя на дъното независимо работи или не компресора. Днес дори направих експеримент - изключих климатика от дистанционното и познайте - продължава да си гълта 70W а преди в стенд бай си беше10-12W ...Наистина духа топло,направен е за зима и студ,но пък чак А+++ ми се струва леко преувеличено...
    Този пост е редактиран от avenger; 05-12-18 в 20:41.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #365

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    215 kwh са около 36 лв(по 0,17 средно/kwh).Това е добре за обемите които топлиш.Но 1300w за 9-ка ми се вижда доста.Не знам как мери темп. на тези помещения,може би трябва да сложиш в коридора дистанционното и да пробваш i feel,ако е възможно защото ако бързо стопля малката стая може да се изключва по-често.
    Всъщност излиза 1 стая 4по4=16кв,м+1 стая 4x3=12кв.м+антре не си писал колко???Ако е така(над 30м2) с 36 лв....И каква е температурата в стаята която няма климатик?
    Този пост е редактиран от cable; 01-12-18 в 15:51.
    biso65 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #366

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    215kw/h за 30 дни по 24 часа=298 вата на час средно за над 30м2. С колко искате да затопляте подобни помещения в къщи, без съседи, които да помагат?
    Все пак пробвайте го на фиксирана степен на вентилатора, при мен VIP(U-Crown) работи по-икономично така, отколкото на ауто вентилатор.
    А духа ли винаги топло?
    biso65 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #367

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    215 kwh са около 36 лв(по 0,17 средно/kwh).Това е добре за обемите които топлиш.Но 1300w за 9-ка ми се вижда доста.
    И на мен ми се виждат доста... Вярно духа яко жега,и работи десетина,петнадесет минути,ама пък е с троен топлообменник външното тяло,кило фреон и явно си му трябват тези мощности...Само това,че нагревателя на дъното бачка постоянно ми се вижда тъпотия,ама няма пълно щастие както е казал поета

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #368

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това с нагревателите съм го чел и при други марки-защо било така, не може ли иначе, прекъсвачи, глупости....
    Важното е , че не се скъсва от дефрости и ти е комфортно-другото са няколко лева повече
    Ето тук за Зубадан и нагревател-много харчел и т.н.
    https://forum.setcombg.com/климатици...uz-fh25ve.html
    biso65 одобрява това.

  11. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #369

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    215kw/h за 30 дни по 24 часа=298 вата на час средно за над 30м2. С колко искате да затопляте подобни помещения в къщи, без съседи, които да помагат?
    Все пак пробвайте го на фиксирана степен на вентилатора, при мен VIP(U-Crown) работи по-икономично така, отколкото на ауто вентилатор.
    А духа ли винаги топло?
    Когато тръгва да развърта,първоначално клапата е вдигната и за около 20 сек. струята не е гореща,но не е и студена.След това я обръща на долу и фука яко жега,не съм мерил колко градуса е струята,но определено е като от калорифер... Като реши,че е направил каквото трябва(а то е винаги добре) вирва пак клапата спира компресора,работи 10-15 сек така и офф...

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #370

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    И на мен ми се виждат доста... Вярно духа яко жега,и работи десетина,петнадесет минути,ама пък е с троен топлообменник външното тяло,кило фреон и явно си му трябват тези мощности...Само това,че нагревателя на дъното бачка постоянно ми се вижда тъпотия,ама няма пълно щастие както е казал поета
    Струва ми се ,че причината е,че топлите много помещения и бързо след като спре се охлажда.А няма как лесно да се усредни температурата,поради което след като бързо стопли стаята където е монтиран се изключва.Нещо такова.
    biso65 одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #371

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    215 kwh са около 36 лв(по 0,17 средно/kwh).Това е добре за обемите които топлиш.Но 1300w за 9-ка ми се вижда доста.Не знам как мери темп. на тези помещения,може би трябва да сложиш в коридора дистанционното и да пробваш i feel,ако е възможно защото ако бързо стопля малката стая може да се изключва по-често.
    Всъщност излиза 1 стая 4по4=16кв,м+1 стая 4x3=12кв.м+антре не си писал колко???Ако е така(над 30м2) с 36 лв....И каква е температурата в стаята която няма климатик?
    Да,климатика е в кухнята(по малкото помещение) антрето е приблизително малко(около 1.5х3м окачен таван) а в стаята без климатика държи 20 градуса.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #372

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Другата седмица ще се монтира един амбър 24 ка в 500 кв помещение .Да видим ще успее ли да обръща въздуха.
    Ще дам отзиви.Преди е имало колона Мидея 50 ка .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #373

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Амбър 12 фука яко топло (под климатика не може да се стои)дори и сега като беше доста студено) дефрости няма.Колкото му зададеш толкова и ги прави,Оставен е на 23c и температурата в стаята не пада под зададената.С климатик било доста по-комфортно от тези печки.За този месец 190кв
    stainway одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #374

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не може така! Трябва да се оплачите от нещо-иначе не е интересно
    bobivg, Rafailiev и biso65 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #375

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Другата седмица ще се монтира един амбър 24 ка в 500 кв помещение .Да видим ще успее ли да обръща въздуха.
    Ще дам отзиви.Преди е имало колона Мидея 50 ка .
    500м2?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 67 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе