Виж какво нещо е софтуера.. Много е важен перфектния пауър контрол.
Виж какво нещо е софтуера.. Много е важен перфектния пауър контрол.
Офф
Гледам ги зачекнахте дайсейкаите в неподходящата тема и да не остана по назад.
Нещо сбъркано има в европейските дайсейкаи, откакто преместих тръбен сензор Tc до тръбния Tcj (който е на входа на топлообменника) го държа само на авто вентилатор. И сам си се оправя. Преди трябваше първа, втора .... Сега го няма това утихване на турбината и да грее само себе си.
Ниския минимум няма нищо общо с хладното веене когато машината има адекватен контрол на турбината ! Ако турбината забива на най-тихата степен и не се сеща да вдигне консумация и дебит се получава това което Dodo_pv а и други описват.
Ниският минимум има много общо с хладната струя. Софтуерът си управлява коректно турбината на 5 серия, докато слънцето не нагрее външното тяло в безветрено студено време. Коментирам частни случаи, които нито един разработчик на софтуер не може да предвиди на 100%. Тук си спамим за битовите климатизатори, където никой софтуерен разработчик няма да вложи някога чудеса, нито ще надмине себе си. Високите класове гарантират единствено повече възможности за индивидуални настройки, което ги отличава от цепениците и им позволява да работят във всякакви условия и помещения, отговарящи единствено на размера. Дайсейкай 5 също дава такива възможности, позволява дори индивидуално програмиране. Впрочем, управлението на вътрешния вентилатор при Тошиба е едно от най-добрите, сравнено с Мицубиши, Фуджицу и Панасоник, където трябва да финтираш доста по-упорито с дистанционното, понякога дори без задоволителни постижения при отопление.
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Zs-s с нищо не го финтирам , както е сложен само е настроен на 24 , вента на 3-та и клапите на 45° + silent. Наскоро му забърсах ДУ че беше прахлясало. Над 7° външна има възможност да слезе на 160w. и макар ръчно избрана 3та сам си сваля на 1ва. , от там работи 5-10мин. на нея вдига консумацията до 250-270w вдига на 2ра степен. Ако застудее или отворя прозореца вдига още и минава на 3-та. Реагира бързо и потдържа точно заданието чрез регулиране на компресора и турбината нагоре и надолу. На 1ва степен има най-слаб дебит но струята е толкова лека че никакъв студен полъх не се усеща задържа на 160w. 10мин. вдига и пак сваля.
Може и аз да съм дебелокож но пък когато един климатик е в офф и върти турбината за сканиране усещам хладна струя след като преди малко е бълвал жега.
За напичането от слънцето си прав влияе и ще му сложа козирка хем за сянка хем против градушка.
Амбер/Supreme при офф продължава ли да върти турбината? Моят скромен опит с Грее-подобните е, че при офф турбината спира напълно.Поне при CH Veritas/Alpha/Vip e така със сигурност.
При охлаждане и ако мине в офф-турбината продължава да се вътри, което е приятно
dodo_pv, отново силно изказване. Едва ли не познаваш всички модели на всички производители.
Можеш ли да се аргументираш?
Да, по хотелите ползвам предимто ниски класове машини, които лесно настройвам, за да не ми създават големи проблеми. В къщи не искам да ги забелязвам и усещам и когато се случи, съм недоволен. Аз не съм критерий, защото ми е висока летвата.
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Сериозно ли го мислиш това?
Според мен това е най-глупавото управление в света. Нещото което най-много ме дразни в Тошибата. Да не мога да наглася аз вентилатора, трябва прогнозата да следя.
Ако имах излишни пари да е изчезнала тая Тошиба само заради управлението на вентилатора.
Всички пътища водят до … Тошиба. Е няма тема, в която да не се дискутира
Он топик-при офф спира ли турбината на моделите, за които е темата?
Стайн, не съм ходил от месец, ще проверя при първи удобен случай, но, до колкото си спомням - да, спира, поне не помня абсолютно никакъв шум да издава в офф, като си "вирне клапата", а и "течение" не съм усещал.
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Предполагам-да. Предният Веритас и малкия от подписа ми го правят,но спират турбината напълно. При Vip/U-Crown няма никакво движение-както си я настроиш така си остава дори при дефрост.
Но досега не съм виждал Грее и ОЕМ от тях да въртят турбината при офф на отопление-може и да са променили нещо.
На охлаждане е точно обратното-турбината не спира никога.
При преминаване в он на отопление-развърта много плавно от 60-70 вата до около 500 и чак тогава завърта турбината, в резултат на което не съм усещал повеи...
Предполагам и при Амбер е подобно-не вярвам да са направили някакъв технологичен скок от Короната, по скоро R32 и много духане...
Че са си пръчки-пръчки са, моята е малко по-лъскава но на мен ми харесва подобна работа-струята си е с еднаква температура при всякакви външни-или поне на мен така ми се струва. Доколко е комфортно и ефикасно-не се наемам да споря-просто така си работят
Този пост е редактиран от stainway; 04-03-19 в 01:13.
Интересно .... дали има възможност да се програмира да НЕ спира турбината.
Така като я спира , май се успива малко при офф ... после като дръпне хладния въздух(след като разкара топлия джоб) отчита голяма разлика за догонване ... изрязва се яко като бързо загрява въздуха и гаси и така до следващия онн.
Възможно е това да е причината , за да не слиза на минимум! Омагьосан кръг.
Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
Вдига се на Амбъра, без значение дали е на автоматична или фиксирана настройка (на отопление).
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk