Страница 65 от 67 ПърваПърва ... 15556364656667 ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #961

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    прочети темата и ще отговориш на въпроса си .. то трябва и да се чете от време на време не само да се пише
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #962

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    никъде в темата не е писано за минимумам на c&H SUPREME

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #963

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    4.2 KW (0.88 ~ 7.2)... пише си, ама кой да потърси....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #964

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    много се извинявам , защото не съм техничеки грамотен ,колкото другите колеги , но 0,88 -7,2 е много голям диапазон

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #965

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Пишещите наблягат на първата цифра - 0.88 което е 3003 BTU. Дали реално е така, не се знае. Особено при марки, които са копи-пейст на други машини.
    ivan74 одобрява това.

  7. N!P
    N!P е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #966

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами аз съм като ловна хрътка като търся, това мие първия климатик в живота. когато купувам чета ,консултации сравнявам анализирам и питам потребители не техници /те с аобвързани с някоя марка/ Днес вън -8 сняг 1 метър вътре 22 градуса
    Аз по рано Писах ,че видях Накичен хотел с такива в Швейцария...дали са прости?

    наесен ще поставя 2 в къща в. с. Бели Искър ,Самоковско там имам 26 кубика дърва но ги заеб@вам ...
    Агрегата надхвърли очакванията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    25
    #967

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от N!P Виж публикацията
    Ами аз съм като ловна хрътка като търся, това мие първия климатик в живота. когато купувам чета ,консултации сравнявам анализирам и питам потребители не техници /те с аобвързани с някоя марка/ Днес вън -8 сняг 1 метър вътре 22 градуса
    Аз по рано Писах ,че видях Накичен хотел с такива в Швейцария...дали са прости?

    наесен ще поставя 2 в къща в. с. Бели Искър ,Самоковско там имам 26 кубика дърва но ги заеб@вам ...
    Агрегата надхвърли очакванията.
    Честито!

    Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    1
    #968

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте. Аз имам колебание, което може да ви се стори глупаво но...
    Първо се изкушавах да си взема Daikin. 3 пъти чух че mitsubishi i daikin са сред топ-избора в момента но като отидох до представителя им..
    за "А+" клас, модел FTXC71B струва към 3211лева. За жалост помещението е голямо (46kvadrata) и трябва мощен климатик. Пък на Дайкин "А++" е на 3859лева.

    Занимавам се с 3д скенери. В началото само немски, бяха лидери. Но новите китайски които същопредлагаме, не само бият на цена, но и на качество и възможностти.... И някои колеги от Китай ми казаха че Gree се водили там "от по-скъпите но качествени".... И се изкушавам дали да не пробвам с Gree GWH24YE-S6DBA1A Amber. Цената му е около 2400 лева. 5 години гаранция с годишна профилактика, фреон R32, сензори, екстри и прочие..

    Бихте ли ми дали препоръка дали правилно съм се насочил? Надеждни ли са тези климатици? Помещението е хол+кухня. Има от едната страна прозорци големи, но са с добър филтър. Зимата е сравнително топло (но във Варна зимата си е мека). Лятото по-скоро очаквам да се ползва повече... Правилно ли съм се насочил с модела? И какво би било предимството да се вземат 2 вместо 1 че май доста хора препоръчват това

    Благодаря предварително!

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #969

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    И какво би било предимството да се вземат 2 вместо 1
    По-добро разпределение на температурата с по-малко шум и духане.
    Gyokov и rosswen харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #970

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от mas7era Виж публикацията
    Здравейте. Аз имам колебание, което може да ви се стори глупаво но...
    Първо се изкушавах да си взема Daikin. 3 пъти чух че mitsubishi i daikin са сред топ-избора в момента но като отидох до представителя им..
    за "А+" клас, модел FTXC71B струва към 3211лева. За жалост помещението е голямо (46kvadrata) и трябва мощен климатик. Пък на Дайкин "А++" е на 3859лева.
    Бихте ли ми дали препоръка дали правилно съм се насочил? Надеждни ли са тези климатици? Помещението е хол+кухня. Има от едната страна прозорци ...
    За същата стая като твоята 47 кв.м , дори с прозорци до долу, северна , в София сложих Fuji 24-ка с двойно роторен компресор А+ , КОП - 3,61. 24LFCC. Справя се с лекота, макар и с малко външно тяло ( троен топлообменник) . Средна мощност 8 KW , развърта се до 10,6 KW. Тогава струваше 2220 с монтаж до 3м. Дайкин висок клас FTXM 71 - 24-ка , който го дават A++ е с КОП 3,19 и цена 5029 лв. Големи климатици с високи КОПове почти няма .

    https://*********/invertoren-klimati...?search=24lfcc
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #971

    Gree Amber/C&H Supreme

    COP го дават на номинал, който в случая е 8kW. Я вижте някоя по-малка машина, висок клас, с максимал близо до 7-8kW какъв COP има при такова натоварване. Повечето климатици от високите класове, вадят COP 5, ама при 4-5kW топлоотдаване, не при 8kW. Под 8kW топлоотдаване, COP най-вероятно е доста по-висок. В 90% от времето, съм сигурен, че тези машини ще работят под номинал. Двойнороторните компресори са ефективни и на по-ниски честоти, така че не си мислете, че са толкова неефективни големите машини.

    Ще дам само един пример, за да не съм голословен:

    Fujitsu 12KXCA Nocria, вади максимал 9kW, с консумация 3.26kW. Това прави COP 2.76.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-04-20 в 10:50.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #972

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    На големите климатици с големи компресори недостатъкът според мен е, че минимумите са високи. Иначе копът им на отопление лесно може да бъде увеличен, просто като се намали изходящата температура(задаване на ниски градуси, увеличаване на дебита), или ако бъдат монтирани в по-големи помещения.
    На големите климатици копът може да бъде увеличен, но на малките климатици дебитът и капацитетът не могат да бъдат увеличени, ако се наложи.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #973

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте, гледайки долното сравнение излиза, че 9ката Амбър на практика си е 12ка. Което показва защо не е ефективна при помощения напр. 45 куб. м и защо "си иска простор".
    Поправете ме ако греша, но при тази серия (Amber Nordic) излиза, че всяка машина е подсилена и отговаря на по-голямо BTU, отколкото е заявено - имам предвид главно за отопление. Човек гледа 60 куб.м. по спецификация, слага 9ката в 55 куб.м. и после се чуди, защо е преоразмерена. Като прибавим и високия минимум... Все пак тази серия ми е интересна и ще продължавам да я следя, имам я предвид за в бъдеще.



    Знам, че има компетентни хора във форума, за разлика от мен (обикновен потребител) и ще ми е интересно да видя дали са верни изводите ми.
    Благодаря.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от achovd; 11-07-20 в 11:20.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #974

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да не бъркаш квадратни с кубични метри ?
    zxc0 и ivan9494 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #975

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да, мислил съм за кубични и съм писал квадратни. Оправих го. Предполагам всеки е схванал смисъла на написаното от мен, въпреки това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе