Страница 28 от 67 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #406

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


    Сензор не знам по-вероятно е да са сложили биметална пластина при такава "модулация"

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #407

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Как така в сервизните им дават минимална консумация по 1 ампер и под 20 херца/секунда честота на компресора, а реално не могат да слязат под 600 вата на отопление?
    Или китайците лъжат много и грии са инвертори само на хартия, или нещо не е както трябва.
    Това че го дават на хартия, не означава че ще го постигне когато ти е нужно. Този минимум на отопление може да го постиха на отопление, но лятото при 30 градуса вънка. А ти искаш при -5. Е тука е разликата м/у хубав и калпав климатик, както и много други условни разлики.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #408

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Много лесно лепите етикети... И всеки сравнява собствената си цепеница с начина на работа на друга такава
    Да не говорим, че във фамилна къща без изолация е едно, в панелен кафез с вътрешна изолация съвсем друго.
    Може и аз да съм много тъп, но такова впечатление ми остава понякога, след прочитане на няколко страници.
    Специално за предходния модел (U-Crown), ако може да се приеме, че Амбер е "еволюция" на двустепенния компресор при Грее, моите скромни наблюдения са, че си намаля минимума с понижение на външната температура. Това звучи странно, но при мен е факт. При външна около +7+8 и нагоре не се развърта много и работи на номинал-около 750 вата.Разбира се минава бързо в офф и после пак така...
    Консумира между 4 и 6 киловата на денонощие . При спадане на околната температура в рамките на 0/+4 градуса работи при мен по-продължително време с разход около 600 вата.Имаше период с температури не по-високи от +4 през деня и нощем 0/-1. Без слънце и висока влажност. Знам това не е още зима, но тук идва обикновено през януари. Тогава разхода ми е бил около 8-10 киловата на денонощие. Поддържам 21-24 градуса в 32-33 м2 стара къща на ъгъл с много студен под. На Холандския форум през този период се съобщаваха разходи в подобни помещения ( но по-ново строителство от моята 1928 година и примерно Уруро дърпа 10 киловата-моята цепеница 12 на денонощие. За мен това е приличен разход при положение, че съм бил почти целия ден по бельо (събота) и ми е било приятно, а навън е около 0 градуса, вятър и т,н,
    Това за стария модел на R410A.
    При Амбер има по-големи дебити, нов фреон, 2 EEV...мислех, че с повече духане и регулиране ще харчи по-малко. Единствената причина за мен като го разцъках при C&H беше шума.
    За мен 30 дб е шумно дори и в дневна. Държа моя ВИП на 3-та степен (28дб) и това е на границата на моето търпение за шум. Но окей-това е индивидуално .
    В крайна сметка дали работи он/офф или "повява" с нисък минимум-не ме интересува . За мен лично е важно да не се получават амплитуди в поддържаната температура и да работи тихо.
    На понасям да подухва с 36-38 градуса-това го усещам като течение. Или жега, или нищо
    За притежателите на Амбер/Supreme-при по-ниски температури пробвайте с фиксирана степен на вентилатор и без I Feel. При мен има разлика от около 4 градуса между под и таван, заради липсата на изолация отдолу и конструкцията на къщата( гредоред и под пода има естествена вентилация, заради влагата). Така че ако ви е комфортно на 24-25 градуса или по-малко/повече си струва да опитате.
    Иначе с I Feel е много приятно, но и харчи повече. Отделно за големи помещения Ауто е неудачно, защото си намаля оборотите бързо и топли себе си.
    В заключение-най-важното е на всеки да му е топло и уютно, а разликата от няколко киловата....надали ще забогатее или обеднее някой толкова

    П.П. Чета в други теми за дневни разходи по 16-17 киловата в сходни помещения и се казва, че е нормално. Други пък работят он/офф до около 0 градуса-пак било нормално.
    Явно само в тази тема не е нормално...Не знам как точно това помага на останалите участници във форума....
    П.П.2 Колкото до отоплението с климатици-знам, че всички ще почнат да подскачат, но тук климатици, които не са Нордик се продават винаги с уговорката, че могат да отопляват само в преходните сезони. Разбира се в България всичко е по-специфично и различно, както ми се обяснява непрекъснато, но все пак може да не е Финландия, но не е и Марс
    Този пост е редактиран от stainway; 05-12-18 в 01:52.
    cable, corsairman01, valyo68 и 2 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #409

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Във форума много се увличаме по приказките на някои колеги,които са специалисти и обсъждат тънкости които не на всеки са ясни и няма нужда от това.Напр. до колко вата развъртал,какъв бил начина на дефрост,минимум и др подобни.Ако специалистите могат да извлекат някои изводи от това същото едва ли важи за всеки от нас.Затова по-простичко е да се монтира климатика в помещение за което мощността му е достатъчна(с оглед изолация,външни стени и.т.н.) ,да се каже топли ли или не,шумен ли е или не и да се замерва среден разход на месец(може би напр. 10 дни като се умножат по 3).
    Другото ....напр. къв бил минимума като го монтираш в къща 50м2 без (необходимата!)изолация,до колко развъртал и.т.н.....ми се струва меко казано неуместно.
    Ами ще развърта...аз на вилата(нова с изолация по стандарт....поне 10 см ) имам камина с въздухоотводи към всички стаи....мултисплит(правена от специализирана фирма по време на строителството) която не знам колко kw е ама не са малко, дървата ги яде кат топъл хляб и истинската зима трудно топли както трябва .Та да чакам да гледам минимума на климатика ли?


    p.s. И ако все пак съм по-малко мързелив и седна да следя колко е минимума на климатика в описаната ситуация Вие ще повярвате ли?
    Този пост е редактиран от cable; 05-12-18 в 10:58.
    stainway и biso65 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #410

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тук няколко пъти попадам на мнения, че климатика е шумен. Искам да питам дали сте на 100% сигурни, че сте задали коректно "Quiet" режим? Той е зададен, когато на дистанционното има иконката на слушалка и без надпис "Auto". В този режим климатика си е доста тих. Чува се естествено, но няма как да искаш ОК дебит на въздух и да няма шум.
    stainway и biso65 харесват това.

  7. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #411

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Много лесно лепите етикети... И всеки сравнява собствената си цепеница с начина на работа на друга такава
    Да не говорим, че във фамилна къща без изолация е едно, в панелен кафез с вътрешна изолация съвсем друго.
    Може и аз да съм много тъп, но такова впечатление ми остава понякога, след прочитане на няколко страници.
    Специално за предходния модел (U-Crown), ако може да се приеме, че Амбер е "еволюция" на двустепенния компресор при Грее, моите скромни наблюдения са, че си намаля минимума с понижение на външната температура. Това звучи странно, но при мен е факт. При външна около +7+8 и нагоре не се развърта много и работи на номинал-около 750 вата.Разбира се минава бързо в офф и после пак така...
    Консумира между 4 и 6 киловата на денонощие . При спадане на околната температура в рамките на 0/+4 градуса работи при мен по-продължително време с разход около 600 вата.Имаше период с температури не по-високи от +4 през деня и нощем 0/-1. Без слънце и висока влажност. Знам това не е още зима, но тук идва обикновено през януари. Тогава разхода ми е бил около 8-10 киловата на денонощие. Поддържам 21-24 градуса в 32-33 м2 стара къща на ъгъл с много студен под. На Холандския форум през този период се съобщаваха разходи в подобни помещения ( но по-ново строителство от моята 1928 година и примерно Уруро дърпа 10 киловата-моята цепеница 12 на денонощие. За мен това е приличен разход при положение, че съм бил почти целия ден по бельо (събота) и ми е било приятно, а навън е около 0 градуса, вятър и т,н,
    Това за стария модел на R410A.
    При Амбер има по-големи дебити, нов фреон, 2 EEV...мислех, че с повече духане и регулиране ще харчи по-малко. Единствената причина за мен като го разцъках при C&H беше шума.
    За мен 30 дб е шумно дори и в дневна. Държа моя ВИП на 3-та степен (28дб) и това е на границата на моето търпение за шум. Но окей-това е индивидуално .
    В крайна сметка дали работи он/офф или "повява" с нисък минимум-не ме интересува . За мен лично е важно да не се получават амплитуди в поддържаната температура и да работи тихо.
    На понасям да подухва с 36-38 градуса-това го усещам като течение. Или жега, или нищо
    За притежателите на Амбер/Supreme-при по-ниски температури пробвайте с фиксирана степен на вентилатор и без I Feel. При мен има разлика от около 4 градуса между под и таван, заради липсата на изолация отдолу и конструкцията на къщата( гредоред и под пода има естествена вентилация, заради влагата). Така че ако ви е комфортно на 24-25 градуса или по-малко/повече си струва да опитате.
    Иначе с I Feel е много приятно, но и харчи повече. Отделно за големи помещения Ауто е неудачно, защото си намаля оборотите бързо и топли себе си.
    В заключение-най-важното е на всеки да му е топло и уютно, а разликата от няколко киловата....надали ще забогатее или обеднее някой толкова

    П.П. Чета в други теми за дневни разходи по 16-17 киловата в сходни помещения и се казва, че е нормално. Други пък работят он/офф до около 0 градуса-пак било нормално.
    Явно само в тази тема не е нормално...Не знам как точно това помага на останалите участници във форума....
    П.П.2 Колкото до отоплението с климатици-знам, че всички ще почнат да подскачат, но тук климатици, които не са Нордик се продават винаги с уговорката, че могат да отопляват само в преходните сезони. Разбира се в България всичко е по-специфично и различно, както ми се обяснява непрекъснато, но все пак може да не е Финландия, но не е и Марс
    Много добре си го написал,и винаги си бил много точен в данните и информацията Stainway! Друг е въпросът,че тук "големите" майстори монтиращи климатици,които ВРЪЩАТ ЕНЕРГИЯ В МРЕЖАТА,вместо да бъдат полезни с някаква информация,предпочитат да са на "ниво" и да не се занимават с такива тояги.... За Gree или лошо,или нищо!
    Е,ние будалите "набутали" се за такива "боклуци" ще си сърбаме попарата,но поне ни позволете да си споделяме така(ако може) как работят и какви са проблемите им... Мисля,че този раздел на форума е ЗА ТОВА,а не да се драскат безсмислени коментари....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #412

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това с шума си е индивидуално .Някои (като мен) се дразнят, на други не им прави впечатление....
    Аз просто имах възможност да си поиграя за 5-10 минути със Supreme и VIP при C&H и ми направи впечатление рязката разлика между тих режим и 1/2 и.тн. степен.
    Но това си е мое кратко наблюдение и съответно решение. Разбира се няма как да има голям дебит без съответния придружаващ шум

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Много добре си го написал,и винаги си бил много точен в данните и информацията Stainway! Друг е въпросът,че тук "големите" майстори монтиращи климатици,които ВРЪЩАТ ЕНЕРГИЯ В МРЕЖАТА,вместо да бъдат полезни с някаква информация,предпочитат да са на "ниво" и да не се занимават с такива тояги.... За Gree или лошо,или нищо!
    Е,ние будалите "набутали" се за такива "боклуци" ще си сърбаме попарата,но поне ни позволете да си споделяме така(ако може) как работят и какви са проблемите им... Мисля,че този раздел на форума е ЗА ТОВА,а не да се драскат безсмислени коментари....
    Много лично го взимате Никой не говори за набутване-просто си споделяме. И наистина начина на работа на тези двустепенни Грее е малко по-различен...Всеки очаква да се "развърти" и слезе на някакъв минимум-това е масовото желание . Мен лично не ме интересува как го прави-стига да поддържа желаната температура без големи амплитуди .
    Оставете хората, които се занимават професионално да имат също предпочитания какво да инсталират В интерес на истината имам много скромен опит и монтажните планки на Грее са " неприятни" за работа
    Сигурен съм, че при определени условия и бюджет-Амбер-а си е добър избор.Все пак при Нордик моделите , независимо на коя марка, се залага на надеждна работа при екстремни метрологични условия. Икономията е на заден план. Когато се задържат ниски температури за по-дълъг период, никой не мисли за икономии, а да му е топло и уютно
    При други обстоятелства-има по-добри решения...Нека не абсолютизираме нещата

    П.П. Колкото до връщане на енергия в мрежата-в една друга тема се разбра, че в БГ все още няма изградена "Умна Мрежа" (Smart grid) , така че няма как да се получи
    Този пост е редактиран от stainway; 05-12-18 в 14:57.
    rosswen и biso65 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #413

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    А хората, които хейтят, могат ли да дадат друга реална алтернатива на машинката за същите пари от 1600лв за 12-ка, за да не сравняваме ябълки с банани?
    bobivg, Rafailiev, stainway и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #414

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Научи значението на небългарската дума "хейт". Няма да те "хейтвам", само ще ти кажа, че температури от 18-20 гр. на които ти си доволен, не са комфортни за никой независимо от условията. Като са ти кофти условията търсиш алтернативи, но да държиш 18-20 гр. и да ми пишеш, че си много доволен-айде нема нужда.
    PS: За да няма недоразумения-коментарът не е насочен лично и конкретно само към теб.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #415

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Това че го дават на хартия, не означава че ще го постигне когато ти е нужно. Този минимум на отопление може да го постиха на отопление, но лятото при 30 градуса вънка. А ти искаш при -5. Е тука е разликата м/у хубав и калпав климатик, както и много други условни разлики.
    Няма логика на охлаждане да пада до 120 вата, а на отопление да не може да слезе под 600, при положение, че в сервизното минималната консумация е дадена до 1 ампер. Според мен проблемът може би се крие някъде в датчиците.
    Намерих този клип... вижда се, че където са тръбните датчици е покрито с някаква пластмаса. И въздушният забит в кутията на климатика. След като няма обдухване, може би се загряват твърде бързо, подминават зададената температура и климатика изключва. Аз ако имах Грии бих се заиграл малко с въздушния датчик, за да разбера каква е причината за честите изключвания.
    А ако беше Миланов, до сега да го е разкостил.


  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #416

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Научи значението на небългарската дума "хейт"
    Може би 70% от българите, ползващи 'хейт'(hate) не знаят какво значи а, просто са чували, че е модерна, и я използват не на място. В чуждестранните форуми използват думата whine - whiner, но у бг средите не е популярна.
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #417

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    цитат......''а го оставяме на 18 градуса''

    Ами човека пише,че си го е ''оставил на 18гр'',.климатика колко да му направи?Относно комфорта всеки го разбира различно.19гр. с добър радиатор(който мери темп. до 0,1 гр. и я поддържа без да духа)са много добре за спане.Поне по-добре отколкото климатици оставени на 22 !

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #418

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Че аз цяла зима от много години спя на 18, на толкова ми е кеф.Всеки си има собствено усещане за комфорт.
    cable, stainway и Rado Smilkov харесват това.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #419

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Точно така е.И няма смисъл да обсъждаме изобщо кой как и за какво...

  18. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #420

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    П.П. Колкото до връщане на енергия в мрежата-в една друга тема се разбра, че в БГ все още няма изградена "Умна Мрежа" (Smart grid) , така че няма как да се получи[/QUOTE]
    Това е лека ирония към тези,които монтират (ползват) клими с консумация 100w и отопляващи 250 кв/м... Ако някой(дори и китаец) измисли климатик връщащ енергия,а не консумиращ такава е достоен за нещо повече от нобелова награда....
    Rafailiev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 67 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе