Страница 30 от 67 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #436

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    То и аз не харесвам Дайкин и FH, но не ви го навирам в носовете мавсякъде.
    Извинявам се ако на някой нещо съм наврял в носа.Пуснах тази тема,в която няколко човека явно заинтересувани от к2у започнаха да бълват глупости,може би защото по-евтините и добри китайски модели се явяват пряк конкурент на бизнеса им.Затова им отговорих.Тях не ги интересуват толкова темите за URURU и FH,защото те са скъпи климатици и пряко не ги засягат.
    Както казах няма да коментирам защо и правилно ли е изтрито мнението ми.Само искам да кажа,че като ида на някой на гости не му казвам какво и как трябва да говори.
    Някои от тези които одобряват мнението Ви (независимо дали е правилно или не) обикновенно са защитниците на к2у.Но всяко нещо си иска почва.Не можеш да наложиш к2у климатици в Холандия (вероятно,нека stainwai ме поправи ако греша),така,че щом си намират клиенти няма нищо лошо.
    Обещах да не коментирам случая,но го направих само защото се продължава с нападки и обиди.Дано да е за последен път.И пак подчертавам на никого нищо не навирам в носа и камо ли навсякъде.Ако една тема не ме интересува просто не я чета,а не ходя да се заяждам с автора,каквато и цел да е имал като е направил това!!!
    Поздрави
    Този пост е редактиран от cable; 07-12-18 в 12:38.
    bobivg и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #437

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Хайде да престанете с излишните изказвания. Темата е за друго.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    biso65 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #438

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Съгласен съм г-н модератор.Това трябваше да стане много по-рано.Но никога не е късно.
    Vizi, Rafailiev, stainway и 1 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #439

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    При мен разликата в температурите е много малка .При зададени 24 на климатика :стаята е 2.4м , на 1.5м където е термометъра е от 23.5-24с. А на нивото на което се спи е 23с.При мен може бе се дължи и на изолацията която е и на всички вътрешни ,вътрешни,таван.Подът е згория ,циклено дюшеме +килим. Забелязах преди няколко дни и дефрости много редки(прави ги на минусови температури при гъста мъгла).Даже и при тях това външно тяло до сега много трудно мога да разбера че работи! Може би се дължи на добър монтаж или по-скъпите тампони.
    През деня се остава вентилатора на втора степен ,през ноща на безшумно.
    Сега как от дистанц. да активирам 8+ режима
    ,Не през wifi.
    Vizi и biso65 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #440

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Натискте в режим "отопление" едновременно бутоните Temp+ Clock. Същото важи в режим охлаждане, но тогава се активира "Energy saving".
    След повторно натискане на съответните бутони се изключва функцията .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 07-12-18 в 14:52.
    cable одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    8
    #441

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Натискте в режим "отопление" едновременно бутоните Temp+ Clock. Същото важи в режим охлаждане, но тогава се активира "Energy saving".
    След повторно натискане на съответните бутони се изключва функцията .
    каква е разликата на 8те градуса в режим отопление и в режим охлаждане?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #442

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


    Пробвайте го през лятото
    Иначе на отопление-при положение, че помещението няма да се обитава (предполагам), поддържа 8 градуса.
    Накратко комбинацията е същата, но при Отопление активира 8 градуса, а при охлаждане енергоспестяване
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VanDan и Rado Smilkov харесват това.

  10. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #443

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Днес, през деня Амбър 9-ка, на между 0 и 1 градус, тоест положителна температура, в състояние изключен, демек догонил си е заданието и отмаря , консумация - 13W. Друго си е, като не папа подгрева непрекъснато 70-80W.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    stainway одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #444

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тези 70-80 вата ще ги платиш и забравиш. Ходенето с кофи с топла вода през нощта при минусови температури е незабравимо преживяване
    Jack Krauser и Rado Smilkov харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #445

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Тези 70-80 вата ще ги платиш и забравиш. Ходенето с кофи с топла вода през нощта при минусови температури е незабравимо преживяване
    Не ми се е случвало това с кофите, но наитина нещото било то какво и да е ( климатик ) трябва образно казано да метка огин, иначе е мани бегай. Не стига, че плащам сметката за ток, ако трябва и с кофи да се работи - е къде е дерето там ще иде -- Безплатен демонтаж --
    bobivg и stainway харесват това.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #446

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Тези 70-80 вата ще ги платиш и забравиш. Ходенето с кофи с топла вода през нощта при минусови температури е незабравимо преживяване
    Тези 70/80 w трябва ли да се броят за загуба или трябва да се вземе впредвид,че при по-добрата работа ще се намали разхода?
    В друга тема biso65 е писал разход за месец,който за помещенията които топли ми се струва дори много нисък:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post903094
    Този пост е редактиран от cable; 07-12-18 в 21:24.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #447

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Тези 70/80 w трябва ли да се броят за загуба или трябва да се вземе впредвид,че при по-добрата работа ще се намали разхода?
    В друга тема biso65 е писал разход за месец,който за помещенията които топли ми се струва дори много нисък:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post903094
    Cable, този разход е от подгрева при температури под 0 градуса С. Просто е постоянен, дори и когато климатикът е в режим офф, тоест постигнал си е заданието и "почива". Но пък и не замръзва при по-екстремни температури, затова го дават, че работи до минус 30.


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #448

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Благодаря RADO за уточнението,но това го знам много добре.Въпросът ми беше, след като климатика работи при по-добри условия (с нагряването) колко от тези ватове ще се върнат?Казаноо по друг начин (всеизвестен факт)един климатик сложенна остъклена тераса въпреки ,че на терасата темп. е по-висока от външната,в резултат на работата на външното тяло тя спада и климатика работи по-лошо.Така,че затова казах,че не трябва да слушаме форумни ''експерти'' и да мерим моментни разходи,високи минимуми и on/off.Климатика си има обявен cop.В началото на темата дадох линк към статията от финландското списание(благодаря за което на Stainway) където е сравнен с URURU и PANASONIC(r32)-климатици над 5 000лв.(да повторя ли цената?) и изводите са ясни.Аз въпреки,че съм учил хладилна техника и топлотехника не бих се наел да разсъждавам дали са верни изводите които се правят от специалисти и те даже не оспорват генерално данните на производителите.Така,че приказки от рода на ''висок минимум,on/off и ''работи като стара Мидея ги оставете за форумните екперти от предните страници.Ако много знаят да почват да тестват и да оспорват ако искат всяка дума в статията.
    И това ще стане,някога но не сега.
    Rafailiev, stainway и biso65 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #449

    Gree Amber/C&H Supreme

    Не виждам как нагревателят ще повиши ефективността на климатика. Предназначението му е да предотврати образуването на лед в тавата, съответно нейното запушване. Г-н Cable, аз лично нямам нищо против коментираните машини, но последните Ви мнения много ми изглеждат от типа: "мойто си е най-хубаво, ми даже е и по-добро от клими, струващи по 4-5 хилки".

  18. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #450

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Тези 70/80 w трябва ли да се броят за загуба или трябва да се вземе впредвид,че при по-добрата работа ще се намали разхода?
    В друга тема biso65 е писал разход за месец,който за помещенията които топли ми се струва дори много нисък:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post903094
    И аз му се чудя защо бичи този нагревател постоянно при по ниски градуси от 0(дори и при изключен от ДУ климатик) Пробвах и това. При положение,че до сега не съм го видял да се заскрежи сериозно питата,камо ли да прави дефрост...Явно така го е решил китаеца,но можеше да вложи малко повече старание Като сметне човек 10часа х 70 вата - ето ти един час да вее жега на 700 вата...
    Rado Smilkov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 67 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе