Страница 29 от 67 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #421

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Научи значението на небългарската дума "хейт". Няма да те "хейтвам", само ще ти кажа, че температури от 18-20 гр. на които ти си доволен, не са комфортни за никой независимо от условията. Като са ти кофти условията търсиш алтернативи, но да държиш 18-20 гр. и да ми пишеш, че си много доволен-айде нема нужда.
    PS: За да няма недоразумения-коментарът не е насочен лично и конкретно само към теб.
    OK. Аз няма да използвам "етикети", ама и не пробутвай тия тактики да изместваш темата към нещо друго (кой каква дума бил ползвал) само защото не можеш да дадеш реален отговор на въпроса, който беше - ако казваш, че климатика не е ОК, то това да е на база реално сравнение с друг климатик за същите пари. И къде видя, че го ползвам на 18-9 градуса и съм доволен? Ако видиш моите мнения ще разбереш, че се ползва на около 24-5 градуса. Най-малкото имам супер зиморничава жена и това да седи на 18 градуса в това студено и външно ЕПК няма как да стане. Аз за 1600лв. не можах да намеря по-добро решение. Не казвам че няма, но аз лично съм прегледал де що има интернет магазини и сайтове за климатици и съм доволен от избора.
    cable и biso65 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #422

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Колегата Rafaliev е доволен даже на 16....с един климатик в 500м2 на 4м височина.Пък ако стане и аз ще съм доволен да пробвам
    Rafailiev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #423

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Колегата Rafaliev е доволен даже на 16....с един климатик в 500м2 на 4м височина.Пък ако стане и аз ще съм доволен да пробвам
    Не не .
    Не съм казал подобно нещо.Машината ще се пробва да обръща въздуха в обществено помещение ,където не се гонят 24-25 градуса .
    И другото е ,че като не се справи ще се сложи още една .
    знам ,че се шегуваш
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 05-12-18 в 21:34.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #424

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Шегувам се,ама ще е интересно с 1 бр. до къде ще докара....
    Относно връщане на енергия в мрежата мисля ,че бг сме по-напред от китайците(къде другъде).Струва ми се ,че има практика за пипане на електромери и др. подобни които китайците не са открили.Веднъж чух стойност на потребление с акомул. печка...Ех и аз да имах такива(дори и по 10 000 eu-едната)нямаше да се сетя за климатик,никога.
    Rafailiev одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #425

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kratos87 Виж публикацията
    OK. Аз няма да използвам "етикети", ама и не пробутвай тия тактики да изместваш темата към нещо друго (кой каква дума бил ползвал) само защото не можеш да дадеш реален отговор на въпроса, който беше - ако казваш, че климатика не е ОК, то това да е на база реално сравнение с друг климатик за същите пари. И къде видя, че го ползвам на 18-9 градуса и съм доволен? Ако видиш моите мнения ще разбереш, че се ползва на около 24-5 градуса. Най-малкото имам супер зиморничава жена и това да седи на 18 градуса в това студено и външно ЕПК няма как да стане. Аз за 1600лв. не можах да намеря по-добро решение. Не казвам че няма, но аз лично съм прегледал де що има интернет магазини и сайтове за климатици и съм доволен от избора.
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    PS: За да няма недоразумения-коментарът не е насочен лично и конкретно само към теб.
    Sorry за самоцитирането! Не искам да влизам в излишни спорове. Ако те гложди любопитство прегледай постовете от вчера и днес. Просто репликата беше към теб, заради усещането, че всеки, който изкаже различно от суперлативи мнение е "хейтър". Нужна е малко повече обективност.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #426

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Интересен спор между ползватели на върхови, но стари машини правени за много конкурентен и строг към изискванията
    пазар, и ползватели на нови китайски машини правени за всякъде, но не и Япония....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #427

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Няма логика на охлаждане да пада до 120 вата, а на отопление да не може да слезе под 600, при положение, че в сервизното минималната консумация е дадена до 1 ампер. Според мен проблемът може би се крие някъде в датчиците.
    Намерих този клип... вижда се, че където са тръбните датчици е покрито с някаква пластмаса. И въздушният забит в кутията на климатика. След като няма обдухване, може би се загряват твърде бързо, подминават зададената температура и климатика изключва. Аз ако имах Грии бих се заиграл малко с въздушния датчик, за да разбера каква е причината за честите изключвания.
    А ако беше Миланов, до сега да го е разкостил.

    Писах, обяснявах ама няма кой да разбере. При мен си мери изключително точно и с датчика на ДУ и със собствения. Просто с този на вътрешното трябваше да му свикна, че като задам 24 -на пода става около 20, съответно 25-21 и т.н.Пак ще повторя това е в моята ситуация и подът ми е много студен. Когато достигне съответното задание слиза доколкото може и минава в офф. Около 0 градуса работи доста по-продължително с около 600 вата .Това в 90+ м3 ме устройва. Когато е по-топло минава в офф често.Съответно дневния ми разход е по-малък . между 4-6 киловата на ден. Когато беше седмица по-студено 6-8 и.т.н.
    Какво да го разглобявам и пипам като си върши работата чудесно-духа само и единствено горещ въздух никакви повявания или струя с телесна температура, която за мен е като течение
    Наясно бях, че така функционира и винаги съм се опитвал да бъда максимално обективен. На финландския форум спада и на 185 вата при минусови температури-ще видим...още не съм имал удоволствието
    На охлаждане спада много, но то така и трябва-няма да се простудяваме...
    Иначе, доколкото успях да прочета-няма собственик със заскрежено външно, проблемни дефрости, замръзнали дъна и на всички им е било топло досега

    П.П. Специално за Амбер бях качил тест от Финландия-там преди да ги продават си ги тестват в собствен институт - всички марки. Който му е интересно да разгледа има си режими на дефрост, отдавана мощност до -35 и т.н. Който предпочита да си набавя информацията от други източници ...за всеки има място под слънцето
    Но както ми напомни един участник вчера на лично-започва да става малко като онази реплика от филма "Селянинът с колелото" -
    "...Прасета не може, а кучета и котки може!..."
    Този пост е редактиран от stainway; 06-12-18 в 00:46.
    valyo68, Rafailiev, Rado Smilkov и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #428

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Интересен спор между ползватели на върхови, но стари машини правени за много конкурентен и строг към изискванията
    пазар, и ползватели на нови китайски машини правени за всякъде, но не и Япония....
    Явно мненията против к2у пречат на всички,независимо в коя тема са.
    Rafailiev одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #429

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не, не пречат, но след като искате темите да бъдат подредени и без излишни писания, ще трия...
    pulsedriverbg, Rado Smilkov и biso65 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #430

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


    Темата е направена нека всеки да си изказва мнението в нея.
    Cable би ли постна отново поста си за Япония и начините за отопление .

    https://forum.setcombg.com/всичко-за...tml#post902890

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #431

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Аз лично смятам да се придържам към темата, аман от офтопици...
    Не зная в Япония как се топлят, но в Безден днес среден разход на Амбърчето (9-ка) е около 550 W/h, настроено на 18 градуса, изключен Ifeel, вентилатор фиксиран на 5. Stainwai, май потвърждавам наблюденията ти, друже.
    Само съобщавам фактите, не се хваля, не се оплаквам, да, бих искал да е по-малък разходът, браво на тези с ниските минимуми, климатикът работи на он/офф, на майка ми й е добре на тази температура в хола, повече в кухнята седи и съм спокоен, че и -20 С да стане, китаецът ще работи... Ако ЧЕЗ не дръпнат шалтера, разбира се, тогава цялата надпревара в климатичното въоръжаване на форума отива на м@йната си, а Притито в кухнята продъжава да похапва 5. кубика букови метровки, дето ми бяха фитнесът в края на лятото.
    Хубава вечер на всички и наздраве за именяците!

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 06-12-18 в 20:02.
    Aleksandars, stainway и biso65 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #432

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията

    Темата е направена нека всеки да си изказва мнението в нея.
    Cable би ли постна отново поста си за Япония и начините за отопление .

    https://forum.setcombg.com/всичко-за...tml#post902890
    Не колега.Благодаря ,че споделяш мнението ми,но след като нямам право да пиша дори в собствената си тема.... Няма да коментирам повече случая.
    Rafailiev одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #433

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Не колега.Благодаря ,че споделяш мнението ми,но след като нямам право да пиша дори в собствената си тема.... Няма да коментирам повече случая.
    Амбър 24 монтиран .
    Първи впечатления .Това нещо духа топло като калорифер.
    Вътрешното , а и външното са внушителни.
    Докараха и 18 ка LFC.
    Разликата в габарити между телата на амбера и фуджака е доста голяма.
    Ще видим как ще се справя машинката.

    Cable .
    Вече доста хора стават мислещи по различно .Като не може да пишем в тема ще си пишем на лични.
    Надявам се все пак някой да направи или намери стара тема за коментиране на машини дали нови или К2У .
    По този начин поне може ние потребителите да спрем да пречим на профитата.
    Сигурен съм ,че ни се дразнят за коментарите .Кога с право ,кога без.
    Те виждат машините по друг начин за разлика от нас .
    Ние искаме да ни е топло и тихо .
    Още веднъж нека апелирам за намирането или създаването на подобна тема
    cable, Vizi и biso65 харесват това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #434

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Явно мненията против к2у пречат на всички,независимо в коя тема са.
    То и аз не харесвам Дайкин и FH, но не ви го навирам в носовете мавсякъде.
    bobovo, Aleksandars, Mega и 2 други харесват това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #435

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Има си теми за всички марки. Защо не пишеш в тях и не ги четеш? Форума е заприличал на "кенеф" от всякакви безсмислени теми и лаладжийски изказвания за щяло нещяло. Като искате, има си теми за дъра, бъра и т.н.....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    biso65 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 67 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе