Страница 58 от 67 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #856

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Виж какво нещо е софтуера.. Много е важен перфектния пауър контрол.
    Gyokov, zxc0 и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #857

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Офф
    Гледам ги зачекнахте дайсейкаите в неподходящата тема и да не остана по назад.
    Нещо сбъркано има в европейските дайсейкаи, откакто преместих тръбен сензор Tc до тръбния Tcj (който е на входа на топлообменника) го държа само на авто вентилатор. И сам си се оправя. Преди трябваше първа, втора .... Сега го няма това утихване на турбината и да грее само себе си.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #858

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ниския минимум няма нищо общо с хладното веене когато машината има адекватен контрол на турбината ! Ако турбината забива на най-тихата степен и не се сеща да вдигне консумация и дебит се получава това което Dodo_pv а и други описват.
    Gyokov, SPSt, milanov и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #859

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ниският минимум има много общо с хладната струя. Софтуерът си управлява коректно турбината на 5 серия, докато слънцето не нагрее външното тяло в безветрено студено време. Коментирам частни случаи, които нито един разработчик на софтуер не може да предвиди на 100%. Тук си спамим за битовите климатизатори, където никой софтуерен разработчик няма да вложи някога чудеса, нито ще надмине себе си. Високите класове гарантират единствено повече възможности за индивидуални настройки, което ги отличава от цепениците и им позволява да работят във всякакви условия и помещения, отговарящи единствено на размера. Дайсейкай 5 също дава такива възможности, позволява дори индивидуално програмиране. Впрочем, управлението на вътрешния вентилатор при Тошиба е едно от най-добрите, сравнено с Мицубиши, Фуджицу и Панасоник, където трябва да финтираш доста по-упорито с дистанционното, понякога дори без задоволителни постижения при отопление.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    vadim одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #860

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


    Zs-s с нищо не го финтирам , както е сложен само е настроен на 24 , вента на 3-та и клапите на 45° + silent. Наскоро му забърсах ДУ че беше прахлясало. Над 7° външна има възможност да слезе на 160w. и макар ръчно избрана 3та сам си сваля на 1ва. , от там работи 5-10мин. на нея вдига консумацията до 250-270w вдига на 2ра степен. Ако застудее или отворя прозореца вдига още и минава на 3-та. Реагира бързо и потдържа точно заданието чрез регулиране на компресора и турбината нагоре и надолу. На 1ва степен има най-слаб дебит но струята е толкова лека че никакъв студен полъх не се усеща задържа на 160w. 10мин. вдига и пак сваля.

    Може и аз да съм дебелокож но пък когато един климатик е в офф и върти турбината за сканиране усещам хладна струя след като преди малко е бълвал жега.

    За напичането от слънцето си прав влияе и ще му сложа козирка хем за сянка хем против градушка.
    rosswen и ilieff харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #861

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Амбер/Supreme при офф продължава ли да върти турбината? Моят скромен опит с Грее-подобните е, че при офф турбината спира напълно.Поне при CH Veritas/Alpha/Vip e така със сигурност.
    При охлаждане и ако мине в офф-турбината продължава да се вътри, което е приятно

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #862

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    dodo_pv, отново силно изказване. Едва ли не познаваш всички модели на всички производители.
    Можеш ли да се аргументираш?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #863

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да, по хотелите ползвам предимто ниски класове машини, които лесно настройвам, за да не ми създават големи проблеми. В къщи не искам да ги забелязвам и усещам и когато се случи, съм недоволен. Аз не съм критерий, защото ми е висока летвата.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #864

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...Впрочем, управлението на вътрешния вентилатор при Тошиба е едно от най-добрите, сравнено с Мицубиши, Фуджицу и Панасоник ...
    Сериозно ли го мислиш това?
    Според мен това е най-глупавото управление в света. Нещото което най-много ме дразни в Тошибата. Да не мога да наглася аз вентилатора, трябва прогнозата да следя.
    Ако имах излишни пари да е изчезнала тая Тошиба само заради управлението на вентилатора.
    Rafailiev одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #865

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Всички пътища водят до … Тошиба. Е няма тема, в която да не се дискутира
    Он топик-при офф спира ли турбината на моделите, за които е темата?
    Rafailiev и Rado Smilkov харесват това.

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #866

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Стайн, не съм ходил от месец, ще проверя при първи удобен случай, но, до колкото си спомням - да, спира, поне не помня абсолютно никакъв шум да издава в офф, като си "вирне клапата", а и "течение" не съм усещал.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    vadim и stainway харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #867

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Вдига ли клапата при офф ?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #868

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Предполагам-да. Предният Веритас и малкия от подписа ми го правят,но спират турбината напълно. При Vip/U-Crown няма никакво движение-както си я настроиш така си остава дори при дефрост.
    Но досега не съм виждал Грее и ОЕМ от тях да въртят турбината при офф на отопление-може и да са променили нещо.
    На охлаждане е точно обратното-турбината не спира никога.
    При преминаване в он на отопление-развърта много плавно от 60-70 вата до около 500 и чак тогава завърта турбината, в резултат на което не съм усещал повеи...
    Предполагам и при Амбер е подобно-не вярвам да са направили някакъв технологичен скок от Короната, по скоро R32 и много духане...
    Че са си пръчки-пръчки са, моята е малко по-лъскава но на мен ми харесва подобна работа-струята си е с еднаква температура при всякакви външни-или поне на мен така ми се струва. Доколко е комфортно и ефикасно-не се наемам да споря-просто така си работят
    Този пост е редактиран от stainway; 04-03-19 в 00:13.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #869

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Интересно .... дали има възможност да се програмира да НЕ спира турбината.

    Така като я спира , май се успива малко при офф ... после като дръпне хладния въздух(след като разкара топлия джоб) отчита голяма разлика за догонване ... изрязва се яко като бързо загрява въздуха и гаси и така до следващия онн.

    Възможно е това да е причината , за да не слиза на минимум! Омагьосан кръг.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  18. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #870

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Вдига се на Амбъра, без значение дали е на автоматична или фиксирана настройка (на отопление).

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 67 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе