Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 84
Like Tree53Одобрявам

Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #16

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Степените на турбината са всъщност 7.
    Имате 5 с бутона Fan:

    И отделно има Turbo и Quiet
    Така се получават 7 възможни скорости на турбината:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    fen4eto88 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #17

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от fen4eto88 Виж публикацията
    Първите впечатления са много добри. Незнам защо по специф. се води с 6 степени перката и една автом. при мен са само 5. не е много шумен и се справи добре при само 5 градуса външна темп. (толкова беше сутринта вчера в Шумен). Стопля 105 кв.м.като прави заданието си в стаята където е монтиран (35 кв.м.) а в останалите 3 стаи с 1 градус надолу. Засега съм предоволен.
    Дано се справя добре и като дойде истинската зима. А интересно ми е ... 1ва степен 21дб, 2ра 34дб ?!? Наистина ли е толкова шумен на 2ра?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #18

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    На мен лично ми се видя шумен , и затова предпочетох VIP(U-Crown). Можеха да сложат поне една междинна степен...
    Но това със шума си е лично възприятие -някои се дразнят, други не
    Ако собствениците не го намират за шумен-значи си пасва в акустиката на помещението .
    popovp, rosswen и fen4eto88 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #19

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    По спецификации и 28дб ми е шумно. С тези 34 чак ме плаши и едновременно учудва как няма средно положение? Не вярвам да е такава рязка разликата. Няма логика.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #20

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    И мене 28 дб не ме устройва, но това е положението Това беше за мен решаващо при избора, но Амбер/Supreme ще си топли и при най-големите студове и може би с това повече духане ще бъде по-икономичен.

    В крайна сметка ако някой е доволен, значи всичко е наред.
    Все пак е индивидуално усещането за шум...
    Този пост е редактиран от stainway; 26-10-18 в 16:50.
    fen4eto88 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #21

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Степените на турбината са всъщност 7.
    Имате 5 с бутона Fan:

    И отделно има Turbo и Quiet
    Така се получават 7 възможни скорости на турбината:
    Благодаря за разяснението.
    Не включвах тих и турбо режим в сметките...

    ПП Не е много шумен, мое мнение. Само на втора степен ми препоръчаха да е перката при тези външни темп. а като застудее на автом. режим. На 1ва степен ми се струва приятно тих, но в помещението от 35 кв. където е монтиран, стоим на 3 метра от него...
    stainway одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #22

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Въпрос на малко експерименти Ако на 2-ра степен е поносим и успява да стопли навсякъде, където е нужно-оставете го така.
    Ако на 1-ва може да стопли и е по-приятно-можете да пробвате... На ауто подозирам,че ще си пробва всичките степени и няма да остане незабелязан

    П.П. Още веднъж честито и много да ви топли!
    Малко снимки да му се порадваме?
    fen4eto88 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #23

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Нордик моделите по начало са по-шумни и с по големи дебити , може би понеже по начало са конструирани и произведени за отопление Скандинавско , а там имат навика да отопляват цялата къща с една машина ( има много писано за това ) което е факт. Та климатика който се обсъжда е чистокръвен Нордик отвсякъде ( технология и хардуер ) , ползва Зубадан технология на Митцубиши която според Митцубиши до -15 градуса запазва 100% капацитет и отоплява ефективно и над - 25 градуса , хардуера е ясен . Та така оборудван 35 кв.м може да му дойдат таман .
    estqwerty и Jack Krauser харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #24

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Не мисля, че китайците ги интересуват Скандинавките страни. В Северен Китай си става -30 и се мъчат да намалят праховите частици във въздуха, заради масовото ползване на въглища.
    Поне така го обясняват при създаването на U-Crown. Собственият им пазар е огромен и надали са се замислили за климата в България
    Но сте прав-по-големи дебити и за по-просторни помещения е правен.
    Jack Krauser, valyo68, rosswen и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #25

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Китайците никой не може да разбере какво мислят , с луксозен модел да се бориш с въглищата на бедните .
    dodo_pv и fen4eto88 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #26

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Въпрос на малко експерименти Ако на 2-ра степен е поносим и успява да стопли навсякъде, където е нужно-оставете го така.
    Ако на 1-ва може да стопли и е по-приятно-можете да пробвате... На ауто подозирам,че ще си пробва всичките степени и няма да остане незабелязан

    П.П. Още веднъж честито и много да ви топли!
    Малко снимки да му се порадваме?
    Благодаря!
    Монтажа мина много гладко и момчетата, които монтираха телата работиха много чисто.
    Ще кача снимки днес, вечерта. Планирах да боядисам първо кабелния канал и тогава да направя няколко снимки, но и така си изглежда добре. Някак откъсва погледа самата машинка, която е с приятно гладък shiny корпус, от отвратителния кабелен канал с размери 10х8 см...
    Тези дни правих около 70 кв.м. изолация с 3 см. фибран отвън, на стените (от външната страна), които граничат с входа. Другата година живот и здраве и външна изолация на северните стени, явно ще му се помага на климатика да стопля сам 105 кв.м. Оптимист съм голям,
    но наистина се справя прекрасно, засега... Времето си е направо лято сега, в Шумен и съм го оставил да поддържа 20 градуса на IFEEL - включва се за по 15-20 мин. максимум и стои изключен почти по 1 час после. В тази връзка, знаете ли дали с онези машинки, мерещи консумирана ел. енергия, дали ще отчетат колко хаби като се изключи, защото не влиза в ОФФ режим напълно и не си затваря изцяло капачето?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #27

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от fen4eto88 Виж публикацията
    Благодаря!
    Монтажа мина много гладко и момчетата, които монтираха телата работиха много чисто.
    Ще кача снимки днес, вечерта. Планирах да боядисам първо кабелния канал и тогава да направя няколко снимки, но и така си изглежда добре. Някак откъсва погледа самата машинка, която е с приятно гладък shiny корпус, от отвратителния кабелен канал с размери 10х8 см...
    Тези дни правих около 70 кв.м. изолация с 3 см. фибран отвън, на стените (от външната страна), които граничат с входа. Другата година живот и здраве и външна изолация на северните стени, явно ще му се помага на климатика да стопля сам 105 кв.м. Оптимист съм голям,
    но наистина се справя прекрасно, засега... Времето си е направо лято сега, в Шумен и съм го оставил да поддържа 20 градуса на IFEEL - включва се за по 15-20 мин. максимум и стои изключен почти по 1 час после. В тази връзка, знаете ли дали с онези машинки, мерещи консумирана ел. енергия, дали ще отчетат колко хаби като се изключи, защото не влиза в ОФФ режим напълно и не си затваря изцяло капачето?
    Ватметрите, отчитат доста точно когато е в режим на изчакване и следене на температурата.
    Тогава консумацията обикновено е около 8-9 вата.
    Дори в режим на стендбай, когато е изключен от дистанционното пак има консумация и ватметрите я отчитата, че е около 3 - 3.5 вата, заради постоянно пуснатият wifi и модула, който слуша радиочестотата на дистанционното.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #28

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Мерят моментната и общата консумация. Отделно има джаджи и с повече екстри (две тарифи и т.н.).
    Това че отоплява 105 квадрата при това време, нищо не означава. Аз отоплявам, защото на половинката 21 са и малко.
    bobivg одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #29

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Няколко снимки на монтираното на вилата ми Gree Fairy 12-ка. Като първи впечатления мога да кажа следното - шумно вътрешно тяло, даже и при избран режим QUITE пак ми е шумно, външното тяло също ми се струва шумно въпреки, че има монтирани тампони се усеща през стената как компресора набира обороти. Но пък за парите си 999лв с монтажа няма какво толкова да се иска. За мен голям плюс е wi-fi което много лесно се настройва и ползва чрез изтегленото приложение за телефона, има функция за показване на външна, вътрешна и зададена температура, има още няколко функции, които за момента не съм разучил и ползвал. В момента трябва да реша проблема, който ми оставиха техниците след монтажа - надран и леко пукнат преден панел, който видях след като вече си бяха тръгнали. Надявам се да се предлагат такива детайли за подмяна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo2000; 29-10-18 в 10:52.
    Jack Krauser и stainway харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #30

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Честито и със здраве да го ползвате!
    Предполагам интересна ще ви бъде функцията 8 градуса-ако застудее и не сте на вилата , може да се включва, колкото да поддържа положителна температура в помещението.
    Колкото до капака- надявам се да ви го подменят, ако те са го повредили по време на монтажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber/C&H Supreme
    От cable във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1004
    Последно: 28-02-21, 14:07
  2. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе