Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 84
Like Tree53Одобрявам

Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #31

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Благодаря! Обадих се на вносителя на Gree за България и казаха, че може да ми доставят такъв панел след нова година. Имам някакви съмнения, че техниците ще си признаят за нараняването на предния капак. Определено следващия климатик ще го поръчам от друга фирма.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 29-10-18 в 11:10.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #32

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Няколко снимки на монтираното на вилата ми Gree Fairy 12-ка. Като първи впечатления мога да кажа следното - шумно вътрешно тяло, даже и при избран режим QUITE пак ми е шумно, външното тяло също ми се струва шумно въпреки, че има монтирани тампони се усеща през стената как компресора набира обороти. Но пък за парите си 999лв с монтажа няма какво толкова да се иска. За мен голям плюс е wi-fi което много лесно се настройва и ползва чрез изтегленото приложение за телефона, има функция за показване на външна, вътрешна и зададена температура, има още няколко функции, които за момента не съм разучил и ползвал. В момента трябва да реша проблема, който ми оставиха техниците след монтажа - надран и леко пукнат преден панел, който видях след като вече си бяха тръгнали. Надявам се да се предлагат такива детайли за подмяна.
    А тръбния път май няма и 1м? От там може да е проблема с усещането на външното тяло.
    stainway одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    25
    #33

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Няколко снимки на монтираното на вилата ми Gree Fairy 12-ка. Като първи впечатления мога да кажа следното - шумно вътрешно тяло, даже и при избран режим QUITE пак ми е шумно, външното тяло също ми се струва шумно въпреки, че има монтирани тампони се усеща през стената как компресора набира обороти. Но пък за парите си 999лв с монтажа няма какво толкова да се иска. За мен голям плюс е wi-fi което много лесно се настройва и ползва чрез изтегленото приложение за телефона, има функция за показване на външна, вътрешна и зададена температура, има още няколко функции, които за момента не съм разучил и ползвал. В момента трябва да реша проблема, който ми оставиха техниците след монтажа - надран и леко пукнат преден панел, който видях след като вече си бяха тръгнали. Надявам се да се предлагат такива детайли за подмяна.

    В каква квадратура на помещението го постави този климатик?
    Поддържа ли зададените градуси-ще е интересно да споделиш,как се държи в режим отопление когато навън застудее.
    Хвърлил съм и аз око на 1 такъв за отопление на 20кв.м. стая в къща на 2-ри етаж без изолация,но не знам дали си струва...
    Този пост е редактиран от busa; 29-10-18 в 20:19.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #34

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от busa Виж публикацията
    В каква квадратура на помещението го постави този климатик?
    Поддържа ли зададените градуси-ще е интересно да споделиш,как се държи в режим отопление когато навън застудее.
    Хвърлил съм и аз око на 1 такъв за отопление на 20кв.м. стая в къща на 2-ри етаж без изолация,но не знам дали си струва...
    Стаята в която го сложих е 14 квадрата, като има коридор и друга стая в която също имам климатик. Идеята е по този начин да може да затопли трите помещения на етажа - общо около 40 квадрата. Все още не мога да дам конкретна информация за работата на климатика и това колко топли, тъй като след монтажа се прибрах в града.

    Относно тръбния път чух като си говореха техниците, че е 1,20м. Питах ги дали няма да навият тръбата веднъж както съм виждал, че се прави при къс тръбен път, но ми казаха, че не е необходимо.
    Иначе вакумираха ситемата и сложиха тампони на външното тяло.
    Днес след разговор в магазина от който взех климатика и направих рекламация за пукнатия вътрешен панел веднага ми казаха, че ще заявят нов и като пристигне ще ми го сменят.
    stainway одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #35

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    И този път ги накарай да ти сложат 3 метра тръбен път, както е по предписание

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #36

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Няма да му сложат...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #37

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D


    Още няколко снимки на Ферито, като мога да кажа и още впечатления от работата на машината.
    Оказва се, че част от копчетата на дистанционното не вършат никаква работа - най-вероятно тези функции липсват при моя модел. Показанията за температурата на това Фери смятам, че не са реални. Имам два дигитални термометъра, които смея да твърдя, че са абсолютно верни. Пример - при настроени 25 градуса от дистанционното, дигиталните термометри показват 26,5 за стаята при което Ферито духа горещ въздух на пълни обороти - измерих 54 градуса. Намалих от дистанционното зададената температура на 24 при което климатика изцяло спря да духа горещ въздух, все едно е в режим ON/OFF. След като температурата в стаята спадна отново качих с на 25 градуса при което близо 1 час климатика бълваше горещ въздух на макс и температурата в стаята стана 28 градуса. Отново свалих на 24 градуса от дистанционното и отново компресора на климатика изключи и започна да върти само въздуха в стаята, Отделно на това функцията, която има климатика за показване на стайна температура също не изписва реалните градуси а с 3 градуса по-ниска температура отколкото е в стаята. Установих, че другата опция за показване на външната температура или липсва или не работи. При избиране на това от дистанционното не се случва нищо.
    Сякаш вече започнах да съжалявам, че не платих още 150лв отгоре и не взех един General 9LMCA, но то се свършило. Да речем, че като за къща, в която не се живее постоянно все ще върши работа.
    Споменах преди това и за шума - според мен трудно ще се спи на този климатик, даже и при избран режим Quite пак е шумен. Като база за сравнение имам един инверторен Панасоник и две конвенционалки - Хитачи и LG.
    Това, което ми харесва в модела е дизайна на вътрешното тяло, външното също добре изглежда, хубаво и голямо дистанционно с осветяване на дисплея, както и wi-fi приложението, което като функции е 1:1 с дистанционното. Зачудих се как ли работят моделите на Финлукс, които идват горе долу на същата цена като Ферито.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo2000; 31-10-18 в 11:06.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #38

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Това с подминаване на заданието е неприятно, но е практика при Грее.
    Във Финландския форум бях чел, че някои модели са стандартно заложени с +3 градуса, има и начин да се програмира на +1,+2 или 0 разлика:
    Cooper&Hunter
    Става въпрос за Хансол, но може да работи и за Fairy...
    Другият вариант е да пробвате с функцията I feel-мисля, че отчита по-точно, но трябва да намерите място на ДУ, така че да се "виждат" с вътрешното тяло.
    Относно външната температура-функцията я има при U-Crown, предполагам и при Амбер, но по-евтините модели не показват тази стойност.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #39

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Ясно, благодаря за информацията. Явно на първо четене при мен идва този момент с разликата от 3 градуса. Ще се поинтересувам дали може да се пренастрои и при Ферито понеже едно, че е доста некомфортно и отделно на това се увеличава и консумацията на електричество по този начин. При зададени 25 градуса и външна температура 15 консумацията е 1,2 киловата, колкото една конвенционалка. В този случай се обезмисля инверторната технология като ще работи на пълен капацитет в един момент а в друг направо ще изключи компресора.
    zxc0 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #40

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    copy/paste
    Within 30 second when you power on IDU,
    To set 3C temp. compensation: in heating mode, set temp at 17℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 3 on IDU, heating light shining 3 times
    To set 2C temp. compensation: in heating mode, set temp at 18℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 2 on IDU, heating light shining 2 times
    To set 1C temp. compensation: in heating mode, set temp at 19℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 1 on IDU, heating light shining 1 times
    To set 0C temp. compensation: in heating mode, set temp at 20℃, then within 5 second ,press button"+,-,+,-,+,-" , there will display 0 on IDU, heating light shining 4 times

    В рамките на 30 секунди след включване на климатика , режим отопление и съответно зададени 20 градуса. в рамките на 5 секунди натискате последователно бутоните +,-,+,-,+,-
    Това е за разлика от 0 градуса .За разлика от 1-съответно задаване на 19 и т.н.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #41

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    А под +/- да разбирам ли, че това са бутони за увеличаване и намаляване на температурата?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #42

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Определено е от зададено предварение на датчика , съдейки че назад в темите за Gree има случаи на изнесен датчик и продължаващо превишаване на заданието. Това не е недостатък а екстра ! Може би и меренето на темп. ще се коригира. Не бързайте да си вадите лоши заключения за нова машина , обикновено трябва малко време.

    Пп: LMCE дойде с предварение 2° и също превишаваше заданието но всичко се коригира.

    Колкото до шума ... задайте му някаква нормална темп. 22-23° и зарежете дистанционното в някое чекмедже за 24ч. за да темперира и влезе в режим (след корекция на предварението). Пишете какво е станало

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #43

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    По принцип по-евтините Гри-та си подминават температурата с около градус преди да изключат при високи външни температури. Причината за това е, че имат висок минимум в режим на отопление. Също така съм забелязал, че като не го бараш по-дълго време започва да си регулира on-off-a. Например, първият път качва до 1000+ вата, после до 700-800 и така на третия или четвъртия път обикновено си стартира малко над минимума и скоро слиза на него и работи докато не изключи. Пробвай да не го бараш известно време. За температурата, решението е I-feel според написаното във форума от други ползватели. Моят модел е предшественик на най-ниския клас и няма i-feel, но и не бърка температурата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #44

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Няма как на 1200w. да е тих Ако работи с фабрично зададено предварение 3° никога няма да слезе на обявения минимум. Ще гони 27 при зададени 23-24.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #45

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Още нещо пропуснах да спомена - струва ми се, че сякаш турбината не върти с едни и същи обороти. На моменти все едно се усилва след което намалява и то при режим на турбината различен от автоматичен и при фиксирана позиция отпред на ламелата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber/C&H Supreme
    От cable във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1004
    Последно: 28-02-21, 14:07
  2. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе