Страница 10 от 37 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #136
    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    От Gree-тата за 25 кв.м. се слага Короната. Soyal ще е доста по-ветровит и е много вероятно да няма необходимия комфорт, който очаквате.
    Да, но короната нали няма фотооко? И съответно ще духа право срещу мен котюгато съм на дивана.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #137

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравей, @Данкоу ... Много сложен казус си описал с дивана и климатика срещу него. Тук има друг въпросителен - колко все пак далече се намира климатикът от дивана? Питаш, дали функция AVOID на Soyal-а ще бъде ефективна? Да, ако се намира на скорост на духане Medium-Hight (това е скорост на духане 3 или 4 по дистанционно, защото аз работя само през мобилното приложение с климатика). Пускам видео, за да видиш как работи функцията - https://youtu.be/MyDKd3i3xi8 . Мисълта ми е, че на тази въпросна скорост на духане, струята си отива натам, накъдето са насочени жлюзите. Усеща се минимално духане в позиция - срещу климатика, ако се залепиш за него, както съм аз във видеото. Въпросът е, ако го пуснаеш на Hight скорост (6-та на дистанционното), дали усещането ще е същото? Не съм пробвал, за да ти кажа със сигурност. В моя случай разбрах, че и скорост Hight ме устройва. Климатикът е на точното място, както се казва. Пускам жлюците да се движат навсякъде и Soyal-a се справя с лекота с охлаждането на почти целия етаж - 57 кв.м. Мощен климатик е определно. Външното му тяло е като на 18-ка, като и вътрешното си е бабанчица. Жената каза, че ако зимата ни стопли, взимаме 9-ка за кухнята, а тя е претенция. Казусът ти просто е особен, а аз съм далече от специалист, за да ти дам 100% увереност, че ще ти бъде комфортен. То, въобще... кой може да ти даде каквито и да било гаранции. Преди да е минал една зима и две седмици температури под -15 гр., аз не препоръчвам с чиста съвест Soyal-а на никой. Много нов модел е просто. Още нещо - а, защо не сложиш дивана под климатика, а холното срещу него? Достъпа до ел.мрежата за тв, домашни кина и т.н. ще им намериш цаката. Успех ти пожелавам с казуса!

    @corsairman01 - пак да кажа, ако Soyal-чето се справи зимата, пак бих избрал него пред конкурентни модели на други или същата марка. Горе в поста бях забравил да спомена, че докато работеше в жегата през приложението прави някакви ъпдейти на firmware-а. Не съм забелязал някакви промени, ама 'белким' е за добро, както се казва... хаха...
    corsairman01 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #138

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    https://m.youtube.com/watch?v=0h8GAh5lhAM
    Според мен движението на централната клапа ще върши повече работа от окото.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #139

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Това е с главна клапа вече насочена в пода. Да, Soyal-a прави абсолютно същото с главна клапа насочена да духа в пода. Това ще го ползвам вече в режим отопление. В най-долна фаза, тази главна клапа буквално затваря достъпа на въздух над нея, насочвайки целия дебит в пода. Тук в това видео не видях тази позиция. Може да я има, просто да не е демонстрирана. Окото пак си е +, най-малкото като му пусна зимата режим SMART да засича за присъствие и съответно, ако ни няма да намаля консумацията на електричество.
    corsairman01 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #140

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Това определено е също плюс на Soyal. Отлично решение. Остава да споделиш дебитите на отопление.
    presen одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #141

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Здравей, @Данкоу ... Много сложен казус си описал с дивана и климатика срещу него. Тук има друг въпросителен - колко все пак далече се намира климатикът от дивана? Питаш, дали функция AVOID на Soyal-а ще бъде ефективна? Да, ако се намира на скорост на духане Medium-Hight (това е скорост на духане 3 или 4 по дистанционно, защото аз работя само през мобилното приложение с климатика). Пускам видео, за да видиш как работи функцията - https://youtu.be/MyDKd3i3xi8 . Мисълта ми е, че на тази въпросна скорост на духане, струята си отива натам, накъдето са насочени жлюзите. Усеща се минимално духане в позиция - срещу климатика, ако се залепиш за него, както съм аз във видеото. Въпросът е, ако го пуснаеш на Hight скорост (6-та на дистанционното), дали усещането ще е същото? Не съм пробвал, за да ти кажа със сигурност. В моя случай разбрах, че и скорост Hight ме устройва. Климатикът е на точното място, както се казва. Пускам жлюците да се движат навсякъде и Soyal-a се справя с лекота с охлаждането на почти целия етаж - 57 кв.м. Мощен климатик е определно. Външното му тяло е като на 18-ка, като и вътрешното си е бабанчица. Жената каза, че ако зимата ни стопли, взимаме 9-ка за кухнята, а тя е претенция. Казусът ти просто е особен, а аз съм далече от специалист, за да ти дам 100% увереност, че ще ти бъде комфортен. То, въобще... кой може да ти даде каквито и да било гаранции. Преди да е минал една зима и две седмици температури под -15 гр., аз не препоръчвам с чиста съвест Soyal-а на никой. Много нов модел е просто. Още нещо - а, защо не сложиш дивана под климатика, а холното срещу него? Достъпа до ел.мрежата за тв, домашни кина и т.н. ще им намериш цаката. Успех ти пожелавам с казуса!

    @corsairman01 - пак да кажа, ако Soyal-чето се справи зимата, пак бих избрал него пред конкурентни модели на други или същата марка. Горе в поста бях забравил да спомена, че докато работеше в жегата през приложението прави някакви ъпдейти на firmware-а. Не съм забелязал някакви промени, ама 'белким' е за добро, както се казва... хаха...
    Здрасти, колеги. Да ви кажа честно аз доста писах по моя проблем в централната тема за климатиците, но вашите мнения ми бяха най-полезни досега. Така че Ви благодаря за това, че помагате на такива като мен, които хал-хабер си нямат от климатици и имат такива казуси за решаване. Иначе диванът не е много далече от климатика за жалост- на около 3 метра е. Това за обръщането на местата на дивана с климатика също не се бях сетил, но проблем е, че вече взех секцията и малко или много съм я нагодил като размер за мястото, където си е сега. Иначе аз вече една седмица се чудя какво да правя с този климатик и вече почва да ми писва, но до утре трябва да реша, защото промоцията на Soyal е до утре- цената между другото 1838 лв с монтажа. В няколко магазина вече ми казват, че климатиците от септември ще поскъпнат, така че някой ако ще купува, няма много време. Мисля, че тази цена е добре, но не съм проучвал детайлно. Тази главна клапа също може да върши добра работа, но не знам дали няма да е проблем да я пусна само надолу защото там вече ще бъде телевизора. Иначе тези жлюзи са супер, но ми направи впечатление, че обърнати най-наляво, накъдето принципно ще ги пускам аз, за да отиват към дългата страна на стаята (на другата страна е френски прозорец на ,разстояние около 1 метър) не са изцяло наляво насочени, а по-скоро само тези от лявата страна. А тези жлюзи, които са по-посредата и от ляво те си сочат и малко напред, тоест към човека или обектите пред климатика. Иначе аз къде ли не мислех да го местя тоя климатик и какви ли не идеи ми даваха- от това да взема подов, до това да си взема дефлектор (друг е въпросът каква работа ще ми върши той). А помещението ми както казах, което ще обслужва киматика е 25 кв. метра, дано да е добре като площ, защото четох, че не е много хубаво нито да е много по-голямо от възможния капаитет на климатика, нито много по-малко. Аз а зимата аз не се притеснявам толкоз, защото все пак в Пловдив зимите са по-меки. И в крайна сметка мисля да го взема. Още в магазина като ми го предложиха и някакси ме грабна. Утре мога да ви става баджанак по климатик :D

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #142

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    @Данкоу ... сложен ти е казуса, спор няма. Прегледах ситуацията ти и в другата тема, дето си писал. Реално с високостенен климатик, какъвто и модел да бъде той - няма да ти бъде комфортен на 100%. Дори да го сложиш над дивана. Като го насочиш да духа в пода в отопление, пак ще ти духа у главата топла струя. Определено няма да е топ комфортното изпълнение. Колкото до това с жлюзите, дето си написал горе - въртят се дотолкова, колкото там където си застанал да не те лови. И на дистанционното и на телефона - можеш да си ги местиш колко ти е мерак. Максимално в дясно, в ляво, противоположно или да се връткат автоматично във всички посоки. Моят за зимата съм го измислил така, че ще ми бие топло в краката на една от страните на дивана, което аз приветствам. Повярвай ми, аз не разбирам много повече от теб. Просто споделям моя опит, но това с климатиците (и като всичко в тоя живот) е супер субективно. Друго повече ме стряска - цената на Soyal-a с монтажа. Аз преди два месеца платих с монтажа 150-200 лв. по-малко, ама и с малко връзки... Но пък с идването на зимата определено няма и да падне цената. Изборът е изцяло твой. Аз в такива случаи, когато съм си наумил нещо, а някой ми предлага нещо различно, имам един отговор - "Позволете ми да се разочаровам лично!". Още веднъж ти пожелавам успех в начинанието!

    п.с. И за зимна консумация на ток не мога да споделя никакви впечатления, което също е важно. На охлаждане консумацията е топ (според мен). Стискам си палци Soyal-а да не ме разочарова зимно време. А най-много ще се ядосам на високи сметки и нестоплен. Ако ме стопли, ще се опитам да му простя папкането на точец... хаха

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #143

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Вероятността да не топли е само, ако е счупен.
    presen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #144

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    @Данкоу ... сложен ти е казуса, спор няма. Прегледах ситуацията ти и в другата тема, дето си писал. Реално с високостенен климатик, какъвто и модел да бъде той - няма да ти бъде комфортен на 100%. Дори да го сложиш над дивана. Като го насочиш да духа в пода в отопление, пак ще ти духа у главата топла струя. Определено няма да е топ комфортното изпълнение. Колкото до това с жлюзите, дето си написал горе - въртят се дотолкова, колкото там където си застанал да не те лови. И на дистанционното и на телефона - можеш да си ги местиш колко ти е мерак. Максимално в дясно, в ляво, противоположно или да се връткат автоматично във всички посоки. Моят за зимата съм го измислил така, че ще ми бие топло в краката на една от страните на дивана, което аз приветствам. Повярвай ми, аз не разбирам много повече от теб. Просто споделям моя опит, но това с климатиците (и като всичко в тоя живот) е супер субективно. Друго повече ме стряска - цената на Soyal-a с монтажа. Аз преди два месеца платих с монтажа 150-200 лв. по-малко, ама и с малко връзки... Но пък с идването на зимата определено няма и да падне цената. Изборът е изцяло твой. Аз в такива случаи, когато съм си наумил нещо, а някой ми предлага нещо различно, имам един отговор - "Позволете ми да се разочаровам лично!". Още веднъж ти пожелавам успех в начинанието!

    п.с. И за зимна консумация на ток не мога да споделя никакви впечатления, което също е важно. На охлаждане консумацията е топ (според мен). Стискам си палци Soyal-а да не ме разочарова зимно време. А най-много ще се ядосам на високи сметки и нестоплен. Ако ме стопли, ще се опитам да му простя папкането на точец... хаха
    Здравейте отново. Утре мисля да го поръчам климатика. Единственото, което се чудя малко наистина е вече дали да не взема стария модел, короната, щом това око на новия не върши кой знае каква работа. Доколкото разбирам другите характеристики почти се припокриват, но короната все пак е изпитан във времето и по-сигурен вариант така да се каже. Всъщност като цена той дори е с 30 лева по-скъп от там от soyal. Иначе сега гледах цените в други сайтове и магазини на soyal. Ами токлкова си е, единствено в Пазарджик в някакъв магазин го намерих за 1829 лева, но то за 10 лева не си струва да поръчвам от Пз. Изкарал си късмет с цената. Каквото-такова. В крайна сметка няма пълно щастие в живота. Ще пиша пак да ви кажа какво съм направил, колеги. Живи и здрави и още веднъж благодаря за компетентните мнения!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #145

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Супер. Каквото си решил, това ще е. Колкото до Короната - попитай някой в магазина или собственик тук във форума, дали същият има нагревател на дъното на външното тяло? Т.нар. нордик модели, пригодени за отопление в сурови зимни условия. Още едно (мисля не малко) плюсче за Soyal-а - неговият нагревател във външното тяло мога да го регулирам ръчно. Опциите са: автоматичен (включва се при -5 гр. вън), включ и изключ. Мисля, че до към -10 гр. вън, няма да има нужда да топля улицата. Короната май се води най-високият клас на Gree, тъй че ще е престъпно да не са дали тази опция в ръцете на собственика. Дано някой с Корона се включи тук и даде яснота по въпроса. Зимата това ще има значение върху сметките за ток. Особено пък за Пловдив. Ако мислиш, че това няма значение - действай смело с Короната. Много изчистен и стилен дизайн има, за разлика от футуристичния такъв на Soyal-a.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #146

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте отново. Ами поръчах soyal преди малко. На 07.09 обаче ще идват да го монтират чак. Като го монтират ще ви кажа дали съм доволен и т. н. Лек ден от мен!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #147

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ще чакаме отзиви и от теб. При монтажа следи задължително да бъде вакумиран.
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #148

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ами, @Данкоу хаирлия да е, както се казва на чист български! Дано попаднеш и на читави монтажници. Моите бяха мърлячи (според жената), но поне за сегашните наблюдения по работата на климатика са се справили. Съблюдавай и това, за което говори @corsairman01 . Важно е!

    Времето вън захладня, а ние започваме лека-полека да преминаваме в режим на есенно почистване. Климатикът е изключен от две седмици и реших, че е време за почистване на филтрите след 2 месеца работа в режим охлаждане. Правим първа подготовка за есенно и зимния сезон. За въпросните 2 месеца, очевидно нямаше кой знае колко натрупан прах по филтрите. По-важното нещо, което исках да Ви споделя е малко по-особеното отваряне на горния панел с филтрите.

    Това което пише в указанията на климатика е супер неадекватно и помолих монтажниците да ми покажат как стават нещата на практика. И тогава те просто прекараха една пластика по горния панел, която пластика (тип дебитна/кредитна карта) всъщност го освобождава от клипсите на главното тяло и панела се вдига без проблем. Точно тази процедура нямаше как да я снимам с телефона. В указанията пише нещо от сорта - хващате там и там, дърпате навътре и горе и хоп - ставало. Дрън, дрън... та, пляс. Освен да си пр..беш ламелките на филтрите, друго няма да направиш, ако следваш инструкциите по книжка.

    След почистването, наместването на горния панел става също толкова лесно, колкото махането му. Слагате го и гледате отзад да са напаснати 'държачките' и притискате предницата, за да може клипсовете отново да си се захванат. Не е философия. В момента, когато ще го включим, ако захладнее повече, възнамерявам да му пусна и едно автоматично самопочистване.

    ВИДЕО - https://youtu.be/XFnhaYT10hs
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #149
    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Ще чакаме отзиви и от теб. При монтажа следи задължително да бъде вакумиран.
    Кога трябва да е вакумиран не мога да разбера? При изваждане от кашона ли!?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #150

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    След като се монтира вътрешното и външното тяло и ПРЕДИ да се пусне климатика се прави т.н. вакумиране, т.е. изважда се въздуха/влагата и се проверява херметичността на системата.
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 37 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе