Страница 62 от 88 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #916

    Отговор: Климатици Hitachi

    Ами за пореден път се питам тия, на които това им е работата, не знаят ли къде се монтират климатици, като почна от първия, монтирал стария климатик преди 9 години. А тия сега използваха просто дупката, като дори още малко /с около 1 см./ го вдигнаха нагоре, за да имало наклон спрямо външното тяло. А дали са го вакуумирали, не знам. Разчитал съм явно на "професионализма" им, както пише по сайтовете. Е, поне смених батериите на дистанционното, за да установя, че не е в тях проблема. Сега пак проработи с предишните батерии, които техниците му сложиха още при монтажа. Да видим докога.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #917

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Сложиха всичко, защото старият климатик беше напълно демонтиран и само дупката в стената беше останала, която използваха. Питам се, как на същото място LG-то работеше с температурна разлика от 1-2 градуса, а Хитачито не ще.
    Няма два климатика, които да работят по един и същ начин. Някои производители задават фабрично примерно +3 градуса от зададеното за поддръжка от климатика, други са направени точно на зададената температура, трети дават възможност на потребителя сам да настрои -1, -2, -3 или +1,+2, +3 градуса. При висок монтаж опциите са 2 - или си купуваш климатик с възможност температурата да се следи от температурен датчик в ДУ или му задаваш по-висока температура. Само за пример-и трите ми климатика са монтирани на 6 см. от тавана, като и трите работят по различен начин. И няма как да е иначе-3 различни марки/модели/, 3 различни помещения.
    Mega, rosswen, Genadi80 и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #918

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Ами за пореден път се питам тия, на които това им е работата, не знаят ли къде се монтират климатици, като почна от първия, монтирал стария климатик преди 9 години. А тия сега използваха просто дупката, като дори още малко /с около 1 см./ го вдигнаха нагоре, за да имало наклон спрямо външното тяло. А дали са го вакуумирали, не знам. Разчитал съм явно на "професионализма" им, както пише по сайтовете. Е, поне смених батериите на дистанционното, за да установя, че не е в тях проблема. Сега пак проработи с предишните батерии, които техниците му сложиха още при монтажа. Да видим докога.
    По принцип тук няма добри отзиви за монтажните групи на зора, технота и вимакса, но хора, които не знаят за форума или не го четат, се доверяват на тези фирми и после се появяват оплаквания като твоето, защото монтажа бил далече от професионален. Аз бих ги накарал да бият нова дупка и да го свалят поне 10см надолу.
    rosswen и Rado Smilkov харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #919

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Няма два климатика, които да работят по един и същ начин. Някои производители задават фабрично примерно +3 градуса от зададеното за поддръжка от климатика, други са направени точно на зададената температура, трети дават възможност на потребителя сам да настрои -1, -2, -3 или +1,+2, +3 градуса. При висок монтаж опциите са 2 - или си купуваш климатик с възможност температурата да се следи от температурен датчик в ДУ или му задаваш по-висока температура. Само за пример-и трите ми климатика са монтирани на 6 см. от тавана, като и трите работят по различен начин. И няма как да е иначе-3 различни марки/модели/, 3 различни помещения.
    Мда аз съм с два еднакви машини и работят по коренно различен начин с възможност да коригирам температура ако искам.
    При мен и двете машини държат два градуса повече при датчика от задаието.
    SPSt и Rafailiev харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #920

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    По принцип тук няма добри отзиви за монтажните групи на зора, технота и вимакса, но хора, които не знаят за форума или не го четат, се доверяват на тези фирми и после се появяват оплаквания като твоето, защото монтажа бил далече от професионален. Аз бих ги накарал да бият нова дупка и да го свалят поне 10см надолу.
    Аз пък първо бих пробвал с настройка +2-3 градуса .
    При хитака поне е обяснено как се прави това от ДУ .
    Щом изостава с 2-3 градуса нека го програмира на + 3 градуса и ако тогава има проблеми да ги вика .

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #921

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Аз пък първо бих пробвал с настройка +2-3 градуса .
    При хитака поне е обяснено как се прави това от ДУ .
    Щом изостава с 2-3 градуса нека го програмира на + 3 градуса и ако тогава има проблеми да ги вика .
    Нищо няма да се промени ако климатика е задушен. Горе ще си прави много бързо джоба и ще изключва. Вариантите са клапи вдигнати нависоко, че да праща струята надалеч и макс вентилатор да издухва иначе, ще топли само себе си.
    zxc0 и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #922

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Нищо няма да се промени ако климатика е задушен. Горе ще си прави много бързо джоба и ще изключва. Вариантите са клапи вдигнати нависоко, че да праща струята надалеч и макс вентилатор да издухва иначе, ще топли само себе си.
    Аз мисля да се спомене фирмата и от кой град е за да се знае кой са профитата който са го монтирали.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #923

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Аз мисля да се спомене фирмата и от кой град е за да се знае кой са профитата който са го монтирали.
    Аз доколкото разбрах от Зората го е купил , но дали фирмата е външна нека каже. То да те е страх днешно време да си купиш климатик.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #924

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Аз доколкото разбрах от Зората го е купил , но дали фирмата е външна нека каже. То да те е страх днешно време да си купиш климатик.
    Наличност само в няколко града в страната.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #925

    Отговор: Климатици Hitachi

    Привет,аз имах аналогичен проблем, оказа се до настройка на клапите за вертикално насочване на въздушната струя, второ задължително включваш вентилатора в режим ауто, трето термометъра в дистанционното не е точен, аз имам в стаята един електронен термометър и един от старите спиртни - спиртния показва 23 градуса електронния 24 толкова колкото е по задание и то когато в стаята има хора - иначе температурата е с два градуса надолу, този на дистанционното показва 21 градуса. Моят модел е аналогичен на твоят, разликата като гледам е само че е с фреон R32.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #926

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Привет,аз имах аналогичен проблем, оказа се до настройка на клапите за вертикално насочване на въздушната струя, второ задължително включваш вентилатора в режим ауто, трето термометъра в дистанционното не е точен, аз имам в стаята един електронен термометър и един от старите спиртни - спиртния показва 23 градуса електронния 24 толкова колкото е по задание и то когато в стаята има хора - иначе температурата е с два градуса надолу, този на дистанционното показва 21 градуса. Моят модел е аналогичен на твоят, разликата като гледам е само че е с фреон R32.
    Вашият модел има интелигентно око,което нашите нямат.Има и разлика в килограмите на телата.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #927
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Вашият модел има интелигентно око,което нашите нямат.Има и разлика в килограмите на телата.
    Като гледам вашият модел е с 2 кг по-тежко вътрешно и външно тяло което би трябвало да е по-добре - на моя модел окото за присъствие единствено пести енергия защото поддържа температура около 22 градуса и в момента в който стаята се насели става 24 градуса, освен това забелязах, че и когато спим променя температурата с два градуса надолу и през нощта когато е по-студено вънка той си кроти и поддържа около 21-22 градуса. все пак да уточня че при мен става дума за 16 кв. м. стая и според мен тази машина е за 20-22 кв.м. max

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #928

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Ами за пореден път се питам тия, на които това им е работата, не знаят ли къде се монтират климатици, като почна от първия, монтирал стария климатик преди 9 години. А тия сега използваха просто дупката, като дори още малко /с около 1 см./ го вдигнаха нагоре, за да имало наклон спрямо външното тяло. А дали са го вакуумирали, не знам. Разчитал съм явно на "професионализма" им, както пише по сайтовете. Е, поне смених батериите на дистанционното, за да установя, че не е в тях проблема. Сега пак проработи с предишните батерии, които техниците му сложиха още при монтажа. Да видим докога.
    Какво стана с машината? Идваха ли пак от фирмата която го монтира?

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #929

    Отговор: Климатици Hitachi

    Много е рядко явлението да викнеш какъвто и да е майстор да ти свърши нещо и да го направи както трябва!
    Обикновенно го правят както им е най-лесно, а не както трябва.
    Два монтажа от Зора, ама от хора които знаят какво искат и стават нещата.
    Единият при кръстника, на другият присъствах.
    И как ще стане, ако не се съобразят къде да е вътрешното, външното и да не вакумират? Аз чудеса не искам.
    Нали ще ги изгоня.
    Даже откачихме външният нагревател на нордик модел без да се пазарим изобщо.
    rosswen и Mig82 харесват това.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #930

    Отговор: Климатици Hitachi

    Все пак не получихме отговор за развитие на проблема на BGanio
    Този пост е редактиран от the inquirer; 17-02-19 в 21:30.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 88 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе