Страница 16 от 25 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 371
Like Tree10Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #226

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    то всеки един климатик студи без проблем дори и най-незизвестните,вьпроса е дали могат да отопляват добре.аз смея да твьрдя,че хитачи-то не ефективен на отопление.моито хитачи през зимата не ми замрьзна но сьщо така не топли добре

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #227

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    От четеното тази зима, точно тези модели Н2 се оказа, че имат топлещи и нетоплещи бройки. Като игра на рулетка е, но аз не бих пробвал така късмета си. Ако изтеглиш късата клечка какво правиш?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #228

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    ако скьсаш кьсата клечка просто гориш като мен,така е като залагаме на тези климатици

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #229

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Н1 е пълен боклук. Продължавайте да си ги купувате тези модели на ТМ. После не топли. И като дойдат 2ма идиота, да ви го "сложат" (и в двата смисъла) после чакайте да топлят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #230

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    това го кажи на колега по-горе които се спука до го хвали това хитачи.аз имам климатик хитачи и си признавам,че не е добьр за отопление

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #231

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    За отоплението писах преди! При - 20, поддържаше 20 градуса, за повече не съм го мъчил! И за отопление и за охлаждане климатика е перфектен! Който какъвто климатик иска, такъв да си купи! Темата е 14H2. Който си купи такъв, няма да сбърка, това ми е съвета! Ивайло и Евгени са случили на куци Хитачита, другите като гледам са доволни! Даже и техните май не са 14H2. Пуснете друга тема, че Хитачи е боклук, няма проблем. Но как да ти вярвам, като аз имам такъв климатик и работи перфектно? Хем ме отоплява, хем охлажда. Един приятел си беше взел Фуджицу уж 12-ка и като се развали след 3 години, техника каза, че климатик всъщност бил девятка и затова не топлел помещението! Сега виновен ли е климатика, че от магазина са му пробутали 9-ка и дай да плюем Фуджицу!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #232

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    За отоплението писах преди! При - 20, поддържаше 20 градуса, за повече не съм го мъчил! И за отопление и за охлаждане климатика е перфектен!
    От коя част на България си - южна или северна? В апартамент ли си или къща? Ако си в апартамент, съседите топлят ли? Изолация имаш ли? Колко са външните стени? Помещението с какво изложение е? Извинявай, че звуча като следовател , но това е важно според мен. Едно е да отопляваш помещение, което без отопление поддържа 15*-17* примерно, а съвсем друго е, ако без отопление Т* е близка до външната при отрицателни стойности. Не се заяждам .Просто гоня обективнист.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #233

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    От Шумен съм, зимите тук са сурови по принцип! Климатика го ползвам в хола на една панелна гарсониера на шести последен етаж, източно изложение с ПВЦ дограма без изолация! Имам една външна стена, другата е към кухнята, третата към съседите, които ги няма от 6 год. и предполагам не отопляват, четвъртата към коридор и стълбище! Отдолу комшийката отиде да работи във Варна и тя не отоплява, отгоре е тавана! Това е. Без отопление при -5 знам, че беше около 5-6 градуса вътре, при -20 вече бях сложил климатика!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #234

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    От Шумен съм, зимите тук са сурови по принцип! Климатика го ползвам в хола на една панелна гарсониера на шести последен етаж, източно изложение с ПВЦ дограма без изолация! Имам една външна стена, другата е към кухнята, третата към съседите, които ги няма от 6 год. и предполагам не отопляват, четвъртата към коридор и стълбище! Отдолу комшийката отиде да работи във Варна и тя не отоплява, отгоре е тавана! Това е. Без отопление при -5 знам, че беше около 5-6 градуса вътре, при -20 вече бях сложил климатика!
    При тези условия, които си описал, мога да кажа само едно - климатика ти се справя чудесно . И аз съм от североизточна България и знам за какви зими става въпрос. При мен условията са още по-лоши. При -6* навън, в коридора, който не отоплявам, измерих -5* тази зима . Помещението, което отоплявам с Hitachi - то е с три външни стени без изолация (къща). Зимата ставаме на кучета с жената, ако няколко часа остане без отопление . Жалко, че моето Hitachi не се справя като твоето. До -8*/-10* , ако си затворя не едното а двете очи, мога да кажа, че чат пат се справя, като го държа на 27*-28* вентилатор на мах, за да поддържа около 20*. Прави ми дефрости за 15 мин. през 40-45 мин. За това време Т* в помещението пада 2*-3* и после докато се развърти 10-ина минути... Общо взето - жалка картинка

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #235

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Ами и твоя модел не е 14Н2, не мога да ти кажа нищо! Не съм ползвал такъв модел, като твоя! Само едно е лошото на моя климатик! Изглежда от голямата разлика в температурите се получи страшен конденс и външната стена беше постоянно мокра! Като нямах климатик, нямаше такова нещо. Септември месец трябва да правя вътрешна изолация!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #236

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    avast3, проблема ти е в стаите, не в машината.Имаш огромни топлозагуби, които се компенсират трудно.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #237

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Забравих да спомена, че при мен е 5 метра тръбния път, не знам дали има значение, но за да не ми минават в стаята тръбите ги накарах да ги прекарат през терасата. И захранването е оттам!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #238

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    avast3, проблема ти е в стаите, не в машината.Имаш огромни топлозагуби, които се компенсират трудно.
    Това го знам , но и климатика не е много стока. Когато външната Т* падне под -5*/-6* ефективността му рязко се срива. КОП-а пада изведнъж, а не плавно. Явно машината е проектирана да работи до Т* малко под 0*, макар да му дават работа до -15*. Мерил съм изходящата струя при външна -15* и 17*/18* в помещението, при зададени 27*/28* от дистанционното. Вентилатор на 2 или 3-та степен, защото на мах си духа направо студен въздух. Издухва ми 22*/23* (по спомени). В такива условия го оставам да работи, колкото да не замръзва маслото и си паля каминката(за жалост)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #239

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Все пак това е тема E14H2, а не за 35WX8.
    Мойто Е14H2 навремето му сложих собствен електромер и около половин месец го наблюдавах колко топли и колко харчи.
    Относно топленето не останах разочарован макар че в периода имаше вечери с температури под -15. Нистина външното тяло много се заскрежаваше и започваше да духа по-хладно но след дефрост всичко си идваше на мястото. Въждаше се че е на ръба но като цялов стаята под 22 градуса не падна (детето ни беше малко тогава и държахме по-високи температури). (Стаята е около 22 квадрата с изолация и ПВЦ дограма)
    Относно разхода много зависеше от степената на вентилатора - на макс харчеше повече. Иначе сега по спомен харчеше нормално от 0,5-0,7кВата на час, вечер падаше до 0,3-0,4 защото го слагах на по малка температура но по-висока степен на вентилатора (знам че при силен вентилатор КОП-а е по висок).
    Доволни сме от него и сега с жена ми навихме тъста и тъщата да си вземат и те такъв, при тях помещението е по-малко но с дървена дограма и без изолация, зимата ще пиша как се справя и колко харчи...

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #240

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Моя Н2 вече четвърта зима работи без проблеми итопли и при -20 градуса.Поддържа си 23-24 градуса без никакъв проблем, но помещението, в което работи е кухня в къща, но с външна изолация 8 см.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 25 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От todoplam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-11, 08:36
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 11:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе