Страница 13 от 25 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 371
Like Tree10Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #181

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Искам да задам един малко "ламерси" въпрос...

    Имам и 3-те модела:

    Hitachi RAS/RAC-E08H2
    Hitachi RAS/RAC-E10H2
    Hitachi RAS/RAC-E14H2

    Най-съм доволен от 8-цата, защото започва да размразява при външни температури около 1-2 градуса,
    10-ката при външни 3-4градуса, а 14-ката съм я виждал да размразява при 5 градуса външна.
    При посочените градуси няма нито скреж, нито лед по външната пита, непонятно за мен - климатиците обръщат режима и започва "размразяване" .

    Та въпроса ми е: Това на самата програма за управление ли се дължи? И има ли начин да се качи програмата за управление от 8-цата на 10-ката примерно т.е. 10-ката да заработи като 8-ца?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #182

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Искаш и мощността ли да му свалиш
    Това с размразяването едва ли е заради различен алгоритъм на дефрост (не че го изключвам като възможност). По-скоро различното разположение, натоварване, заскрежаване и т.н. Щом си работят - ползвай си ги и не се занимавай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #183

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Точно това имах в предвид - различен алгоритъм на дефрост.

    Мощността не ме притеснява. В стаята, където сега е 10-ката (14.4квадрата) , миналата зима беша 8-цата и всичко беше Ок.
    8-цата вече е в децката 12.6 квадрата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    14
    #184

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Имах проблем с RAC-10EH1 вдигаше само 22 бара и взеха електрониката на външното тяло за препрограмиране или нещо от сорта. Някой знае ли колко са скъпи тези процедури и дали въобще може да е от това.. Има ли връзка електрониката на външното тяло с оборотите на компресора...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #185

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    втора зима ползвам Е14H2 и то в Русе, където температурите са винаги крайни. Смея да твърдя, че успява да работи както трябва при ниски температури като не ми се е налагало нито да го заливам с топла вода или да го размразявам с топъл въздух, както правят много мои познати с климатици. Съвсем успешно си топли 17 кв стая, че и вратата е отворена постоянно. Доволен съм и не смятам, че отстъпва по нещо от по реномираните марки, които се посочват по-горе в менията. Външното тяло не е шумно. Мисля, че следващият ми климатик за другата стая отново ще бъде подобно хитачи.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #186

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Внимавай със следващия, че явно само H2 серията на марката се представя прилично.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #187

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    е, един път и аз да извадя късмет

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #188

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Тази зима купих такъв климатик! Страшна машина, нямам думи! При -20 навън, поддържаше 20 градуса вътре без да се зори! Помещението е около 25 кв.м. без изолации! Даде ми 0,7 kw/h средна консумация! Сега пак е на промоция в ТМ, отивам да си взема още един!

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #189

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Тази зима купих такъв климатик! Страшна машина, нямам думи! При -20 навън, поддържаше 20 градуса вътре без да се зори! Помещението е около 25 кв.м. без изолации! Даде ми 0,7 kw/h средна консумация! Сега пак е на промоция в ТМ, отивам да си взема още един!
    Успех и късмет !!! Ще ти е нужен.
    Без да се сърдиш ама ми приличаш на рекламен агент на техномармалад-а
    Като гледам спецификациата на този климатик: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023417
    и това че на -20 работи с консумация 0.700w в 25 м2 се замислям и си викам какви са тея будали да си купуват DAIKIN , FUJITSU, MITSUBISHI ....... да им се чуди човек. Я всички бегом за hitachi

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #190

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Не съм рекламен агент, не ти се сърдя! Като кажем -20, не значи, че цял месец е -20! Но все пак тази зима беше доста люта, ако се сещаш! И аз се изненадах от консумацията и проверих няколко пъти. Следях нощната тарифа и винаги показваше 5 кw (Нощната е от 22 до 6 мисля) Все пак имам само една външна стена! Тази есен ще и правя изолация, защото от голямата разлика в температурите стана страшен конденс! Много съм доволен от климатика! Тези дни ще взема още един! 900 лв. нищо не е за такъв климатик! Миналата зима бях с Панасоник cs w 12 dke мисля беше! Умрях от студ! Честно ти казвам не си давам Хитачито! Вземи си и ти и цял живот ще си ми благодарен!

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #191

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    ! Вземи си и ти и цял живот ще си ми благодарен!
    Шегаджия.За още 100-150 лева ще си купя истински климатик а не това умряло hitachi -нце.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #192

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    И кои са истинските климатици? Кажи, че и ние глупавите да се научим! Защото имам познати, дето с Мицубишита плащаха по 100 лв. за ток, аз от 50 повече не съм дал! Щом и бях на топло, изборът е ясен!
    Но имам около 2 000 лв. за климатик! Мога да изслушам и твоя съвет. Имало някакво Мицубиши с око, дето топлело земята! Такова да взема ли? Кажи си мнението, също ми предложи и климатик за около 1000 лв., което да се представя поне като Хитачито! Поздрави...

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #193

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    И кои са истинските климатици? Кажи, че и ние глупавите да се научим! Защото имам познати, дето с Мицубишита плащаха по 100 лв. за ток, аз от 50 повече не съм дал! Щом и бях на топло, изборът е ясен!
    Но имам около 2 000 лв. за климатик! Мога да изслушам и твоя съвет. Имало някакво Мицубиши с око, дето топлело земята! Такова да взема ли? Кажи си мнението, също ми предложи и климатик за около 1000 лв., което да се представя поне като Хитачито! Поздрави...

    Остави ги тези от този форум.Те никога не са ползвали климатици хитачи и не знаят каква жега бълват зимата.Нека си рекламират другите по- скъпи климатици.Аз не бих дал 1500лева за друга марка климатик, при положение, че зимата хитачи ще ме топли за само 1000лв.Взимай най-малко две хитачита, вместо да си вземеш само един друг климатик.Ако имаш и други стаи за които няма климатик тегли кредит и взимай хитачи-сега му времето-криза е и цените са ниски.о Първо топлят повече и второ 2 е повече от едно.

    Успех с покупката и ползването на хитачитата...

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #194

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Ето ти няколко които със сигурност са технологично много пред твоя супер климатик:

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...itsu_asya12lgc
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._12_ldc_plazma
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...txs35d_arxs35f
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...harp_ay_xp12hr
    http://termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=222

    Много се радвам че си доволен от hitachito,но сложи един от тези например Fujitsu 12LDC и зимъска сравнявай и се уверявай сам.



  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #195

    Re:Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Остави ги тези от този форум.Те никога не са ползвали климатици хитачи и не знаят каква жега бълват зимата.Нека си рекламират другите по- скъпи климатици.Аз не бих дал 1500лева за друга марка климатик, при положение, че зимата хитачи ще ме топли за само 1000лв.Взимай най-малко две хитачита, вместо да си вземеш само един друг климатик.Ако имаш и други стаи за които няма климатик тегли кредит и взимай хитачи-сега му времето-криза е и цените са ниски.о Първо топлят повече и второ 2 е повече от едно.

    Успех с покупката и ползването на хитачитата...
    justify или се шегуваш или си станал мазохист.Що не си взе ти хитачи,а си се метнал на DAIKIN и FUJITSU?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 25 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От todoplam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-11, 08:36
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 11:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе