Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 69

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - как се обезвъздушава и вакуумира?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #46

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    The BEST ONE!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #47

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Miry, 9 и 12 - 220, 18 и 24 240 без ДДС при стандартни условия и имам толкова работа колкото и тези със 150 левовите монтажи

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #48

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Miry, 9 и 12 - 220, 18 и 24 240 без ДДС при стандартни условия и имам толкова работа колкото и тези със 150 левовите монтажи
    Презумцията ми беше че цената определя качеството и не може за 150 да дадеш качество за 220 лева,знам как се прави ного правя само когато си плати клиента.При цена от 150 лева по-смъртно не запълвам и подмазвам дупки,канали не поставям.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #49

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    на тази цена (150 лева) мога да монтирам само ако от климатика изкарвам например 500 лева или сметката ми ще е пак такава: 220 монтаж и от климатика - 430 лева. Иначе тя не съществува за мен няма значение от тръбен път и т.н. По-добре да подаря някой монтаж на някоя стара баба

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #50

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климати

    Малко от теорията :
    При атмосферно налягане 101.3 kPa и 16 гр. С -- въздуха е 1.29 kg/м3
    Корекция - стойностите са при съответното налягане
    R22 – 0.02906 kg/m3 8.1 bar
    R12 – 0.03479 kg/m3 5.0 bar
    R134A – 0.04081 kg/m3 5.0 bar
    R502 - 0.01927 kg/m3 9.1 bar
    R717 - 0.16917 kg/m3 Ammonia 7.5 bar


    Вси4ки характеристики са при околна температура 16 гр. С

    От практиката :
    Навсякъде където съм виждал стационарни детектори на фреон , сензорите са монтирани под системите на 20-30 см от пода без зна4ение висо4ината на помещението (4-5-6 метра или пове4е )
    Фреон 22,134А,404А,507  --- защо  ??


    Един въпрос към вси4ки които работят с фреон .
    Затворен съд с непроменящо се налягане и температура плюс  вода и те4ен фреон .
        Koрekция --- Кое е по тежко  – водата или фреона ?
    Аз съм го виждал в практиката с о4ите си при 30 гр. С  R22

    rkk  -- в БГ съм виждал и как първо надуват системата с компресор от хладилник да я проверят за те4ове и след това със същият вакумират –неправилно но факт .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #51

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Интересно наблюдение имаш за мястото на детектора.Само че аз,работейки навремето в съвременна гъскокланица като хладилен техник,съм запомнил от инженера си точно обратното-че датчика е горе високо.Ако е долу,не че няма да сработи,фреона е много летлив и бързо запълва целия обем.Така,че и долу да е ,може да се забави,но пак ще сработи.утре ще прескоча до Хамекс,те са вносители на Мурко-Ейре,едни от големите имена в детекторите за газове и ще питам.
    За затворения съд е интересно как си го наблюдавал? И защо питаш "кога" е по-тежка,а казваш,че условията не се променят?
    Защо е неправилно да се надува с компресор? Или е неправилно вакуумирането с компресорче от хладилник?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #52

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Неправилно е да се надува с компресор. Като надуваш, налягането се покачва и вода кондензира по тръбите. Казваш, че после ще се изпари като вакуумираш, ама не. Като надуваш вътре влизат прах и други мръсотии, но после като вакуумираш, водата се изпарява но боклука остава. Безспорен факт.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #53

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Кондензира вода ама на кукуво лято. След като спадне налягането се отделя вадата и вече кондензира. А за прахам колко прах мислиш ще влезе?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #54

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Колкото толкова. Дай по същата логика, да кажем, че е правилно да се продухва - колко въздух ще остане.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #55

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик H

    Грешка vanko68 . Bъпросът e kое .

    Във всички книги и инстрyкции пише, че не може да се използва въздyx дори и за проверка на теч.Тоест смесен с малко количество фреон за да го yлови детектора .От даскала помня, че дори е взривоопасно смесването на фреон с въздyx под налягане (забравиx обяснението).Първо филтър деxидратора ще поеме веднага влагата от въздyxа и второ -маслото има свойството да поема влага ,а как се маха вода от масло не ме питай,трето - при определени yсловия влагата може да кондензира по стените на тръбите и със сигyрност 15-20 мин. работа на помпата няма да са достатъчни за добро и качествено вакyумиране на систeмата . Единственият газ, който е правилно да се използва е азота .Може да се надyе с компресор,но само ако се използва азот .Вакуyмирането с компресор ще e по-добре от никакво вакyумиране но най-малкото не е професионално .Hяма смисъл да го обсъждаме - знаеш го по-добре и от мен .

    Това за детекторите е наистина интересно, защото не намирам информация специално за тяx освен, това което съм видял .
    Още полезна информация .
    The boiling point at standard atmospheric pressure is :
    температура на изпарение

    R11 +23.8 C
    R123 +27.8 C
    R113 +47.6 C
    R114 +3.8 C
    R134a -26.1 C
    R22 -40.8 C
    R500 -33.5 C
    Излиза, че ако фреона е с по-ниска температура от посочената по-горе , същият ще бъде в течно състояние или наситени пари (тоест по-тежък от въздуха ) --- уточнявам - стандартно атмосферно налягане .

    Пиши обезателно какво казват големите имена в детекторите .
    За затворения съд ще пиша дрyг път --- интересно е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #56

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    За сефте чувам,че било взривоопасно да се смесвал въздух с фреон под налягане???
    Ако сега се аргументираш защо само с азот е правилно да се надува,ще те черпя.Но не приемам довод от този род-"даскала така каза".Навремето като учих ДВГ имах професор,който не знаеше,че БМВ 320 значи 3та серия,2000 см3 и не можело да има двигател 6 000 см3 на лек автомобил и че мерцедес 600 не значело това?!
    Само да вметна,че въздуха се състои от близо 80% азот и какво е различното на двата газа относно влагата?
    За компресорчето-сравнявал съм вакуума на компресорче от хладилник и на едностъпална вакуумпомпа с вакуумметър на Рефко.Ми компресорчето направи по-добър вакуум,почти колкото на двустъпална вакуумпомпа.Недостатъка е ,че вакуумира по-бавно,но качеството на вакуума е мн.добро.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #57

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Не разбрахте ли, че не може да научите ненаучените? Колкото и да се пише? В инструкциите за монтаж дори и на най-тъпия китайски климатик работещ с нов хладилен агент пише: задължително използване на вакуумпомпа – не подлежи на обсъждане. Оттам натам всеки да ги закача по дуварите на хората както иска. Ако искат да изсмукват въздуха и с прахосмукачка – проблем на този който го прави. Това с фъскането и цъскането беше позволено в изключителни случай при еднокомпонентни хладилни агенти и съм го правил преди 5 години и само ако монтажът е бил гръб-гръб – т.е. тръба 1 метър

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #58

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климати

    нормално е да чуваш нещо за сефте .човек се учи докато е жив .Не случаино ми излиза на всеки мои пост наи отдолу .Тои даскала го обясни но аз не го запомних . Тъpсих повече информация за R410А и случаино попаднах на отговора .Отвори линка долу и прочети отговора на въпроса : can i leak test an R410A system using compressed air ?      почерпката като се прибера

    http://hdsupplysolutions.com/webapp/.../pdf/r410a.pdf
    останалата информациq е също интересна за всички които работят с R22 и R410А

    Comprised of an equal blend of HFC-32 and HFC-125, 50% to 50% R-410A is a near azeotropic refrigerant mixture that exhibits a negligible temperature glide of only 0.3 degreas C , meaning the system can be topped off repeatedly without risk of fractionalization should refrigerant loss occur --  това означава че може спокоино да си допълвате R410А колкото си искате без проблеми . Bнимаваите с ваkyмирането и когато отваряте системата за ремонт - там е ключа за палатката .

    Професорите като твоят се пенсионираха отдавна , а моя още преподава .Баща ми има Мерцедес  220 SЕ 6 цилиндъра ,benzinov ,модел 1959 с двуелементна нагнетателна помпа като на старите дизелови мотори и дюза пред всеки цилиндър . 1993 година имах един професор като твоят които твърдеше че такъв двигател все още не съществува .

    Ванко наблегни за информация за детекторите че аз нищо не намирам .






  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #59

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Линка не работи.А моята практика показва обратното-410 не става да се дозарежда.Може и да се получи понякога,но не винаги.Имам досега монтирани около 7-8 000 клими,една камара големи инсталации и бая ремонти.Патил съм си като новобранец да ходя по 3-4 пъти да си играя с някой на 410 ту да го дозареждам и не става,ту да го точа малко и пак не става,накрая си го вакуумирам и заредя изцяло и хоп-няма повече проблеми.Винаги съм твърдял,че практиката и теорията имат много малко общи точки.Теорията става,ако преподавам,само че аз работя и предпочитам да се опра на опита си,дори да е обратно на теорията.Досега не ме е подвеждал.
    За детекторите-вчера нямах възможност да отида до Хамекс,ще опитам днес.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #60

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Опит - пръснах малко 410 в кенефчето на сервиза си и след 5 мин влязох с включен детектор оказа се че концентрацията близо до пода е по голяма от тази в горната част на кенефчето...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ras-14eh1 hitachi--проблем
    От icho99 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-13, 16:23
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Hitachi RAC-14EH1
    От Jackas във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-11, 22:47
  3. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 06-11-09, 00:07
  4. Panasonic CS/CU-RE12HKE или Hitachi RAS/RAC-14EH1
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-08, 18:35
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе