Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 92

Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #61

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    климатикът беше на посещение в K&K сервиз но единственото нещо което са направили е да го бъзнат (работи си като преди) но сега работи с 5-6 градуса над зададеното при 18 прави 24-5 колкото и да го сложа винаги е така според мой приятел който се занимава с климатици са сменили или преместили някой датчик (с цел побългаряване) според вас какво може да му е направено ? защото уж нищо не му е сменяно а бил отремонтиран,същия боклук си е но е още по-зле заради тоя проблем

    п.п като намеря малко време ще напиша една много хубава тема в раздел "Черен списък" за Лъжите,Лицемерието и Наглоста с която се сблъсках по-време на рекламацията ми

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #62

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Преместили са датчика за стайна температура,ако отвориш капака на вътрешното тяло ще разбереш със сигурност,а е възможно и да е сменен с друг датчик.Климатика не е повреден - това си може - какво друго очакваш да направят в сервиза...?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #63

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    това е документа който доказвал че климатикът е перфектен но как го изфабрикуваха не знам защото пише че изкарал 50 градуса а този климатиматик когато е мерен на място никога не е изкарвал повече 26 бара налягане а с това налягане доколкото знам 50гр са мит
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #64

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Първо, до сега не съм виждал фирма за климатици да прави подобни замервания на температури и да ги представя в графичен вид. Второ, тази графика си е напълно измислена. Да видим какви температури са дали като данни след работа на климатика 15 минути (900 секунди):

    T_in_Pipe - Температура на тръбата на вход в топлообменника +48 °С. Това си е нормално и допустимо.

    T_Out_Pipe - Температура на тръбата на изход от топлообменника +13 °С. Също е възможно и нормално изходящата температура на тръбата от топлообменника да бъде такава, но за да бъде такава температурата на входящия въздух във вътрешното тяло не трябва да е по-висока от около +8 °С. Това обаче влиза в конфликт със следващото показание.

    T_in_Air - Температура на входящия въздух +45 °С

    T_Out_Air - Температура на изходящия въздух +16 °С. Някак си не става температурата на вход да бъде +45, а на изход +16 °С освен, ако климатика не работи на охлаждане обаче, ако работи на охлаждане защо температурата на тръбата при вход в топлообменника е +48 °С. Все неизвестни, на които съм сигурен, че и тези, които са си играли да рисуват графиката не могат да отговорят.

    С тази графика също показват колко добре работи климатика и как температурата на входящия въздух във вътрешното тяло съответно и в помещението се е повишила за по-малко от 10 минути от 18 на 45 °С. Не знам дали съществува друг такъв модел който да го може това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #65

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Има,има,газов калорифер 30 Квт в 15 м2 помещение....

    Малко по-сериозно- Вален,обърни внимание и на консумацията на ток,как при такава огромна промяна на вътрешната температура няма НИКАКВА промяна на консумацията на ток от 200 до 1600 сек. Как поне малко не се намали,след като е затоплило помещението след 600 сек??? Следващото творение - помещението след спиране на климатика на 1600 сек успява да изстине от 45 до 10 гр само за 200 сек или 3,5 мин,което си е направо невъзможно,дори да са отворили всички врати и прозорци.За мен тая графика е абсолютно измислена тъпня,целяща да подведе клиента отвсякъде....

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #66

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Това е просто демонстрация с цел да се успокои клиента че климатика е наред Само където объркали температурите на входящия и изходящия въздух Аз мисля че помещението никога не е достигало 45°С, това е грешка и не е логично. Двете линии горе са , температура на тръбния датчик (по-високата) и температура на изходящия въздух. От друга страна, не може температурата на тръбата при изхода да е по-ниска от температурата на входящия въздух. Значи и тука има нещо нередно според мен. Гледайки участъка на установен режим на работа от 600 до 1600 секунда според мен линиите са:
    червена - t_in_pipe
    зелена - t_out_air
    синя - t_out_pipe
    жълта - t_in_air
    Това според мен е логичната подредба, въздуха който затопляме, който от своя страна охлажда фреона не може да го охлади и докара до точка по-ниска температура от колкото е той самия.
    Графиката е готина, само където не са закачили датчиците на правилните места И друго което е важно и не е посочено е при каква температура за външното тяло са направени тези тестове. Ако е било сложено някъде на 10-15° примерно, що да не ги изкара тия 45-50°С на максимална мощност.
    Климатика е наред, графиката е боза, но като цяло може да замаже очите на клиента При -10 щом вади 36 на изхода въздух, туй са му възможностите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #67

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    И на мен ми дадоха същата рисунка, само че за конвенциално Hitachi. Тестът е правен началото на септември при външни темп. около 20°. Сложил съм си я в рамка
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #68

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo
    това е документа който доказвал че климатикът е перфектен но как го изфабрикуваха не знам защото пише че изкарал 50 градуса а този климатиматик когато е мерен на място никога не е изкарвал повече 26 бара налягане а с това налягане доколкото знам 50гр са мит
    [/url]
    Тези направо ме "КЕФЯТ", направили си "ПОРЪЧКОВА" графика в полза на фирмата продала и монтирала климатика, НО за СМЕТКА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ!?!?!
    Евала!!!! на тези ТъргОвци, които си правят клиентите на "ОВЦЕ". Печалба му е майката

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #69

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Текно,как така като ти е конвенцоналка,консумацията на компресора ти при отопление не се променя от 0 до макс,а само се колебае от 4 до 6 А ??? И как при охлаждане до 10 гр в стаята компресора не спира изобщо ????
    2- ??? Как така ,след като спират за малко компресора между топлото и студеното,температурата в стаята спада от 28 до 10 гр за секунди след включването на охлаждане !!! като навън в това време е било 20 ??? Баси номера,тея са за цирка...
    3-има поне още 5 неточности в диаграмата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #70

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Задача за домашно на специалистите: който успее да разгадае графиките и да се обоснове получава награда - ( безплатен климатик от великия сервиз )

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #71

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    не знам какво му е направено ама блъска и трака яко днес на тоя сняг бчка по 3-4 часа и преди да влезе в дефрост духа 10-15минути студено и в стаята пада 2 градуса след 20-25 минутен дефрост в стаята са паднали още 2 градуса и става студ а е настроен на 22 пада на 18 и след 3-4 часа блъскане пак достига 22 градуса
    50-те градуса от графиката която доказва че перфектен са мит днес повече от 42 градуса не изкарва
    п.п днес нямаше ток няколко часа ,когато дойде токът климатикът вместо да се дефростне и да тръгне както винаги,той тръгна веднага и духаше 1час хладно преди да влезе в дефрост
    ето резултатът - климатикът никога не е изглеждал така преди да го пипнат от K&K сервиз
    [img width=800 height=600]http://prikachi.com/files/1420463A.jpg[/img]
    направо съм бесен при първа възможност ще отида в техномаркет и този път някой ще го отнесе

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #72

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Духал е хладно защото в стаята е било студено. Нормална разлика между засмуквана и подавана температура е мин 18 градуса. Това върху климатика е май сняг а не сериозно заскрежаване. А по принцип ако сложиш едно Fujitsu (Fuji), Panasonic и Hitachi най-топло ще духа Fuji-to,след него Panasonic-a и на опашката е Hitachi-то така че нещата са горе долу нормални

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #73

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Духал е хладно защото в стаята е било студено. Нормална разлика между засмуквана и подавана температура е мин 18 градуса. Това върху климатика е май сняг а не сериозно заскрежаване. А по принцип ако сложиш едно Fujitsu (Fuji), Panasonic и Hitachi най-топло ще духа Fuji-to,след него Panasonic-a и на опашката е Hitachi-то така че нещата са горе долу нормални
    Абе и на мене това на сняг ми прилича. Просто се е набил в питата и е замръзнал там. Странно е обаче що при дефроста не го е махнал ? И при мене като вали сняг се набива от същата страна със сняг ама след размразяването само най-отдоло остава малко лед и лека по лека си го стопява.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #74

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    ето и резултата от жалбата ми в КЗП .разбира се решението им не е в моя полза цитирам :
    Във вашият случай, в резултат на предявената от вас рекламация, търговецът е предоставил уреда за преглед в оторизиран сервиз .Експертното заключение е ,че уредът е с нормални работни характеристики,характерни за този вид уреди . Независимо от горното, търговецът изразява готовност да ви окаже пълно съдействие по отношение на профилактиката и отремонтирането на уреда в случай на нов проблем.

    тази "Комисия за защита на потрабителите" май само се подиграва с нас потребителите
    следва продължение.....

  18. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #75

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    здрасти, не прочетох всички коментари по поста ти но искам да ти споделя някой неща
    1во много е важно колко читаво е монтиран климатика( обрани лиса вибрацийте на външното тяло? - това ства кат се стегнат яко стойките ,така че тампоните вътре под компресора да могат да си вършат работата иначе вибрацийте са се едно си зел една бухалка иналагаш компресора с нея )
    2ро вакумиран лие кат хората ( аз дори надувам с азот за да съм сигурен че фаските на гайките са добре ,разбира се това се плаща
    3то сигурно л ие че няма смчкана тръба( при угъването на тръбите някой някой ги мачкат ) а това е още съпротивление
    4то съгурно ли е че няма теч на фреона ОБИКНОВЕНЕНО КОГАТ ИМА ТЕЧ НА ФРЕОНА И ТОЙ НАМАЛЕЕ ЗАМРЪЗВА ПО ЛЕСНО ЗАЩОТО НИСКОТО НАЛЯГАНЕ В ВЪНШНОТО(НА РЕЖИМ ОТОПЛЕНИЕ) ТЯЛО ПАДА А ТО ВЪРВИ РЪКА ЗА РЪКА С ТЕМПЕРАТУРАТА .
    5 то компресора е се едно двигател на автомобил ,да ти служи дълго е нужно да се смазва с масло, това оабче е заложено още при проектирането на копресора да побере толкова масло колкото да може да искара поне 10 години ,а при подманя на фрона ,както каза че са ти направили съм сигурен че са погубили доста масло с сикарването на фреона, после много е важно какво са направили след като са ти сменили фреона, какъв фреон са сложили защото има фреон r22 za 100 лева ботилката има и за 225 лева ,този от 100 лева него търси даже неможе да се каже че е фреон.
    6. тоза всички модели климатици има спецификация на тръбния път там пише
    *за колко метра е зареден фреон
    *колко да доливаш фреон на метър
    *каква денивилация е позволена
    ***извинявам се за правописните грешки но бързах доста ))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?
    От Vitamin4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 167
    Последно: 27-12-12, 17:56
  2. Продавам климатик hitachi ras-10-eh1 rac-10eh1
    От kepler във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-11, 14:33
  3. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - наистина ли е японски?
    От limmet във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 25-07-09, 17:46
  4. Отговори: 0
    Последно: 23-03-09, 10:11
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE или Hitachi RAS/RAC-10EH1
    От kojcho във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 34
    Последно: 13-11-07, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе