Страница 25 от 63 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 939
Like Tree330Одобрявам

Hitachi 35 PSA/WSA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #361

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Качвам техническия каталог за моделите на Хитачи, включително и ПСА.

    п.п Направо ми се изпари желанието да слагам 18ките ПСБ в слалните...


    https://drive.google.com/file/d/0B64...ew?usp=sharing
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 01-01-16 в 14:21.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #362

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Ако ти се е изпарило желанието, ще трябва да изчакаш да кондензира мисълта на Тошиба, да си забърше л@йн@та от европейските модели
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #363

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    ей това открих из оня голям документ
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #364

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Това е точното инфо. Остана само да видим как Т влияе на решението за дефрост, за да знаем колко да променим. Има ли таблица за това?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #365

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Точно това инфо малко е недостатъчно ,единственото, което намерих по въпроса и вече го описах по- нагоре е в сервизното на SX8 - там е отбелязано ,че под 2.4V е дефрост зоната.От табличката виждаме ,че това ще да е около 5° ,но реално над нулата не прави дефрости никога.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #366

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Виж на страница 689 какво пише - датчика за размразяване решава за дефрост режима, по време на отопление, комбинирайки данните си с тези от датчика за външната температура.
    Значи съвместните данни и от двата датчика определят дефроста. Точно описание на алгоритъма и от какво зависи няма никъде. Без да знаеш точния алгоритъм ще трябва да пипаш насляпо.
    Най-добре не си бърникай машината, за да не я счупиш. И без това дават минусовите температури да продължат само до края на януари, а после пак затопляне. За 3 седмици в годината не си струва да си счупиш климатика.
    Добра машина е това хитачи, с уж добър хардуер, за жалост осакатена с некадърен дефрост.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 01-01-16 в 15:48.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #367

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Естествено, че решението е на база двата датчика. Това е при всеки климатик... Нали трябва да има някаква стойност, с която да се сравнява тръбния датчик, за да се вземе решение.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #368

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Абе машината топли добре, просто ме сърбят ръцете да я ръчкам, то в нас няма неразглобена техника да се види китаеца кво е творил според мен нищо не пречи поне да се измести датчика за проба.В коя част на топлообменника следва да е най - топло ? Входът в режим отопление е долу нали и се явява изхода от вътрешното тяло - там следва според мен да е най - топло. Ако датчика не е там, а по - нагоре може да се измести за проба.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-01-16 в 19:22.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #369

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Най-лесно и бързо се променя стартирането на дефроста с приближаване или отдалечаване на NTC за околната (външна) температура към изпарителя. Колкото е по-близо, толкова повече ги разрежда и обратно. Пробвай като начало да го приближиш максимално до ламелите и прецени, дали се разреждат дефростите. После ще решиш коя стойност да променяш. Остави го, засега, тръбния датчик там, където е. Него ще местиш, ако не настъпи някаква по-осезаема промяна с местенето на този за околната температура.
    P.s: би ли дал по-нататък във времето някакво инфо по пост #350?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #370

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Според мене нищо няма да стане с местене на външния въздушен датчик.Понеже при мене,големия Samsung и той така от - 2,3 надолу си прави дефрости през 2,5 ч на чиста пита,миналата година го отдалечавах и доближавах от външния топлообменник но нямаше разлика.Тъпа работа,дефроста е има няма 2-3 мин,но сякаш е по часовник,през 2,5 ч.В същото време,най калпавия ми Samsung AQV09VBC,при минус 7-10 гр,кара с дни без дефрост,няма ли скреж по него ,няма и дефрост.Толкова ли не можаха така да направят и високия си клас не знам.Макар че ,засега триъгълния е добре в това отношение.
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #371

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    По пост 350 мога да кажа следното - всяко ръчно намаляване на дебита на турбината води до намаляване на максималната мощност на климатика ,като на 3 ( медиум ) вече не подминава 1000-1100 вата ,вкл и при стартиране след дефрост.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-01-16 в 19:23.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #372

    Re: Hitachi 35 PSA/WSA

    И аз си мислех,че дефростват хитачитата по време, докато не сложих втората машина най-ниския им клас 10ha но се оказа, че тя си размразява доста рядко по 1-2 пъти на ден,даже може и по рядко нея следя много, затова на другия климатик 25wx8 който си правеше дефрости точно така на 50 мин. много кратки и с ниска консумация 80-160 вата, но си бяха дразнещи реших да преместя дефрост датчика на входа на топлообменика тръбичката след трв-то, датчика беше на 4-5 ред.Сега дефрости прави много по рядко на 9-10 часа някъде. Единсвенно, когато е около 0 -1 и пече слънце е стоплил стаята и почва да работи он офф тогава пак прави чести дефрости, но когато работи без да спира за офф си работи много часове без дефрост. В тази тема http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=2&topic=333 7-ми коментар разискват обратното, че не им дефростват машините и местят датчика от най-топлото място на по студено за да задействат дефрост, а при хитачи трябва дасе направи обратното
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #373

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Имаш ли снимка на тая манипулация ? Смъкнал си датчика максимално долу на топлообменника ,така ли да го разбирам ?
    Този пост е редактиран от avenger; 01-01-16 в 19:23.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #374

    Re: Hitachi 35 PSA/WSA

    Имам снимки, но утре мога да сложа. Датчикът го сложих на самата тръбичка, която влиза в топлообменика и е входа
    https://www.youtube.com/watch?v=xBCKMKmjCUA на 3;20мин е показано къде се намира, след трв-то тръбичката, която влиза в топлообменика.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-01-16 в 19:24.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #375

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    35WX8 ми размразява по време само и единствено, ако консумацията се задържи над 400w за по-дълъг период или турбината не е на авто, независимо дали е 0 или -15гр. Ако тези условия не са изпълнени, дефростите са много редки. Разсъжденията оставям на вас.

    П.П. Става въпрос за модел, за който се твърди, че размразява твърдо по време, пък аз виждам съвсем различен начин на работа, без да съм го ръчкал и манипулирал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 63 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе