Страница 24 от 63 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 939
Like Tree330Одобрявам

Hitachi 35 PSA/WSA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #346

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Искаш да кажеш, че откакто е паднало под 0-та, до сега, дефроства на 50 минути? Това не е много хубаво. Очаквах по-добър алгоритъм от Хитачи. Гледах ти клипчето и според мен климатика работи нормално. Няма никакъв смисъл да цепиш изолацията. Тръбите не са пречупени. Те ако се пречупят, почват да се гънат като локум и си личи даже без да махаш изолация.
    Тези шумове и бълбукането може би се получават заради кривките или (може би) заради височината на тръбния път/денивелацията. И шумът се чува само първоначално при обръщане на режима. После изчезва.
    Ако външното тяло се смъкне да бъде на една и съща височина с вътрешното тяло и ако тръбния път се изправи, да бъде прав без чупки и кривки, сигурно няма да имаш никакви шумове и бълбукане.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 01-01-16 в 10:20.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #347

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    при мене дефростите не са точно на 50 мин ,понякога ги удължава докъм час и половина - два ,но като цяло прави много и безсмислени дефрости като по дразнещото е ,че след дефрост се форсира на максимална мощност ,турбината също бичи бичи 10-15 мин после се кротва за 40-50 мин или колкото изкара до следващия дефрост и цикъла се повтаря - като цяло и разхода се вдига .. тая работа така няма да я оставя ,грехота е на тоя огромен топлообменник дето грам скреж не се лепи да бичи така дефростчета ,като се постопли мисля да пробвам местене на дефрост термистора или евентуално дори промяна на стойностите му с добавяне на съпротивление паралелно на него ( само че нямам идея колко ома трябва да е ,ще се експериментира )

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #348

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    О, значи и ти я докара до модификации на дефростите. Добре дошъл в клуба. Явно хитачитата са същата стока като панасониците. Да не си купиш един евтин климатик, ами се набутвате с тези скъпи дървета.
    Пожелавам ти успех в начинанието, само внимавай като бърникаш да не си изгориш платката на външното тяло.

    Някъде в сервизното на хитачи мярнах информация за алгоритъма, че май интервала за следващия дефрост се задавал в зависимост от външната температура на въздуха, при която приключва предходния. Така, че не е ясно дали при хитачи изобщо могат да се променят интервалите на дефрост.

    Като чета какви драми има с тези хитачита под нулата, вече почвам да харесвам алгоритъма за дефрост на панасониците. При тях поне е по-кадърно направен и има градация. Когато не е много студено първоначално започват на 2 часа и като стане по-студено постепенно намаляват до 40 минути. А хитаците още отначало почват да шляпат на 50 минути.
    ruuni9 одобрява това.

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #349

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Според коментарите във форума, стигам до извода ,че относително най-добър дефрост има Тошибата.Alexi имаш моите адмирации за коректното споделяне,а не ''моето е най-добро'' и може ли PSA-то да сподели съдбата на FH.За много години на всички,бъдете живи и здрави.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-01-16 в 13:09.
    spas.slavchev и mirandi харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #350

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    при мене дефростите не са точно на 50 мин ,понякога ги удължава докъм час и половина - два ,но като цяло прави много и безсмислени дефрости като по дразнещото е ,че след дефрост се форсира на максимална мощност ,турбината също бичи бичи 10-15 мин после се кротва за 40-50 мин или колкото изкара до следващия дефрост и цикъла се повтаря - като цяло и разхода се вдига .. тая работа така няма да я оставя ,грехота е на тоя огромен топлообменник дето грам скреж не се лепи да бичи така дефростчета ,като се постопли мисля да пробвам местене на дефрост термистора или евентуално дори промяна на стойностите му с добавяне на съпротивление паралелно на него ( само че нямам идея колко ома трябва да е ,ще се експериментира )
    Колега, можеш ли да провериш при активиран режим за сън, дали турбината се форсира след дефрост?
    Честита Нова Година!

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #351

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    О, значи и ти я докара до модификации на дефростите. Добре дошъл в клуба. Явно хитачитата са същата стока като панасониците. Да не си купиш един евтин климатик, ами се набутвате с тези скъпи дървета.
    Пожелавам ти успех в начинанието, само внимавай като бърникаш да не си изгориш платката на външното тяло.

    Някъде в сервизното на хитачи мярнах информация за алгоритъма, че май интервала за следващия дефрост се задавал в зависимост от външната температура на въздуха, при която приключва предходния. Така, че не е ясно дали при хитачи изобщо могат да се променят интервалите на дефрост.

    Като чета какви драми има с тези хитачита под нулата, вече почвам да харесвам алгоритъма за дефрост на панасониците. При тях поне е по-кадърно направен и има градация. Когато не е много студено първоначално започват на 2 часа и като стане по-студено постепенно намаляват до 40 минути. А хитаците още отначало почват да шляпат на 50 минути.
    с тази разлика ,че хитачито топли яко ,и то доста голямо помещение .. отделно го взех по евтино от Етериа но това е отделен въпрос .. алгоритъма за дефрост е дървен определено но ще се мисли някакво решение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #352

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Мога отново да потвърдя за RAK 25 RXB-AKEBONO,че откакто навън е под -3гр.не е дефроствал въобще.Преди това около нулата дефрост имаше на час ,но беше мн.кратък(не дразнеше).Монтиран е в 18 кв.хол с нормална изолация и ПВЦ дограма.Питата е чиста,работи в диапазона от 360 до 520 kw и не влиа в он-оф режим.Единствената ми забележка е че при зададени 25 на дист.в стаята е 23 градуса.Имам и др.климатици.но този първо че не влиза в он-оф и второ е мн икономичен.Вера пробвах цял ден с включено ЕКО и надвечер дърпаше 360 вата,но там проблема е ,че като изляза от стаята и ако се върна след време е намалил градусите .Като усети хора и пак ги дига до н ормалните.Хаха,сега докато пиша и влезе в дефрост(за сефте от 40 часа).Лек ден на всички и честита нова годинаСега гледам че навън е минус 2(варна)и явно ще почне пак на час с дефроста.
    Този пост е редактиран от pgv70; 01-01-16 в 12:14.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #353

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Това е в сервизното за дефростите.


    Ако някой може да го разчете.

    - - - - - - - - - -

    Шум се чува на 3-4 пъти по време на дефроста. Един от шумовете е толкова силен, че дори и да знам, че ще се сучи пак се стряскам. Ако това за теб е нормално - кажи какво трябва да бъде за да не е нормално.
    Относно денивелацията - тя е около 55 см (15 см от тавана + плоча 20 см + 20 см стойка). Това ако му е проблема на климатика ....
    За тръбите. Разбирам, че изкривяването на тръбите след като излязат от стената не е проблем, но това че в "правата" си част за криви е проблем. Така ли?
    Не знам как се гъне тръба като локум, но и не мога да проверя, защото нямам достъп до часта от тръбите, която е отвън. А и ако една от тръбите е огъната а другата не е - според мен няма да е като локум.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #354

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Всъщност за дефроста бях го гледал тука:
    https://forum.setcombg.com/климатици-hitachi/55461-hitachi-35-psa-wsa-14.html
    Втората снимка в поста на KI_YOOU.

    Интервалът до следващия дефрост се задава автоматично в зависимост от външната температура на въздуха, при която стартира компресора след приключване на последния дефрост.
    Поне аз така го превеждам.
    Ако е така направен, не виждам как може да се промени нещо.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 01-01-16 в 15:16.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #355

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Денивелация в такива стойности и завиваща тръба не могат по никакъв начин да причинят какъвто и да е шум.

    Шум може да причини единствено премазана тръба, която дроселира.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #356

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Всъщност аз тука го бях гледал:
    https://forum.setcombg.com/климатици-hitachi/55461-hitachi-35-psa-wsa-14.html
    Втората снимка в поста на KI_YOOU.

    Интервала на следващия дефрост се задава автоматично в зависимост от външната температура на въздуха, при която стартира компресора след при приключване на последния дефрост.
    Поне аз така го превеждам.
    Ако е така направен, не виждам как може да се промени нещо.
    не четеш внимателно или не знаеш добре английски .. това сетва defrost inhibit - т.е. период ,през който дефроста е забранен - реално сетва минималното време между 2 дефроста а максималното време се сетва от продължителността на изминалия дефрост .. факт е ,че климатика обаче ползва почти винаги най-краткото време - за мен се получава некоректен сигнал от defrost termistor-а който дава команда за начало на дефроста ,датчика за дефрост или е на неправилно място или просто се чете грешно от софтуера ,ето още едно описание на датчиците ,според мен промяна на местоположението и/или стойността на дефрост датчика ще доведе до подобрение
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Alexi; 01-01-16 в 12:52.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #357

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    defrost inhibit period, не е ли това? - периода, през който да не дефроства? Не знам... тука при тея хитачита са много омотани нещата и все едно да пипаш на сляпо. Пробвай щом имаш желание, може да има някакъв ефект.
    При панасониците поне всичко е ясно, точно и разбираемо обяснено, и имат подробна техническа документация.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 01-01-16 в 13:12.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #358

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не четеш внимателно или не знаеш добре английски .. това сетва defrost inhibit - т.е. период ,през който дефроста е забранен - реално сетва минималното време между 2 дефроста а максималното време се сетва от продължителността на изминалия дефрост .. факт е ,че климатика обаче ползва почти винаги най-краткото време - за мен се получава некоректен сигнал от defrost termistor-а който дава команда за начало на дефроста ,датчика за дефрост или е на неправилно място или просто се чете грешно от софтуера ,ето още едно описание на датчиците ,според мен промяна на местоположението и/или стойността на дефрост датчика ще доведе до подобрение
    И на мен така ми изглежда Алекси.

    Написано е - ако разликата в Т вътре и Твън е голяма след край дефрост, то компресорът може да бичи на пълна мощност до 120м. Следователно би могло да съществува толкова дълъг период без дефрост.

    Това в комбинация с дефроста по време и забраната за дефрост действително означава, че датчика иска дефроста може би дори преди забраната да е изтекла (ако е така, защо го иска толкова скоро) и някаква манипулация би могла да реши проблема.

    Въпросът е какви са стойностите, при които процесорът решава дали има нужда от дефрост - има ли ги в сервизното? При такива манипулации е важно да се огледа всичко, за да не се гадае, а да се уцели от първия път правилното решение.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #359

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Там е малко сложно и не мога да преценя към момента какво точно трябва да се пипне. На датчиците се подават 5V, това напрежение минава през още един резистор, който не е ясно колко е и отиват на пина, от който се чете напрежението. Според мен трябва дефрост датчика да си мисли, че е по-топло т.е. трябва да е с по-малко съпротивление ( и съответно по-високо напрежение на пина ).Това напрежение не е описано в сервизното на PSB ,някой има ли сервизно за PSA да го качи ? В сервизното на SX8 ( който пък е предшественика на PSA ,много подобен на него ) са описани напреженията - под 2.4V на пина подава сигнал за дефрост ,над 2.4 до 2.9 V - пише NORMAL и над 2.9 V re-set ,каквото и да означава ,няма много подробно описание.
    Има още нещо в описанието на SX8,което вероятно важи и за следващите модели, но в сервизното на PSB не го видях ,то е много по-семпло - ако последния дефрост е по-дълъг от 6 мин се сетва параметър "Cold Area" и дефростите се сетват твърдо на 50 мин.Само че той дефроста винаги е около 6мин ,може би не се вписва със секунди в това изискване,ако обаче е извън cold area се задейства друг алгоритъм за дефрост, който не е добре описан.

    На клавиатурата ти липсва ли бутона за главни букви и запетаи?
    Този пост е редактиран от avenger; 01-01-16 в 15:20.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #360

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Значи ще трябва да мериш Т и съпротивление на самия датчик. Разкачаш го и хващаш да кажем при Х темп У ома и при A темп B ома ще установим каква е кривата и ще намерим датчика. Играчка е, но не виждам друг начин. После вече ще може да се вземе решение какво да се пипне.

    Относно останалите фактори, от които зависи дефроста - те също са важни, жалко, че няма повече информация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 63 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе