Страница 23 от 78 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #331

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Аз това на дистанционното не го гледам,гледам метеостанцията която имам ,и каквата и температура да му задам достига я без проблем,дори и малко повече.
    Мойте машини работят нон-стоп и винаги стайте са темперирани,през деня когато няма никой бачкат на 20-21 градуса,а вечер на 24.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    Прочетете внимателно пост #123 и ще си отговорите на много от въпросите.
    Това е интересна опция,но трябва да се внимава с нея.
    mystikalrs и Ventsislav Negentsov харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #332
    [QUOTE

    - - - - - - - - - -


    Това е интересна опция,но трябва да се внимава с нея.[/QUOTE]
    И защо трябва да се внимава - като направиш следващ ресет всичко се връща до default стойностите. Откакто промених с 1 градус нагоре shift value, зададената температура
    я достигам спокойно.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #333

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    [QUOTE

    - - - - - - - - - -


    Това е интересна опция,но трябва да се внимава с нея.
    И защо трябва да се внимава - като направиш следващ ресет всичко се връща до default стойностите. Откакто промених с 1 градус нагоре shift value, зададената температура
    я достигам спокойно.[/QUOTE]
    ДУ трябва ли да е насочено към вътрешното?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    И защо трябва да се внимава - като направиш следващ ресет всичко се връща до default стойностите. Откакто промених с 1 градус нагоре shift value, зададената температура
    я достигам спокойно.
    ДУ трябва ли да е насочено към вътрешното?[/QUOTE]
    Успях да го наглася,само не разбрах с какво ще се промени тази настройка?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #334
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    И защо трябва да се внимава - като направиш следващ ресет всичко се връща до default стойностите. Откакто промених с 1 градус нагоре shift value, зададената температура
    я достигам спокойно.
    ДУ трябва ли да е насочено към вътрешното?

    - - - - - - - - - -


    ДУ трябва ли да е насочено към вътрешното?[/QUOTE]
    Успях да го наглася,само не разбрах с какво ще се промени тази настройка?[/QUOTE]
    Явно вдига настроената температура с 1, 2 или три градуса.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #335

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    ДУ трябва ли да е насочено към вътрешното?

    - - - - - - - - - -


    ДУ трябва ли да е насочено към вътрешното?
    Успях да го наглася,само не разбрах с какво ще се промени тази настройка?[/QUOTE]
    Явно вдига настроената температура с 1, 2 или три градуса.[/QUOTE]
    Аз нагласих на +3 едното RPC35,

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #336

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Ето защо на някой закупили този модел,имат черна гъба за филтри.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    estqwerty и splendor харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #337

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Аз това на дистанционното не го гледам,гледам метеостанцията която имам ,и каквата и температура да му задам достига я без проблем,дори и малко повече.
    Мойте машини работят нон-стоп и винаги стайте са темперирани,през деня когато няма никой бачкат на 20-21 градуса,а вечер на 24.


    - - - - - - - - - -


    Това е интересна опция,но трябва да се внимава с нея.
    Зададен по този начин , колко кв/ч ти харчи на месец климатика???

    Нямам метеостанция , препоръчайте ми някоя хубава , която да има и влагомер. нашият от скоро не го изключвам , ноември и до средата на декември си го пускахме през деня докато моята с детето са в стаята на 23 градуса и вечер като се прибера от работа още си работи и чак към 23:00 го изключвахме.
    от една седмица от както паднаха под нулата температурите почнах да не го изключвам , когато няма да сме в нас или няма да сме в стаята за дълго време ( например като ще лягаме в спалнята ) го пускаме на 18 градуса , като сме в стаята на 22-23 градуса. Ще докарам един живачен термометър да видим на него колко ще покаже. стаята ми е 3,50 на 5,50 , климатика е разположен на късата страна , тоест напреки на стаята. давам го да движи клапата и вертикалната и хоризонталната , винаги държа вентилатора на АУТО.
    Инак и моят като е на Ауто някой път почва плавно , друг път отваря леко клапата но още не духа и като нагнети компресора ( така предполагам ) почва да духа на макс,шума и струята на въздуха не ни пречат.
    Просто искаме да достигне зададената си температура дори само с 1 градус да е под нея , пак ще съм доволен.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #338

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Зададен по този начин , колко кв/ч ти харчи на месец климатика???

    Нямам метеостанция , препоръчайте ми някоя хубава , която да има и влагомер. нашият от скоро не го изключвам , ноември и до средата на декември си го пускахме през деня докато моята с детето са в стаята на 23 градуса и вечер като се прибера от работа още си работи и чак към 23:00 го изключвахме.
    от една седмица от както паднаха под нулата температурите почнах да не го изключвам , когато няма да сме в нас или няма да сме в стаята за дълго време ( например като ще лягаме в спалнята ) го пускаме на 18 градуса , като сме в стаята на 22-23 градуса. Ще докарам един живачен термометър да видим на него колко ще покаже. стаята ми е 3,50 на 5,50 , климатика е разположен на късата страна , тоест напреки на стаята. давам го да движи клапата и вертикалната и хоризонталната , винаги държа вентилатора на АУТО.
    Инак и моят като е на Ауто някой път почва плавно , друг път отваря леко клапата но още не духа и като нагнети компресора ( така предполагам ) почва да духа на макс,шума и струята на въздуха не ни пречат.
    Просто искаме да достигне зададената си температура дори само с 1 градус да е под нея , пак ще съм доволен.
    За сега са на около 170kw/h на всяка машина.Бачкат нон-стоп,през деня когато ни няма ги държа на 20-21 градуса,вечер когато сме си вкъщи 24-25,в повечете време ги държа на максимален вентилатор,само вечер когато лягаме си нагласвам на 3-та степен,и на нас шума не ни пречи.
    Отностно метеостанцията моята е Hama.
    Наздраве

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #339

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Пазарджил в момента 0 градуса и тежка мъгла.Заскрежаване на външните тела,двете машини бачкат съответно на 24 и 26 градуса,все още няма дефрост.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    splendor и Jack Krauser харесват това.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #340

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Зададен по този начин , колко кв/ч ти харчи на месец климатика???

    Нямам метеостанция , препоръчайте ми някоя хубава , която да има и влагомер. нашият от скоро не го изключвам , ноември и до средата на декември си го пускахме през деня докато моята с детето са в стаята на 23 градуса и вечер като се прибера от работа още си работи и чак към 23:00 го изключвахме.
    от една седмица от както паднаха под нулата температурите почнах да не го изключвам , когато няма да сме в нас или няма да сме в стаята за дълго време ( например като ще лягаме в спалнята ) го пускаме на 18 градуса , като сме в стаята на 22-23 градуса. Ще докарам един живачен термометър да видим на него колко ще покаже. стаята ми е 3,50 на 5,50 , климатика е разположен на късата страна , тоест напреки на стаята. давам го да движи клапата и вертикалната и хоризонталната , винаги държа вентилатора на АУТО.
    Инак и моят като е на Ауто някой път почва плавно , друг път отваря леко клапата но още не духа и като нагнети компресора ( така предполагам ) почва да духа на макс,шума и струята на въздуха не ни пречат.
    Просто искаме да достигне зададената си температура дори само с 1 градус да е под нея , пак ще съм доволен.
    Наскоро си взех метеостанция от кауфланд за 20 кинта с външен датчик има и влагомер. Иначе имам и станция хама пак с външен датчик. Като взех климатика го пробвах на различните степени но на макс вентилатор най-ми допадна. Вентилатора винаги е на макс само сменяме температурата.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #341

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Напънат на 29 градуса единият заскрежи питата,дойде и дефроста точно 4 минути,като за 30 сек.питата стана чиста без лед.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    estqwerty, Jack Krauser и Sergey харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #342

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    [QUOTE

    - - - - - - - - - -


    Това е интересна опция,но трябва да се внимава с нея.
    И защо трябва да се внимава - като направиш следващ ресет всичко се връща до default стойностите. Откакто промених с 1 градус нагоре shift value, зададената температура
    я достигам спокойно.[/QUOTE]

    Здравей, би ли ми обяснил , стъпка по стъпка , както точно да направя и аз тази настройка като тебе и да видя ще има ли разлика. защото не го схванах от упътването. Какво трябва да натисна , да задържам нещо ли и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    За сега са на около 170kw/h на всяка машина.Бачкат нон-стоп,през деня когато ни няма ги държа на 20-21 градуса,вечер когато сме си вкъщи 24-25,в повечете време ги държа на максимален вентилатор,само вечер когато лягаме си нагласвам на 3-та степен,и на нас шума не ни пречи.
    Отностно метеостанцията моята е Hama.
    Наздраве
    а при Вас струята топла ли е , защото при мен е леко хладка такава , не е някаква гореща или топла струя , не знам заради силния вентилатор ли е или какво , но например в другата стая MHI има малко по-гореща струя. да спомена ,че ние не обичаме много топло и затова до сега никога не съм го давал над 24 градуса , като през повечето време стои на 22 , тази нощ го оставих на 20 докато ни нямаше и сутринта като влязох в стаята на дистанционното и на един живачен термометър който бях оставил показваше еднакво 18 градуса , което ме навежда на мисълта ,че датчика в дистанционното не е толкова пунта мара. тези дни и аз ще взема някоя ХАМА метеостанция, отделно как качвате снимки тук , искам да ви го снимам , както разположението на климатика спрямо стаята ,така и външното тяло и ще ви покажа 90% от случаите на какви настройки държа дистанционното
    estqwerty одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #343
    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    И защо трябва да се внимава - като направиш следващ ресет всичко се връща до default стойностите. Откакто промених с 1 градус нагоре shift value, зададената температура
    я достигам спокойно.
    Здравей, би ли ми обяснил , стъпка по стъпка , както точно да направя и аз тази настройка като тебе и да видя ще има ли разлика. защото не го схванах от упътването. Какво трябва да натисна , да задържам нещо ли и т.н.

    - - - - - - - - - -


    а при Вас струята топла ли е , защото при мен е леко хладка такава , не е някаква гореща или топла струя , не знам заради силния вентилатор ли е или какво , но например в другата стая MHI има малко по-гореща струя.

    Няма как струята да е гореща постоянно, защото е инвертор и само поддържа достигната температура, иначе ще работи като обикновен климатик.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #344

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията

    Здравей, би ли ми обяснил , стъпка по стъпка , както точно да направя и аз тази настройка като тебе и да видя ще има ли разлика. защото не го схванах от упътването. Какво трябва да натисна , да задържам нещо ли и т.н.

    - - - - - - - - - -


    а при Вас струята топла ли е , защото при мен е леко хладка такава , не е някаква гореща или топла струя , не знам заради силния вентилатор ли е или какво , но например в другата стая MHI има малко по-гореща струя. да спомена ,че ние не обичаме много топло и затова до сега никога не съм го давал над 24 градуса , като през повечето време стои на 22 , тази нощ го оставих на 20 докато ни нямаше и сутринта като влязох в стаята на дистанционното и на един живачен термометър който бях оставил показваше еднакво 18 градуса , което ме навежда на мисълта ,че датчика в дистанционното не е толкова пунта мара. тези дни и аз ще взема някоя ХАМА метеостанция, отделно как качвате снимки тук , искам да ви го снимам , както разположението на климатика спрямо стаята ,така и външното тяло и ще ви покажа 90% от случаите на какви настройки държа дистанционното
    Пробвах опцията работи и при мен под дефоут е 0. Процедурата е лесна. Първа стъпка: натискате едновременно бутона за включване, бутона 'on" за тимер и 'reset' бутона след като пускате първо 'reset' бутона и след това другите 2. След това с бутона 'mode' избирате вентилатор като функция. После натискате бутона за включване, след това натискате 'fan' бутона и избирате 1и 2-ра степен е за отопление, при което ще се появи иконка за отопление, 3-4 степен за охлажадане(появява се иконка за охлаждане) най-отдолу се появява цифрата с моментното положение. С бутоните за усилване и намаляне на температурата се избира стойноста за корекция(от -3 до +3).

    Относно хладната струя е нормално, след като си темперира помещението да не се усеща толкова топла както при нетемперирано помещение, иначе температурата в стаята ще е доста по-висока от зададената.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #345

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Нямам метеостанция , препоръчайте ми някоя хубава , която да има и влагомер. нашият от скоро не го изключвам , ноември и до средата на декември си го пускахме през деня докато моята с детето са в стаята на 23 градуса и вечер като се прибера от работа още си работи и чак към 23:00 го изключвахме.
    В дома използвам hama ews 800 и е хубава. Мери температура, влажност, точка на оросяване, има барометър и доста добре нацелва прогнозата за времето. Недостатък е, че смуче доста ток и батериите на сензора не изкарват дълго.
    Генади, интересни снимки.
    Забелязах, че около нулата и на моя панасоник остава незаскрежена една ивица отдолу на питата, и се чудех дали не се е прецакал нещо, виждам, че и при хитачитата е така, значи е нормално.
    ---------
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    миналата година на -18 и сняг до колене дефрости един два на седмица като моя е в 27 квадрата ,и при тия условия си бичеше на 1000 вата средно ..
    С ъпгрейда на Алекси сега щеше да ти прави само по един два дефроста на седмица в тази мъгла и то само ако го набичиш на 1000 вата( шегичка естествено, Алекси да не се впряга)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 78 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе