Страница 22 от 78 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #316

    Re: Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от MistaMasta Виж публикацията
    Почвам да си мисля, че тук пишат откровени тролове... Хора, които нямат моделите, в чиято тема пишат, хора които нямат наблюдения над работата им, хора без достатъчни познания по климатичната техника, хора пишещи глупости, и т.н.
    Имам конкретния модел от почти 3 седмици. Напоследък в Русе Темп вечер пада до -4 градуса и се почнаха прословутите дефрости...
    В това време при зададена 24 градуса харчи около 450 W на час, като цяло при зададена 22 градуса харчи по около 250 W на час. След 22 часа си го пускам на 24-25 градуса.
    Вече бях писал назад през колко време са дефростите, ето още малко инфо за 3 от дните:
    Час - Интервал до последващ дефрост

    00:07 -1h 14 m. /-1 градуса
    01:21 -1h 17 m.
    02:38 -1h 24 m.
    04:02 -1h 36 m. /-3 градуса
    05:38h

    22:37-48m
    23:25-48m
    00:13-51m
    01:04-49m
    01:53-51m
    02:44-50m
    03:34-49m
    04:23-51m
    05:14-49m
    06:03

    20:48-52m
    21:40-48m
    22:28-49m
    23:17-48m
    00:05-51m
    00:56-51m
    01:47-50m
    02:37

    Както виждате не са на 40 минути. Другото важно нещо според мен е това, че ДЕФРОСТИТЕ ТРАЯТ САМО 4 МИНУТИ И ВЪНШНОТО ТЯЛО НЕ Е МН ШУМНО, а в стаята не се чува външното (имам остъклена тераса, не е с PVC дограма). Шумът на външното е едно приглушено бучене за 30 сек. и толкова. През това време външното е шумно колкото хладилник и по-тихо от микровълнова фурна. Изобщо не ми пречи на комфорта, не съм се събуждал от шумен дефрост, имам 4 метра тръбен път и шумът от вътрешното тяло не е голям... Аз лично нямам никакъв проблем с дефростите.
    Няколко етажа над моят има климатик Daikin, който днес през деня (+3 градуса някъде) му беше замръзнала питата отстрани и отдолу, нз колко дупки за оттичане има, но водата му се стичаше само от 1 място... при продължителни - темп може да му се случи случка, нз. Няма смисъл да пояснявам, че по моя нямаше грам скреж (огледах го добре отвсякъде).
    С вентилатора на 1 и 2-ра степен ми е мн комфортно, на 3-та вече се чува ясно. Даже ми е кеф, като го усещам че работи, сиг съм единствения. :D
    Засега никакви проблеми с тоя модел. Изчел съм темата почти изцяло, оплаквания почти няма.
    Изчетох и доста от темите за моделите на Toshiba, Panasonic, MHI - верно има доста модели, но ми стана ясно, както и на вас ако не си кривите душата, че при другите модели има далеч повече проблеми и дразнения, а и Хитачито е почти без аналог като качество за тия пари (взех го за 1200 лв. с вкл. монтаж)................ Така че стига сте си измисляли и теоретизирали за глупости и спрете да се излагате. Пет страници глупости за "големите проблеми" с дефроста!
    Ето един проблем - клапите за странично насочване на струята не са ефективни, ефекта им е доста малък.

    Може ли да работи на 250 вата дълго време без да изключва?
    Моите хитачита имат висок реален минимум, около 330-360 вата на отопление което е от малкото им минуси
    Мен тези дефрости през 50мин ме дразнеха много макар че дефроства много много тихо wx8, добре че го оправих

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #317

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Нагласени на 29 градуса в момента(опит),ватметрите показват 650w за единия и 680w за другия

    Sent from my Sony Xperia Z3

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #318

    Отговор: Re: Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Може ли да работи на 250 вата дълго време без да изключва?
    Моите хитачита имат висок реален минимум, около 330-360 вата на отопление което е от малкото им минуси
    Може да ,но ако отвън е около +14градуса и настроен на 20-21

    Sent from my Sony Xperia Z3

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #319

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    таман на номинала на компресора е ,а до 2200 вата което е макса има още мноого .. степента е 3та примерно ( която отговаря на 2ра при фуджицу като духане и шум )
    Информацията която аз намирам за Хитачито от подписа ти е съвсем друга:

    Консумирана мощност (отопление) *0.06/0.57/1.41 kW

    Моля те разясни от къде идва тази голяма разлика?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #320

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Там ,където си ги чел, пише още - максимална електрическа мощност 2200 вата ,компресор 1000 вата скрол.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-12-17 в 11:24.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #321

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Информацията която аз намирам за Хитачито от подписа ти е съвсем друга:

    Консумирана мощност (отопление) *0.06/0.57/1.41 kW

    Моля те разясни от къде идва тази голяма разлика?
    Желателно е да преместите въпроса си в правилната тема, освен ако не се отнася за RPC модела.
    Също така, ще помоля Александър да поразчисти малко темата, че нещата свързани за този модел започват да се броят на пръсти.
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #322

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Ако темата продължи в този дух, ще я заключа.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #323

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ако темата продължи в този дух, ще я заключа.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Здравейте, Приятели! Искам да Ви попитам за моя RPC35WPC от Русе съм и от както паднаха температурите под 0 градуса , не го изключвам климатика , правилно ли е така или не , второ дефростите ги прави на 1 час и няколко минути , траят кратко и не са шумни.
    Можете ли да ми кажете защо не може да достигне температурата ,която желая в помещението , давам пример стаята е със една външна стена и 5 камерна дограма саламандър с троен стъклопакет като от вътре имам 2 см изолация , а от вън 10 см стереопор със мазилка, Хола ми е 20 кв.м. дългата ми стена от към съседите , ( среден апартамент съм на първи етаж ) е много студена , хората не си отопляват помещението , на пода имам 5 см фибран и ламинат.
    Нагласям през деня климатика на 22-23 градуса а в помещението не може да стане повече от 19 Градуса , поне така показва на бутона инфо на дистанционното , който впрочем стои в другия край на стаята , почти до врата на коридора , видях едни нарези на дистанционното и исках да попитам там ли е датчика за т. на помещението или на самото вътрешно тяло. Вечер когато лягаме в другата стая която е около 14 квардрата , имам две външни стени със 10 см изолация отвън и 2 см изолация от вътре , но там съм с MHI SRK35 Premium , там като задам на 22 градуса , докато спим и то на еко режим , като се събудим на термометъра показва 21-22 градуса , дефрост прави на по-голям интервал от време и още по-тих в сравнение с Хитака. Хитачито и него го давам винаги на Еко режима , макар че не виждам разлика при него , както при еко режима на Митцубишиту. Какво да направя ,че поне като задам на 22-23 или 24 градуса да достига поне 21 градуса ???
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!
    estqwerty одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #324

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Здравейте, Приятели! Искам да Ви попитам за моя RPC35WPC от Русе съм и от както паднаха температурите под 0 градуса , не го изключвам климатика , правилно ли е така или не , второ дефростите ги прави на 1 час и няколко минути , траят кратко и не са шумни.
    Можете ли да ми кажете защо не може да достигне температурата ,която желая в помещението , давам пример стаята е със една външна стена и 5 камерна дограма саламандър с троен стъклопакет като от вътре имам 2 см изолация , а от вън 10 см стереопор със мазилка, Хола ми е 20 кв.м. дългата ми стена от към съседите , ( среден апартамент съм на първи етаж ) е много студена , хората не си отопляват помещението , на пода имам 5 см фибран и ламинат.
    Нагласям през деня климатика на 22-23 градуса а в помещението не може да стане повече от 19 Градуса , поне така показва на бутона инфо на дистанционното , който впрочем стои в другия край на стаята , почти до врата на коридора , видях едни нарези на дистанционното и исках да попитам там ли е датчика за т. на помещението или на самото вътрешно тяло. Вечер когато лягаме в другата стая която е около 14 квардрата , имам две външни стени със 10 см изолация отвън и 2 см изолация от вътре , но там съм с MHI SRK35 Premium , там като задам на 22 градуса , докато спим и то на еко режим , като се събудим на термометъра показва 21-22 градуса , дефрост прави на по-голям интервал от време и още по-тих в сравнение с Хитака. Хитачито и него го давам винаги на Еко режима , макар че не виждам разлика при него , както при еко режима на Митцубишиту. Какво да направя ,че поне като задам на 22-23 или 24 градуса да достига поне 21 градуса ???
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!
    За първо време си вземете една метеостанция или дигитален термометър и следете температурата с нея. Датчика в дистанционното не винаги отчита правилната температура. Също така е хубаво да не изключвате климатика, докато не дойде пролетта(да може да имате що годе темперирано помещение) Ако не сте у вас може да му намалявате температурата. Режим Еко при този модел бута температурата с 0,66 градуса и ако не спите в това помещение няма смисъл от тази функция. На коя степен държите вентилатора?
    Genadi80 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #325

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Здравейте, Приятели! Искам да Ви попитам за моя RPC35WPC от Русе съм и от както паднаха температурите под 0 градуса , не го изключвам климатика , правилно ли е така или не , второ дефростите ги прави на 1 час и няколко минути , траят кратко и не са шумни.
    Можете ли да ми кажете защо не може да достигне температурата ,която желая в помещението , давам пример стаята е със една външна стена и 5 камерна дограма саламандър с троен стъклопакет като от вътре имам 2 см изолация , а от вън 10 см стереопор със мазилка, Хола ми е 20 кв.м. дългата ми стена от към съседите , ( среден апартамент съм на първи етаж ) е много студена , хората не си отопляват помещението , на пода имам 5 см фибран и ламинат.
    Нагласям през деня климатика на 22-23 градуса а в помещението не може да стане повече от 19 Градуса , поне така показва на бутона инфо на дистанционното , който впрочем стои в другия край на стаята , почти до врата на коридора , видях едни нарези на дистанционното и исках да попитам там ли е датчика за т. на помещението или на самото вътрешно тяло. Вечер когато лягаме в другата стая която е около 14 квардрата , имам две външни стени със 10 см изолация отвън и 2 см изолация от вътре , но там съм с MHI SRK35 Premium , там като задам на 22 градуса , докато спим и то на еко режим , като се събудим на термометъра показва 21-22 градуса , дефрост прави на по-голям интервал от време и още по-тих в сравнение с Хитака. Хитачито и него го давам винаги на Еко режима , макар че не виждам разлика при него , както при еко режима на Митцубишиту. Какво да направя ,че поне като задам на 22-23 или 24 градуса да достига поне 21 градуса ???
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!
    Защо не зададеш 25-26 градуса? Тогава климатикът ще се понапъне повече.
    estqwerty и Genadi80 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #326

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Здравейте, и аз имах подобен проблем и има няколко фактора, които влияят на температурата в помещението: как е поставено вътрешното тяло - да духа по дължината на стаята или е в единия и край и духа напреки; на каква степен е вентилатора - ако е на първа - въздуха в помещението не може да се размесва добре и климатика топли около себе си. Аз съм задал 3 степен и ефекта е голям.
    Температурният датчик в дистанционното не кореспондира с вътрешното тяло и е само информативен.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #327

    Re: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Значи и този модел са го направили с много чести дефрости, на 1 час което си е дразнещо, иначе машината е добра,

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #328

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Желателно е да преместите въпроса си в правилната тема, освен ако не се отнася за RPC модела.
    Също така, ще помоля Александър да поразчисти малко темата, че нещата свързани за този модел започват да се броят на пръсти.
    То в една друга тема от два дена мусака готвят .
    Gyokov и Genadi80 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #329

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Здравейте, Приятели! Искам да Ви попитам за моя RPC35WPC от Русе съм и от както паднаха температурите под 0 градуса , не го изключвам климатика , правилно ли е така или не , второ дефростите ги прави на 1 час и няколко минути , траят кратко и не са шумни.
    Можете ли да ми кажете защо не може да достигне температурата ,която желая в помещението , давам пример стаята е със една външна стена и 5 камерна дограма саламандър с троен стъклопакет като от вътре имам 2 см изолация , а от вън 10 см стереопор със мазилка, Хола ми е 20 кв.м. дългата ми стена от към съседите , ( среден апартамент съм на първи етаж ) е много студена , хората не си отопляват помещението , на пода имам 5 см фибран и ламинат.
    Нагласям през деня климатика на 22-23 градуса а в помещението не може да стане повече от 19 Градуса , поне така показва на бутона инфо на дистанционното , който впрочем стои в другия край на стаята , почти до врата на коридора , видях едни нарези на дистанционното и исках да попитам там ли е датчика за т. на помещението или на самото вътрешно тяло. Вечер когато лягаме в другата стая която е около 14 квардрата , имам две външни стени със 10 см изолация отвън и 2 см изолация от вътре , но там съм с MHI SRK35 Premium , там като задам на 22 градуса , докато спим и то на еко режим , като се събудим на термометъра показва 21-22 градуса , дефрост прави на по-голям интервал от време и още по-тих в сравнение с Хитака. Хитачито и него го давам винаги на Еко режима , макар че не виждам разлика при него , както при еко режима на Митцубишиту. Какво да направя ,че поне като задам на 22-23 или 24 градуса да достига поне 21 градуса ???
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!
    Същата работа е при мен , ноември : зададени 24, дистанционното отчита 19 и са си точни. Дистанционното не говори на климатика наобратно за да може корегира температурата.
    Няма смисъл да ги мериш с нищо друго. Сега ми показва точно 23 термостата, но климатика е спрян от месец.
    3 та скорост докато те няма, да върти повече въздух , и да мърда крилата нагоре надолу.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #330

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Прочетете внимателно пост #123 и ще си отговорите на много от въпросите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 78 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе