Страница 24 от 78 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #346

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    В дома използвам hama ews 800 и е хубава. Мери температура, влажност, точка на оросяване, има барометър и доста добре нацелва прогнозата за времето. Недостатък е, че смуче доста ток и батериите на сензора не изкарват дълго.
    Генади, интересни снимки.
    Забелязах, че около нулата и на моя панасоник остава незаскрежена една ивица отдолу на питата, и се чудех дали не се е прецакал нещо, виждам, че и при хитачитата е така, значи е нормално.
    ---------
    С ъпгрейда на Алекси сега щеше да ти прави само по един два дефроста на седмица в тази мъгла и то само ако го набичиш на 1000 вата( шегичка естествено, Алекси да не се впряга)
    И на мен ми направи впечатление че най отдолу нямаше скреж,но важното е че бързо размаразява и много вода полита от 8-ми етаж надолу.Отностно ъпгрейда не мисля да го правя.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 27-12-17 в 15:55.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #347

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Пробвах опцията работи и при мен под дефоут е 0. Процедурата е лесна. Първа стъпка: натискате едновременно бутона за включване, бутона 'on" за тимер и 'reset' бутона след като пускате първо 'reset' бутона и след това другите 2. След това с бутона 'mode' избирате вентилатор като функция. После натискате бутона за включване, след това натискате 'fan' бутона и избирате 1и 2-ра степен е за отопление, при което ще се появи иконка за отопление, 3-4 степен за охлажадане(появява се иконка за охлаждане) най-отдолу се появява цифрата с моментното положение. С бутоните за усилване и намаляне на температурата се избира стойноста за корекция(от -3 до +3).

    Относно хладната струя е нормално, след като си темперира помещението да не се усеща толкова топла както при нетемперирано помещение, иначе температурата в стаята ще е доста по-висока от зададената.
    нещо да не бъркаш , след като избера с бутона mode вентилатор , после като натисна бутона средния за вкл/изкл и като натисна fan , мога само да сменям силата на духане но никаква иконка за отопление не се появява на 1и 2-ра степен , нито иконка за охлаждане на 3-та и 4-та степен ....

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #348

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    нещо да не бъркаш , след като избера с бутона mode вентилатор , после като натисна бутона средния за вкл/изкл и като натисна fan , мога само да сменям силата на духане но никаква иконка за отопление не се появява на 1и 2-ра степен , нито иконка за охлаждане на 3-та и 4-та степен ....
    Не, не бъркам. Когато се отпуснат двата бутона("power и on") на дисплея на дистанционното трябва да пише "OFF" и под него да е на "auto". След избиране на " fan" чрез "mode" и след това натискане на "power" бутона на третия ред се появява иконката на климатика. При натискане на бутона "fan" почват да се появяват иконките за охлаждане и отопление и най-отдолу е стойността.
    Съмнява ме, че нещо не правите както трябва с едновременното натискане на трите бутона и оттам не Ви се получават нещата.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #349

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    нещо да не бъркаш , след като избера с бутона mode вентилатор , после като натисна бутона средния за вкл/изкл и като натисна fan , мога само да сменям силата на духане но никаква иконка за отопление не се появява на 1и 2-ра степен , нито иконка за охлаждане на 3-та и 4-та степен ....
    Колегата го е описал точно стъпка по стъпка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #350

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Не, не бъркам. Когато се отпуснат двата бутона("power и on") на дисплея на дистанционното трябва да пише "OFF" и под него да е на "auto". След избиране на " fan" чрез "mode" и след това натискане на "power" бутона на третия ред се появява иконката на климатика. При натискане на бутона "fan" почват да се появяват иконките за охлаждане и отопление и най-отдолу е стойността.
    Съмнява ме, че нещо не правите както трябва с едновременното натискане на трите бутона и оттам не Ви се получават нещата.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Правим го , всичко е точно до момента в който натиснем бутона FAN , мести силата на вентилатора но не се появяват едновременно иконите за отопление и вентилатор, не знам защо е така , иначе като отпусна бутоните , горе ми се повяват двете чертички за годината които мигат , горе в ляво пише "OFF" после с "mode" отивам на вентилатор , натискам он/офф , при което се появява иконата на климатика и след натискане после на "FAN" бутона , мести силата на духане , НО ДО ТАМ не се появяват иконите за отопление и за охлаждане , нито Нулата
    ;(

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #351
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Колегата го е описал точно стъпка по стъпка.
    И в допълнение след първоначалното натискане на трите бутона трябва на дисплея да се покажат всички символи на дистанционното. След това се извършват следващите стъпки.
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #352

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    И в допълнение след първоначалното натискане на трите бутона трябва на дисплея да се покажат всички символи на дистанционното. След това се извършват следващите стъпки.
    колега имаш ли фейсбук , ще ти направя клип какво правя , и ще ти го пратя

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #353

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Erosso Виж публикацията
    Правим го , всичко е точно до момента в който натиснем бутона FAN , мести силата на вентилатора но не се появяват едновременно иконите за отопление и вентилатор, не знам защо е така , иначе като отпусна бутоните , горе ми се повяват двете чертички за годината които мигат , горе в ляво пише "OFF" после с "mode" отивам на вентилатор , натискам он/офф , при което се появява иконата на климатика и след натискане после на "FAN" бутона , мести силата на духане , НО ДО ТАМ не се появяват иконите за отопление и за охлаждане , нито Нулата
    ;(
    А дистанционното насочено ли е към климатика?

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #354

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    А дистанционното насочено ли е към климатика?

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Аз повторих процедурата с насочено ДУ към вътрешното,и май се получи защото изписука при промяна на +3.
    Бах тези климатици ,ще излязат много сложни.
    Наздраве

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #355

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Аз повторих процедурата с насочено ДУ към вътрешното,и май се получи защото изписука при промяна на +3.
    Бах тези климатици ,ще излязат много сложни.
    Наздраве
    Ако следваш процедурата. Всичко е точно
    Наздраве!

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #356

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ако следваш процедурата. Всичко е точно
    Наздраве!

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Една малка подробност,отностно тази настройка,при нагласени 24 градуса и зададени +3 ,вдигна ватметъра на 900w.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #357

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Една малка подробност,отностно тази настройка,при нагласени 24 градуса и зададени +3 ,вдигна ватметъра на 900w.
    Е то се очаква и температурата в стаята да стане поне 26

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #358

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Е то се очаква и температурата в стаята да стане поне 26

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    На +1 мисля че е достатъчно.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #359

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    На +1 мисля че е достатъчно.
    При мен на 0 е идеално. Ще видим като паднат под -10 температурите как ще е и тогава ще го мисля.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    charliii и Genadi80 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #360

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    А защо просто не му зададете 1-2 градуса повече от дистанционното ? То това прави и тази функция ,но за постоянно .. само си мислиш че си задал 24 ,с +3 си задал 27
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 78 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе