Страница 13 от 78 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #181

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Пак ли ще се заяждаме?Нашите машини са нови за разлика от твойте който са изхвърлени отдавна от пазара.
    Това не беше заяждане, а само дружески съвет! Но в твоят дух ще ти отговоря: За моИте машини можеш само да мечтаеш! Жив и здрав!
    PS: Постът ти прилича на пост в bgmama-"днес акахме за пръв път". Да го отпразнуваме. Наздраве!
    ccankov73 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #182

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    [QUOTE=Genadi80;850583]
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Как работи този на който си гледал дефроста, непрекъснато или он/офф, ватметъра колко показва?[
    След дефроста вдигна на 745w за около 3 мин и след това свали на 380-390w бачка около 30 мин без да изключи.По принцип работи в он/офф постоянно.
    Според мен, на тези минусови температури не трябва да работят on/off? На моя комшия Фуджаците гледам, че и те постоянно on/off. За мен не е редно и е дискомфортно. Впрочем, дали е редно - не знам? Но, при всички случаи не е комфортно.
    SPSt и Stankov85 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #183

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Сега засичай 40-50 минути за следващия, да видим дали дефроства по часовник.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    50 минути работа и отново 4 минути дефрост,чу се някаква циркулация на фреон във вътрешното тяло и започна да си духа топло.
    Но само при едната машина,другата още на съм я засичал.
    Важното е че имат гаранция,а до като тя изтече ще им разкажа играта от работа!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Това не беше заяждане, а само дружески съвет! Но в твоят дух ще ти отговоря: За моИте машини можеш само да мечтаеш! Жив и здрав!
    PS: Постът ти прилича на пост в bgmama-"днес акахме за пръв път". Да го отпразнуваме. Наздраве!
    Наздраве но все пак темата е за конкретна марка и модел а не машини втора ръка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #184

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    През 2012 година в стария апартамент имахме HITACHI RAS-35FH6 RAC-35YH6


    Който ползвах до тази зима и внаги работеше така когато падне под 0, по часовник дори и да няма грам скреж.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-12-17 в 20:08.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #185

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията

    Според мен, на тези минусови температури не трябва да работят on/off? На моя комшия Фуджаците гледам, че и те постоянно on/off. За мен не е редно и е дискомфортно. Впрочем, дали е редно - не знам? Но, при всички случаи не е комфортно.
    Напълно нормално е да работят. Това са машини правени за евопейския пазар с високи минимуми. Дискомфорт не чувствам. Моят е постоянно на он/офф. Важното за мен е да си държи зададените градуси. В момента е настроен на 23 градуса. В другия край на стаята, метеостанцията показва 22.5 градуса при външна около 1. Харчи околко 650-670w на цикъл.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    ruuni9 и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #186

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Генади Алекси беше обеснявал как се местел някакъв датчик или нещо такова и почвали да дефростват само при заскрежен топлобменник.
    Това ако те дразни ,че дефроства.
    Наздраве .
    necata2 и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #187

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Напълно нормално е да работят. Това са машини правени за евопейския пазар с високи минимуми. Дискомфорт не чувствам. Моят е постоянно на он/офф. Важното за мен е да си държи зададените градуси. В момента е настроен на 23 градуса. В другия край на стаята, метеостанцията показва 22.5 градуса при външна около 1. Харчи околко 650-670w на цикъл.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    В крайна сметка, щом си доволен - ОК!
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #188

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    В крайна сметка, щом си доволен - ОК!
    Не, аз а жената. Щом не ми казва "как можа да го вземеш този боклук" , значи всичко е 6.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #189

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Генади Алекси беше обеснявал как се местел някакъв датчик или нещо такова и почвали да дефростват само при заскрежен топлобменник.
    Това ако те дразни ,че дефроства.
    Наздраве .
    Не това няма как да ме дразни,а и не смея да пипам машините все пак са в гаранция.По добре да дефроства по часовник от колкото да стане на ледена буца отвън.
    Наздраве.
    Rafailiev одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #190

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Мен лично ако е на 50мин.по 4мин.не би ме дразнило ако е по-често обаче да.Дефроса е кратък и няма да изтине стаята.
    Алекси мисля,че е време да кажеш на колко см.местиш тръбния датчик от топлообменика до ЕЕВ-то.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #191

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    На Алекси хитачито е с различен топлообменник. При хитачитата първият дефрост е контролен, винаги на 1 час, и от неговата продължителност се определя интервалът за втория и последващите дефрости.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #192

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На Алекси хитачито е с различен топлообменник. При хитачитата първият дефрост е контролен, винаги на 1 час, и от неговата продължителност се определя интервалът за втория и последващите дефрости.
    Може и да се окажеш прав за интервала на дефрост,но ми е интересно защо при две еднакви машини само едната прави дефрост а другата не?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #193

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Не знам дали 4мин.дефрост на 50мин. работа е дразнещо, но 7мин. работа на 400W и 3мин. почивка си е меко казано отврат. (10мин. работа на 420W и 4мин. почивка си е същият отврат )
    Stankov85 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #194

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Мен лично ако е на 50мин.по 4мин.не би ме дразнило ако е по-често обаче да.Дефроса е кратък и няма да изтине стаята.
    Алекси мисля,че е време да кажеш на колко см.местиш тръбния датчик от топлообменика до ЕЕВ-то.
    Сигурен съм, че по-добре от много пишещи тук /вкл. и от мен/, знаеш какви съпътстващи дефроста ефекти имат някои машини. И ако през 40 мин. се изпълнява пълна програма, жална му майка на спящия наблизо.
    ruuni9 и Stankov85 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #195

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    50 минути работа и отново 4 минути дефрост,чу се някаква циркулация на фреон във вътрешното тяло и започна да си духа топло.
    Но само при едната машина,другата още на съм я засичал.
    Важното е че имат гаранция,а до като тя изтече ще им разкажа играта от работа!

    - - - - - - - - - -


    Наздраве но все пак темата е за конкретна марка и модел а не машини втора ръка.
    На каква мощност работят и в колко голяма стая? Като дефроства въобще има ли скреж по питата, изтича ли вода?
    Последните няколко дни при мен падна до няколко градуса над 0-та, но влажността е ниска. Панасоникът ми още не е дефроствал, не го виждам и да трупа скреж по топлообменника, хем съм го напънал да топли 40 квадрата с консумация около 700.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 78 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе