Страница 36 от 78 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1166

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #526

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Намали му вътрешния вентилатор на слаба степен и ще "клекне" . Трябва по тихо да бачка.Замажи и тръбите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #527

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от bran Виж публикацията
    Нормално е да помисля че има нещо нередно, а вие като фирма е нормално да ми вадите от 100 кладенеца вода с твърдението че нищо му няма. След допитване тук мненията са различни. Може би както и казаха преди мен вече новите да са така. Климатика си бачка и топли, в.тяло не се чува изобщо от стаята.....единствено трябва да питам съседа като излезе на терасата да пуши цигара дали го чува.
    Ето сега щото съм бил фирма съм вадел вода. Пич я се осазнай че не съм ти продал или накарал да сложиш този климатик. Нали сега с другото тяло пак така работи е какво съм излъгал в случая. Убедил съм се че писането ми в този форум е грешка и това е края. До тук съм.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #528

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Още един играч се отказа от форума.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #529

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    До 2014 год. форумът беше пълен с колеги,с който помагахме със съвети за избор и ремонт на климатична техника,но за съжаление вече или не го посещават или не пишат и то заради съфорумци, които нямат достатъчно познания. а дават съвети и даже спорят с професионалисти, които с това си изкарват прехраната.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #530

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Жалко

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #531

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Айде сега, не се обиждайте чак толкова. Човека имаше предвид, че ОТНАЧАЛО като за първи път му се е сторило, че тоя шум не е нормален. "След допитване във форума" е получил няколко отзива, че тоя шум е нормален за някои бройки климатици и е получил информация от форума. Velev явно е положил усилия и е уредил замяна с ново тяло, за което всички тук естествено го поздравяваме, и се оказва че новото тяло пак работи така. Казусът е решен, мисля че няма недоволни и причини някой да е обиден.
    Отскоро съм тук и не съм видял някой да е обвинявал Velev в нещо, даже всички ценим информацията и помощта му.
    Просто някои бройки на някои марки се случват такива. При мен мисля, че го няма тоя шум, но съм чувал подобен от още няколко марки, явно не е нещо ненормално и се случва.

    Btw моят най-често като съм в нас го държа на Fan 3 или Fan 2 нагласен на 23 гр. (+2 сервизна настройка; като издава двоен бийп сигнал при 20 градуса/демек 22 default), така според мен рядко има on/off и харчи винаги 0.4 kW/h за час, г/д по 7-8 kW/h за денонощие.
    Забелязах, че при зададени 21 или 22 гр. (23 или 24 по default) не прави често дефрост, но ако му вдигна на 23 мн скоро след това пуска по 1 контролен дефрост когато Темп е около 0-та. Сега за 12 часа имаше 3 дефроста, мисля че температурата се е движила между +1 и +4 градуса.
    Ето аудио запис на 1 дефрост https://instaud.io/1OaV (има TV на 1 метър от климатика и почуквах няколко пъти по AC)
    Това прискърцване и след това странния шум 30 сек. малко ме дразни, но ми казаха, че май е от някакво напрежение в тялото, побутвах топлообменника и пластмасите, но няма промяна.
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 21-02-18 в 06:50.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #532

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Жалко за решението на VeleV.Klima , форумът обеднява!


    Добре де някой неможе ли да сложи снимка на елемента/блок/платка която издава въпросното свистене. Единственo dodopv се опита да обясни технически ефекта , за което го поздравявам.
    Когато се говори с факти и нагледно до спорове не се стига! А всеки , абсолютно всеки проблем си има решение ... така са ме учили.
    Този пост е редактиран от Mig82; 21-02-18 в 09:28.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #533

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    http://www.symmetron.ru/suppliers/mitsubishi/pwm_data/00000122.pdf

    Ето накакъв случаен IPM от нета, много ми е интересно ,как ще решиш проблема,както са те учили...
    Решението е друг модел климатик , с различно подбрани елементи...
    Шума не е такъв проблем , щом машината е в производство, просто вие се вманиачавате малко повече, намирате си играчка.
    Този пост е редактиран от microclim@; 21-02-18 в 10:11.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #534
    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    http://www.symmetron.ru/suppliers/mitsubishi/pwm_data/00000122.pdf

    ... много ми е интересно ,как ще решиш проблема,както са те учили...
    Решението е друг модел климатик , с различно подбрани елементи...
    Шума не е такъв проблем , щом машината е в производство, просто вие се вманиачавате малко повече, намирате си играчка.
    Виж сега как тръгваш да "ебаваш" и после 1000 поста "чесане", дай малко по-сериозно.

    Проблема ако не е в машината е в шума , в този случай се тръгва в посока "заглушаване". Доста ползватели на модела казват че го нямат. Ами ако просто ватата на неговата машина е разместена? Ами ако уплътнението на капака на платката е залепено накриво(всъщност там ли се намира този IPM ?) Не всичко се решава с "ваденето на пари" , обикновено решението простичко и ефтино. Кажи сега къде се намира тоя IPM ?

    Между другото на тея машини(климатиците) се обръща доста внимание на шумоизолацията още от производителя Сигурно има защо ...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #535

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    А дали миналогодишните бройки са еднакви със сегашните май никой не знае. Може някой елемент или нещо вече да е по-различно. Оптимизирано тъй да се каже.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #536

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ето сега щото съм бил фирма съм вадел вода. Пич я се осазнай че не съм ти продал или накарал да сложиш този климатик. Нали сега с другото тяло пак така работи е какво съм излъгал в случая. Убедил съм се че писането ми в този форум е грешка и това е края. До тук съм.
    Преди 2г бях написал:Проблема е,че 2,3 и 4 позиция са болшинството във форума особено тези които имат един климатик на стената и вече са наясно със всичко.Освен изброените от теб професионалисти има и други които просто не искат да се борят със вятърни мелници и са се отказали да пишат отдавна.
    Убеден съм ,че бях прав.Живи и здрави.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #537

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Тука в спорове за глупости се замазва съществения момент ,че не може да се твърди по никакъв повод ,че тоя шум е нормален .. едно ,че реално никой друг с тоя модел го няма ,отделно дори с друг модел климатик никой го няма ( изключвам Миланов той е в отделна категория и има всички недостатъци на климатиците взети заедно х2 ( щото има 2 климатика )) .. това ,че не се чува в стаята е слабо успокоение ,мене лично ми звучи като задрал лагер .. гаранцията е кратка и всеки климатик я изкарва ,после почват ядовете при нечитавите модели .. на мястото на собственика бих поискал смяна с друг модел ,щом фирмата не може да реши проблема с шума ( мене не ми стана ясно собственика сигурен ли е ,че външното тяло е друго - серийни номера записвал/следил ли е ,или просто го извадиха от кашона ? )

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #538

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от bran Виж публикацията
    Тялото е друго, пред мен го свалиха старото и сложиха друго изкарано от кашон.
    Алекси, не си разбрал, щото не четеш наред.
    PS: Преди година купувахме телевизор за сина. Първите два, които ни показа консултанта, имаха изгорели пиксели. Човекът надлежно си ги опаковаше отново дефектните и ги слагаше в редичката при другите-все някой ще изгори. Та може и тук да има нещо от сорта.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #539

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Alexi, за пример ме даваш. Ако някой има от "екстрите при климатиците" и се чуди какво да прави, от сега му казвам, имам я същата, но моята е по-голяма.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #540

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    bran"по скоро за 14 часа някъде. Откакто е монтиран миналата седмица толкова да е пускан."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 78 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 20:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 12:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 15:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 13:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе