Страница 49 от 78 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #721

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    milanov това : WiFi Измервателна Станция
    плюс това : RM Home IR - WiFi Универсално Дистанционно
    могат да ти дадат обратна връзка.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #722

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И как се разбира, че ще работи с дайсейкай-6.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #723

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И как се разбира, че ще работи с дайсейкай-6.

    Да не изкривяваме темата повече.
    milanov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #724

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Подкрепям горното.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #725

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Няколко думи и от мен за хитачи RAK-35RPC. Монтиран е преди няколко дни във хол/всекидневна 18 кв.м,, панелен апартамент 2 етаж. Към момента е работил само няколко часа, защото на хората вкъщи им става студено и започват да мрънкат да го спирам, нормално не са имали досег с климатик . Пускам го на охлаждане на 26 градуса, в стаята е 27 на автовентилатор. Работи доста тихо, за 20-30 минути достига зададената температура, мисля че работи на най ниска скорост на вентилатора, защото не се усеща даже че работи. като отворя и съседната стая 10-11 кв.м и тя започва да се охлажда. Външното тяло също е тихо, което ме радва, сравнявайки с една стара осака на етажа над мен, която зимата е като трактор... Климатикът е закупен от фирма, която е специализирана в продажбата на климатична техника, след четене във форума видях негативи ако закупиш техника от вериги и съответно лоши отзиви за монтажи.
    Сега и малко думи за монтажа: не съм наясно с такава техника и с монтажите, доверих се на монтажната група, на пръв поглед хората бяха наясно с тази техника, пробиха отвора, тръбен път около 2,50 м, външното тяло монтирано на балкона към трегера, завариха тръбичките и накрая на монтажа вакумираха системата. Грубо монтажа им отне време около 2 часа. Доволен съм от монтажа но има нещо което ме притеснява. Двете медни тръби които отиват към външното тяло след изолацията не са бандажирани и се виждат леко оголени. Не знам дали това е проблем, затова ще помоля за съвет, като приложа снимки от монтажа.


    Та на втората снимка се виждат леко част от оголени медни тръбички. Това трябва ли да ме притеснява, ако се налага мога да потърся и купя и изолация и да поставя и бандажа, където го няма? Моля за съвет, ако не се лъжа на практикер продават изолация за медни тръби и може би и там ще намеря бандажна лента.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #726

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Pazo799 Виж публикацията
    Няколко думи и от мен за хитачи RAK-35RPC. Монтиран е преди няколко дни във хол/всекидневна 18 кв.м,, панелен апартамент 2 етаж. Към момента е работил само няколко часа, защото на хората вкъщи им става студено и започват да мрънкат да го спирам, нормално не са имали досег с климатик . Пускам го на охлаждане на 26 градуса, в стаята е 27 на автовентилатор. Работи доста тихо, за 20-30 минути достига зададената температура, мисля че работи на най ниска скорост на вентилатора, защото не се усеща даже че работи. като отворя и съседната стая 10-11 кв.м и тя започва да се охлажда. Външното тяло също е тихо, което ме радва, сравнявайки с една стара осака на етажа над мен, която зимата е като трактор... Климатикът е закупен от фирма, която е специализирана в продажбата на климатична техника, след четене във форума видях негативи ако закупиш техника от вериги и съответно лоши отзиви за монтажи.
    Сега и малко думи за монтажа: не съм наясно с такава техника и с монтажите, доверих се на монтажната група, на пръв поглед хората бяха наясно с тази техника, пробиха отвора, тръбен път около 2,50 м, външното тяло монтирано на балкона към трегера, завариха тръбичките и накрая на монтажа вакумираха системата. Грубо монтажа им отне време около 2 часа. Доволен съм от монтажа но има нещо което ме притеснява. Двете медни тръби които отиват към външното тяло след изолацията не са бандажирани и се виждат леко оголени. Не знам дали това е проблем, затова ще помоля за съвет, като приложа снимки от монтажа.


    Та на втората снимка се виждат леко част от оголени медни тръбички. Това трябва ли да ме притеснява, ако се налага мога да потърся и купя и изолация и да поставя и бандажа, където го няма? Моля за съвет, ако не се лъжа на практикер продават изолация за медни тръби и може би и там ще намеря бандажна лента.
    Къде са заварявали тръбите?Да можеш да вземеш изолация от Практикер.
    Интересно защо са го монтирали на трегера а не на стената вляво?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #727

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Скрива се и част от прозореца ... хм , освен да е решение на клиента. Тръбите трябва да са изолирани и бандажирани до край.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #728

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Само да не са пъхнати в една изолация и 2-те тръбиВинаги ми е било чудно как за 2 часа монтират климатик?Явно аз съм голяма флегма щом под 3 часа не мога да го направя..
    Aleksandars, Mega, jonny33 и 3 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #729

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И на мен ми се вижда че са в една изолация само на края я правят двойна,едно време много фирми така са монтирали.но не е задължително да е бандажирано до края,Така са го монтирали за да духа на вън,ако беше на късата страна ще духа в терасата,това е много често срещан монтаж по панелките.
    Genadi80 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #730

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И на мен ми се видя тънък снопа , като развих те и моите в една изолация. Та се чудя как хем си бях вкъщи и несъм забелязал. Чудя се има ли смисъл да я сменям при положение че новата ще трябва да я сцепя за да я сложа или да си остане така . Отвън ми е удобно и при мен е на тераса , но и тръбния път не е много ,около метър.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #731

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И при мен беше такъв случая, но аз реших да го монтирам на пода. Пак духа извън терасата, но поне не ми закрива прозореца.
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #732

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Колкото повече се интересуваш от тематиката, толкова повече виждаш, че са те претупали.
    jonny33, rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #733

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Genadi80 тръбния път го завариха към вътрешното тяло, после изкараха снопа през отвора и монтираха вътрешното тяло. Заваряването е по добрия вариант ако не се лъжа. Доколкото знам двете тръби са в една обща изолация, тази част от монтажа не я видях добре да си призная. Ако тръбния път е къс , като в моя случай 2,30 м, би трябвало това да не влияе негативно на работата на климатика...
    Не е монтиран отляво, защото казаха че ако го монтират там няма как да сложат тръбите, доверих им се, защото това им е работата, а и нямах голям избор, монтиран на парапета на тераса, означава вибрации и шум, като на ъглошлайфче .
    necata2 ако не е задължително да е бандажиран докрая, значи да не се тревожа, защото имах намерение да отида до магазина и да попитам дали е правилно така да се остави.
    Да, пречи малко на по - малкия прозорец, но ще го преживея, щом климатика ми работи добре и както се вика, не духа в терасата .


  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #734

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Остави машината да си работи, не и се вглеждайки, че файда няма, пий си питието.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #735

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Lorda_^ Виж публикацията
    И на мен ми се видя тънък снопа , като развих те и моите в една изолация. Та се чудя как хем си бях вкъщи и несъм забелязал. Чудя се има ли смисъл да я сменям при положение че новата ще трябва да я сцепя за да я сложа или да си остане така . Отвън ми е удобно и при мен е на тераса , но и тръбния път не е много ,около метър.
    Ако тръбите са напъхани в една изолация е все едно като да сложиш два голи проводника в обща изолация и да включиш в контакта на 220 волта - получава се късо съединение. При климите е същото. Част от топлината се връща обратно преди да е достигнала вътрешното тяло, защото едната тръба нагрява другата. В такъв случай ефективността намалява и разходът се увеличава, вместо да работи с коп 3 ще работи с коп 2. Когато снопът е пристегнат много и изолацията на тръбите е смачкана е същата работа. За да има максимална ефективност климатика не трябва да има топлообмен между двете тръби.
    При фирмаджийските монтажи тази грешка е редовна.
    bobivg, jonny33 и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 78 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе