Страница 65 от 78 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #961

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Отдолу тялото не е ли фиксирано към базата? Щипки примерно?
    bobbyap одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #962

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Някои вътрешни пукат при дефрост. Нека човекът да хване с двете ръце отстрани вътрешното тяло и да опита леко да го повдигне нагоре. При правилно монтирана машина, трябва с лекота да се премества с около половин сантиметър (малко по-малко) нагоре и надолу. Трябва да стои окачено на базата, подобно на картина на пирон в стената.
    Мести се, не знам колко, ама не пука само при размразяване, а въобще при смяна на температурния си режим, при спиране да духа - пука, при почване да духа, докато стабилизира - пука... постоянно пука, а и при размразяване, не вярвам да е предвидено да е такава война...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Отдолу тялото не е ли фиксирано към базата? Щипки примерно?
    Не знам кое е тялото, кое е базата, за да отговоря. Климатика ми се струва доста фиксиран.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #963

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Личните лекари се сменят декември, хладилни майстори през пролетта. Купуваш си печка за тази зима и на пролет - нови майстори, нов късмет! С писане и четене няма да стане работата.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #964

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Писна ми да дефроства, по време на офф на 50мин с чист топлообменник и неработещ компресор, и днес най-края го моднах. Оказа се много по-лесно от това, което си представях. Сега остава да паднат температурите до 0 градуса и да видим как ще е.
    Jack Krauser, mystikalrs, rosswen и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #965

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Писна ми да дефроства, по време на офф на 50мин с чист топлообменник и неработещ компресор, и днес най-края го моднах. Оказа се много по-лесно от това, което си представях. Сега остава да паднат температурите до 0 градуса и да видим как ще е.
    Какво представлява "мод-ването"? Мести се някой датчик?

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #966

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Какво представлява "мод-ването"? Мести се някой датчик?
    Пратих ЛС
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #967

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Писна ми да дефроства, по време на офф на 50мин с чист топлообменник и неработещ компресор, и днес най-края го моднах. Оказа се много по-лесно от това, което си представях. Сега остава да паднат температурите до 0 градуса и да видим как ще е.
    Изпрати ЛС кое как си направил.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #968

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Давай в темата. Ясно е че всякакви модификации са си отговорност на този, който ги прави.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #969

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Давай в темата. Ясно е че всякакви модификации са си отговорност на този, който ги прави.
    Не е точно така, моя климатик е 18-ка и работи доста разтоварен, още повече е в тераса и нито ветрове или снегове го тормозят. Също така аз съм от Пловдив, където климата е много по-топъл и умерен спрямо северна България. При мен глвно ме дразнеше диапазона +3 до -3 където климатика дефростваше без да има нужда, но при други потребители може да си е нужно и да зависи нормалната работа от тези дефрости. Който е питал на лично съм му отговорил, но на повечето съм препоръчал ако климатика прави дефростите по-нужда, да не го правят. По-добре да им дефроства по-често, но да си работи както трябва.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #970

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Така е. Ще отиде човек за седмица на ски и като се върне проблем, изкривени ламарини и т.н.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #971

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Писна ми да дефроства, по време на офф на 50мин с чист топлообменник и неработещ компресор, и днес най-края го моднах. Оказа се много по-лесно от това, което си представях. Сега остава да паднат температурите до 0 градуса и да видим как ще е.
    Откакто промених дефроста на панасоника съм много доволен от работата му. В студено и сухо време изобщо не дефроства. Във влажно и мъгливо време размразява често, и много добре си чисти питата.
    Последните няколко дни го наблюдавах, влажността беше от 90 до 99% с температури около нулата - размразяваше много добре.
    До сега не се е стигало до замръзване, обледяване на пита/тава, поливане с кофи гореща вода и т.н...
    Миналата зима обаче ми се наложи да поливам с гореща вода предната решетка, защото се беше образувала ледена шуба от капеща върху външното тяло вода.
    mystikalrs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #972

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Откакто промених дефроста на панасоника съм много доволен от работата му. В студено и сухо време изобщо не дефроства. Във влажно и мъгливо време размразява често и много добре си чисти питата.
    Последните няколко дни го наблюдавах, влажността беше от 90 до 99% с температури около нулата и размразяваше много добре.
    До сега не се е стигало до замръзване, обледяване на пита/тава, поливане с кофи гореща вода и т.н...
    Миналата зима обаче ми се наложи да поливам с гореща вода преднта решетка, защото се беше образувала ледена шуба, заради капеща вода върху външното тяло.
    При мен Хитачито съм го виждал само един път с леко заскрежен топлообменник, миналата зима в най-студените дни в Пловдив, през останалото време е с чист топлобменник. Вчера вечерта ме издразни. При температура +3 с влажност под 90% нагласен на 23 градуса и в офф, реши да си пусне контролен дефрост за 7мин. В гаранция е климатика, но просто не издържах и днес го моднах. Сега ще гледам как се държи на ниски температури. Иначе напук на мен днес времето е топло +6 градуса в момента.
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #973

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Така, да сведа малко информация за работата след мод-а. Вече минаха 5 дена и мога да кажа, че не е дефростнал нито веднъж, докато съм бил до него. Вчера и днес времето е доста влажно(над 95%) и температурите се въртят около +2 до +3 градуса и ако беше без мод, щеше да си бичи ненужни дефрости на 50мин. Главното, за което го моднах е изпълнено, сега остава да видим като дойде зимата, как ще е при минусови температури.
    necata2, Jack Krauser, mystikalrs и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #974

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Моите и двата снощи бяха заскрежили питите ,но нямаше дефрости.Интересното е че преди няколко вечери си беше под нулата и си бичеха он/офф и двата.
    Днес в Пазарджик цял ден мъгла и около+3 целия ден и много конденз от външните.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #975

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Моя за този отоплителен сезон не е заскрежавал питата, но пък в това време конденз да искаш. Одеве изхвърлих легена, беше се напълнил. В момента е към 4 градуса и влажност 95% за Пловдив.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 78 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе