Страница 7 от 78 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #91

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Здр.имам проблем с климатик същият с името на раздела, значи проблемът е следния: при отопление зададен на темп.25гр. и вентилатор на auto направи ли 20гр. стайна темп. спират жалузите спира и вентилатора.По тази причина не може да достигне зададената температура.Някой ако може да ми помогне ще съм му благодарен

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #92

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    В колко квадрата работи?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #93

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Работи на 18кв.

    - - - - - - - - - -

    Забравих да кажа че проблемът е само при auto режим на вентилатора,на отделните степени няма прблем

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #94

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от adnan83 Виж публикацията
    Работи на 18кв.

    - - - - - - - - - -

    Забравих да кажа че проблемът е само при auto режим на вентилатора,на отделните степени няма прблем
    Дръж вентилатора на друга степен от auto.Аз нямам проблени с двете машини от този модел.Работят без да спират.През деня на 21 градуса и вентилатор на макс,вечер 23-25 градуса и втора или трета степен на вентилатора.

    Sent from my Sony Xperia Z3

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #95

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mitak1969 Виж публикацията
    Моят работи за сега перфектно, въздиша съвсем слабо за 48 часа последните е изразходил 26kW по неговия си разходомер. За сега съм изключително доволен

    ПС: монтиран е в къща без саниравка в помещение 38кв. м. От къде мога да си купя този WI-fi. модул ?
    Как 26kw.....?????Да не го държиш на 32 градуса ?

    Sent from my Sony Xperia Z3

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #96

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Климатикът е монтиран преди една година. Миналата зима беше на auto вентилатор инямах проблем, но сега явно се разболя. Ще го ползвам явно вече на ръчни степени.Благодаря за отговора

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #97

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Уау моят 50rpc за 32 дена е изгорил 153kw. Това 26kw за 48 часа ми звучи стряскащо. Иначе аз нямам проблем с ауто вентилатора, но пък ауто режима на климатика работи странно и си го държа на отопление.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #98

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Уау моят 50rpc за 32 дена е изгорил 153kw. Това 26kw за 48 часа ми звучи стряскащо. Иначе аз нямам проблем с ауто вентилатора, но пък ауто режима на климатика работи странно и си го държа на отопление.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Мойте два за последните 30 дни,единият 139кв/ч,а другия 127кв/ч,спирани са за по час два за да се проветрят стайте.

    Sent from my Sony Xperia Z3

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #99

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Нищо не казвате за хитачитата. Сега бяха паднали малко температурите. Шумове, дефрости, консумация?
    Някой слагал ли е уред да измери на колко пада минимума?
    Тук във Видин снегът ни подмина; най-ниска темп беше тази заран -3°, сега е 2. През другите дни е около 0° - 7°. Моят още не е дефроствал; работи тихо и незабележимо - на около 2 м по диагонал от главата ми. Последните 10-ина дни е настроен на 22° и авто режим на вентилатора, хоризонтални и вертикални клапи на суинг и на еко-режим. Преди това си правех разни експерименти от любопитство.
    Отоплява 20 кв.м. с често отворена врата към коридора, панел, вътрешен. Няколко пъти вечер го свалях на 21°, защото две-три сутрини се будех от жега. Работи он/офф, циклите са му около 10-12 мин, от които активно работи до 4 мин.
    Нямам уред за мерене и не знам какъв му е минимумът - Генади ще каже тези данни. През уикенда го гледах на дистанционното - показваше 118,8 квч от начлото на месеца. Два пъти съм чистил филтрите - почти нищо нямаше, но ми се струват малко едри (сравнявам с Панасоник от 2008).

    Като цяло - тих и топлещ, още не знам как дефроства. Някой, ако има опит с дефроста на машината, ще се радвам да сподели

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от adnan83 Виж публикацията
    Здр.имам проблем с климатик същият с името на раздела, значи проблемът е следния: при отопление зададен на темп.25гр. и вентилатор на auto направи ли 20гр. стайна темп. спират жалузите спира и вентилатора.По тази причина не може да достигне зададената температура.Някой ако може да ми помогне ще съм му благодарен
    Възможно ли е да ти отчита горе датчика, че си е достигнал темп и затова да спира? Филтрите ми изглеждат малко едри, но все пак си ги чистил? Евентуално изключване от контакта?
    MistaMasta одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #100

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Филтрите ги чистя всеки месец, а за датчика не знам , миналата зима нямах такъв проблем.Как мога да разбера дали е от датчика

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #101

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от adnan83 Виж публикацията
    Филтрите ги чистя всеки месец, а за датчика не знам , миналата зима нямах такъв проблем.Как мога да разбера дали е от датчика
    Отвори го и виж да не би датчика да опира в топлообменника на вътрешното тяло.

    Sent from my Sony Xperia Z3

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #102

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Не мога да кажа, не съм аз човекът, сори. Видях, че после си писал, че всъщност на авто вент е проблема, а на фискирана степен си е ок. Иначе мислех, ако си е темперирал помещението, горе нормално въздухът да е по-топъл, тръгва да духа топло, завърта въздуха, отчита че е стигната темп и затова да се лъже датчика

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #103

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение



    142 октомври
    193 ноември
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #104

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Така... Дами и господа, първият дефрост е факт! Процедурата продължи 3-4 минути, чуват се няколко въздишки при обръщането на цикъла. Цял ден е мрачно и ръми дребно, темп в колата ми показваше 1° сега привечер, а на телефона го гледам в момента 4° и 94% влажност.

    Друго ми направи впечатление, погледнах си дистанционното да видя разхода при мен и се изненадах - излизат ми чертички, все едно е нулирано. Кратко чудене и бързо разследване - през деня са сменявали главния електромер във входа и не е имало ток за около половин час. После са го пуснали и климата си е тръгнал сам. Странното ми е, че разходът се е нулирал и не показва история (мисля че датата трябва да я въведа наново, макар че часът си е ок), а пък настройката за еко-режим си стои активирана. Досега като изключа машината от ДУ, ако е бил активиран еко-режим, то при включването обратно, еко-режимът е изключен. Явно при спиране на ток и тръгването пак, си пази всички зададени настройки, но нулира разходомера и историята.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #105

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Много хладно при вас?При нас в момента е +15.6 градуса направо пролет:
    https://www.stringmeteo.com/stations...20Petrich.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 78 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе