Страница 8 от 38 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 568
Like Tree325Одобрявам

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #106

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Няма нищо пред него, горе си е на стената, пред него е пустош. Монтажите и на трите климатика бяха извършени от една и съща фирма. Ако климатикът си бачкаше без да спре и не можеше да качи повече от 16 градуса при зададени 21, бих рекъл че просто стаята има големи загуби, но той си спира отвреме навреме, все едно че вече е достигнал зададената температура. Проблемът е че ми се появява разлика от 5-6 градуса до зададената...
    Този пост е редактиран от tony34al; 26-11-19 в 17:16.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    15
    #107

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от super teemo Виж публикацията
    Няма нищо пред него, горе си е на стената, пред него е пустош. Монтажите и на трите климатика бяха извършени от една и съща фирма. Ако климатикът си бачкаше без да спре и не можеше да качи повече от 16 градуса при зададени 21, бих рекъл че просто стаята има големи загуби, но той си спира отвреме навреме, все едно че вече е достигнал зададената температура. Проблемът е че ми се появява разлика от 5-6 градуса до зададената...
    И при мен при зададени 23 спира на 20/21 все едно е достигнал градусите за няколко мин и пак тръгва да нали на това се вика он /офф

    Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #108

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Не гледайте какво Ви пише на ДУ за вътрешната температура ,сложете си стаен термометър и тогава ще видите че реално си е достигнал градусите.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #109

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от super teemo Виж публикацията
    Няма нищо пред него, горе си е на стената, пред него е пустош. Монтажите и на трите климатика бяха извършени от една и съща фирма. Ако климатикът си бачкаше без да спре и не можеше да качи повече от 16 градуса при зададени 21, бих рекъл че просто стаята има големи загуби, но той си спира отвреме навреме, все едно че вече е достигнал зададената температура. Проблемът е че ми се появява разлика от 5-6 градуса до зададената...
    Така се получава, обикновено, когато машината е монтирана много близо до тавана.
    mimojef одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #110

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от super teemo Виж публикацията
    Няма нищо пред него, горе си е на стената, пред него е пустош. Монтажите и на трите климатика бяха извършени от една и съща фирма. Ако климатикът си бачкаше без да спре и не можеше да качи повече от 16 градуса при зададени 21, бих рекъл че просто стаята има големи загуби, но той си спира отвреме навреме, все едно че вече е достигнал зададената температура. Проблемът е че ми се появява разлика от 5-6 градуса до зададената...
    Аз ползвам една 25-ца и една 35-ца. И двата са на Ауто и при зададени 25 градуса на около 1 м. от пода температурата по дистанционно беше около 21-22 градуса ( и така си се усещаше - леко хладно). Шифтнах температурата (от сервизната промяна) с 2 градуса и сега долу горе на 1 метър отговарят показанията.

    С горенаписаното искам да кажа, че разлика от 3-4 градуса от горе до тавана (където е климатика) и долу до пода е нормално. При теб явно прави някакъв топъл въздушен джоб около климатика. Пробвай да зададеш вентилатор на по-висока степен (или ауто) и насочи клапите по следния начин: вертикалната - на около 50-55 градуса надолу, а хоризонталната максимално навътре към помещението (ако климатика е до прозорец).

    При мен 35-цата при ауто се държи малко интересно. (стаята е с вътрешна изолация само на 1 стена - външна с процорзи, ал. докрама, до която е монтиран климатика. Вечер, когато температурата навън падне респективно явно и в стаята, климатика си усилва вентилатора на 3-та степен но въздушната струя си остава леко топла, т.е. външното тяло определено не е на макс и така вее цяла вечер без да спира и за момент. Чак сутринта, ако е е слънчево времето (южна стая) и понапече почва да намаля и в един момент спира.
    Вечерта съм го пробвал, ако променя градуасите на максимални или пауърфул опцията почва да духа много топла струя, която почти пари.

    За сравнение в другата стая (вътрешна изолация с вата отвсякъде вкл. тавана), 25-цата, монтирана пак до прозорците, при еднакво зададени параметри и настройки си работи в он-офф.

    Забравих да спомена, че 35цата е в хол 22 квадрата, който е отворен (без врата) към коридор около 10 квадрата и още една стая 10 квадрата, където други отоплителни уреди за сега не се пускат. Може би за това работи по този малко странен начин.
    Този пост е редактиран от ohluva; 26-11-19 в 17:42.
    Genadi80 и super teemo харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    15
    #111

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Вдигането на градусите от скритото меню за температурата има ли ефект и до колко е рисково ако въобще може така да се зададе въпроса ?
    Този пост е редактиран от Martinez; 26-11-19 в 20:04.
    mimojef одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #112

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    благодаря на "охлюва" за съвета, ще пробвам да шифтна температурата. Ако правилно съм разбрал, понеже е голяма разликата във височината, докато климатика (там горе) си мисли че вече ми е топло (там долу), на мен ми е още студено. Ще пробвам и ще пиша...
    Този пост е редактиран от super teemo; 26-11-19 в 18:28.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #113

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Така се получава, обикновено, когато машината е монтирана много близо до тавана.
    Или когато топлозагубите са наистина големи.
    Ако има изолация с вата само на плочата на тавана, също се наблюдава този ефект. Топлият въздух остава горе и се охлажда много бавно, ОФФ-а се удължава малко, през това време стените лъхат хлад и ето ти ги 3-4 градуса разлика.
    В къщи, най комфортно е в стаите с изцяло вътрешна изолация. Еднаква плътна температура дори на пода. Наблдават се кратки ОН и дъъълги ОФФ цикли. Което си е благодат.
    Jack Krauser и super teemo харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #114

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    В къщи, най комфортно е в стаите с изцяло вътрешна изолация. Еднаква плътна температура дори на пода. Наблдават се кратки ОН и дъъълги ОФФ цикли. Което си е благодат.
    тъй де, ама нали знаеш - таз година булка, догодина люлка... тая година купих 3 климатика и 3 дограми за стаите, а чак догодина ще мъдря изолациите, няма как да платя всичко наведнъж. Имам и още един въпрос който ме терзае - дали да правя външна, или вътрешна изолация. След доста време отделено за мъдруване, съм стигнал до становището че външна се прави да не ме пече лятото, а вътрешна да не бяга топлото през зимата. Кажете и вашите мнения...

    Като цяло, препоръчвам тия хитачита RAK25RPD/WPD поради ниската цена и високите показатели.
    Този пост е редактиран от super teemo; 26-11-19 в 19:31.
    mimojef и Genadi80 харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #115

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от super teemo Виж публикацията
    Като цяло, препоръчвам тия хитачита RAK25RPD/WPD поради ниската цена и високите показатели.
    Къде беше лятото, като ме терзаеше въпроса с температурата на въздушната струя в режим на охлаждане, а ти си имал цели 3 броя от 25RPD?
    Поне, като дойде другото лято ще можем да я сравним.
    Аз бих заложил на външна изолация, мисля че все пак позволява на тухлата да диша повече.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #116

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance


    Цитат Първоначално публикувано от super teemo Виж публикацията
    съм стигнал до становището че външна се прави да не ме пече лятото
    Нали вече имаш климатици.
    Лятото всякак става. Зимата е Туя.
    Аз лятото с едно MHI 20zs-w сложено в стая с вътрешна, охлаждах цялата къща срещу 20лв. на месец.

    - - - - - - - - - -

    П.С. пропуснах да добавя, че имам и външна 10см.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #117

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Martinez Виж публикацията
    Вдигането на градусите от скритото меню за температурата има ли ефект и до колко е рисково ако въобще може така да се зададе въпроса ?
    Ефекта е до толкова, че ще съвпадат приблизително градусите в стаята с тези които си задал на дистанционното. Риск да объркаш нещо няма.
    Martinez одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    15
    #118

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Ефекта е до толкова, че ще съвпадат приблизително градусите в стаята с тези които си задал на дистанционното. Риск да объркаш нещо няма.
    Ел консумация дали ще се пошиви по този начин ?

    Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #119

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Martinez Виж публикацията
    Ел консумация дали ще се пошиви по този начин ?

    Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk
    Климатиците са повече от икономични, за да се усети драстично повишение на консумацията.
    Martinez одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #120

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Нещо може би полезно за вашите машини.WI-FI контролер.
    https://www.acton.bg/hi-kumo-spx-wfg01

    Аз имам и на двете 35 RPC-та.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 38 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе