Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 119
Like Tree33Одобрявам

Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    51
    #1

    Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Здравейте! Имам горепосочения модел и това лято ми направи впечатление следното. Задал съм му 22 градуса, автоматичен вентилатор.външна температура 32 градуса. стаята е 22 градуса. Имам едно уредче, което мери консумираната мощност и показва около 850 W. Като цяло не съм го виждал да пада под 450 W. През Зимата вървеше на около 250-300W. А съм останал с впечатление, че на охлаждане харчи по малко. Направих експеримент- настроих го на 16 градуса и вентилатора на макс. За един час стана 18 градуса в стаята. Температурата на изходящата струя е 13,5 градуса. Това нормално ли е и колко трябва да е изходящата температура.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    При единия ми климатик е достигала до 6 градуса, а при другия е 8, но са тествани в различни условия, така че НЕ гарантират да бъдат показател. Най-вероятно количеството на фреона е по-малко и се компенсира липсата с по-високи обороти на компресора и пак успява да достигне заданието си.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Струва ми се, че ако го сложиш на 25С ще се кротне на 250W. И какво? като си доближи зададената температура, не пада ли консумацията?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    51
    #4

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Не пада консумацията. Когато вентилатора е на ауто няма промяна в оборотите му. Колкото и да работи климатика. Не го спирам, работи от 3-4 дни и температурата варира от 22 до 23.5 Миналото лято при зададени 22, в стаята беше 21-21.5 градуса.Филтрите са почистени, ще взема да го духам отгоре, да не би да се е запрашил сензорна за температурата (може и да говоря глупости

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Мисля, че трябва да го проверите за фреон. Не е нормално състояние. Ако е датчик, то ще подминава заданието с много, което явно не се случва.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #6

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Не е датчик. Първото нещо, което трябва да се провери е ТРВ-то. Трябва да го направи някой, който си разбира от работата. Ако е наред, фреона и компресора за изправност. Специално за този модел са съветите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    51
    #7

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Вече не ще да охлажда хич. Сложил съм го на 16 градуса а в стаята е 23. Ходих при двама майстори, но нямам време да минат. Единият уж ми обеща за петък да ми каже кога ще може да дойде. Иначе консумацията е 750W.и нито пада нито се качва.Днес поразглобих вътрешното тяло малко и както беше без капаците и жалузите пробвах да го пусна. Една оранжава лампа мога 10 пъти. Сглобих го, изключих го от контакта за 2 минути и тръгна. Ама все едно че не е.- не охлажда много.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #8

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Ти сигурен ли си че този уред измерва както трябва? Ако тези майстори не са се занимавали с К2У, силно се съмнявам че ще диагностицират правилно проблема.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    51
    #9

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Работи уреда, да. Казах 750w, го Не е точно така. Варира около тази стойност.Като изключа климатика пада на 6-10W. А за майсторите- и те слагат К2У, така че, дано са в час.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #10

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Успех! Пиши после какво става, че ми е интересно.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #11

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Много са заети техниците...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    51
    #12

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Все още не могат да ми обърнат внимание

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #13

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Цитат Първоначално публикувано от ivopicha Виж публикацията
    Все още не могат да ми обърнат внимание
    То ще идва вече сезона за отопление...
    ivan9494 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    51
    #14

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Малко движение по въпроса.Вчера идва един майстор и каза, че ми е мръсен топлообменник и турбината. Аз не ги намирам за мръсни, но може и така да е. Мръсно било и външното тяло. Другата седмица ще идва да ги чисти. Вчера след като си замина го пуснах на 22 градуса и вентилатора на турбо. Стана 21.5 в стаята, но не намали силата.Харчвше около 850-900 вата. Днес взех един спрей и напръсках обилно вътре навсякъде, дори и по турбината. Изтече ,ама не мръсно. Като цяло мааалко се подобри работата, дори и взе после конденз да капе.дали с по дълбоко почистване ще стане по добре да работи. Майстора изказа мнение, ще тези японските к2у само с това, че му намаляваме тока от 220 на 110 волта му пада КПД с 40-50%. Отделно каза, че може да му е заминал инвертор.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: Hitachi RAS-E-28S повишена консумация.

    Тези "майстори" не ги слуша главата.
    Как ще работи ако му е "заминал инвертора"? Да не искал да каже "може да му е заминал компресор"?
    Тази висока консумация показва, че климатикът ти работи с много ниска ефективност.
    Я погледни на външното тяло крана на дебелата тръба дали е мокър от конденз, че може и без фреон да ти е останал климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2015
    Последно: 17-03-24, 17:26
  2. Повишена консумация от намалял фреон,възможно ли е ?
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 23-09-15, 23:20
  3. Въпрос с повишена трудност за експертите в бранша !
    От provigo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 03-08-09, 22:39
  4. Отговори: 5
    Последно: 23-02-06, 13:33
  5. MS пуска интернет браузър с повишена защита
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-05, 14:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе