Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 143
Like Tree91Одобрявам

HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #46

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Той пък този кабелен канал една красотаааа.... Не е ли предвидено в близост до него контакт, по-малко грозният вариант, или да се върже директно към инсталацията, което е възможно най-красивият вариант все е грозно.

    Важното е машината да работи безпроблемно и да топли добре, останалото са подробности.
    zxc0, inches9 и alkibg харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #47

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    На Мидеата с този кабел който се вижда на снимката е захранено външното тяло. И на Hitachi 25RPE е захранено с ток външното тяло. Мидеата е монтирана на мястото на предишния ми климатик, стаята е спалня и ми е омръзнало вече да правя ремонти и да се занимавам с майстори. На мен така си ми харесва. Иначе когато виси гол кабел ми е грозно. А ако вържа директно климатика към ел. мрежа няма да мога да измервам колко ток харчи и ще ми остане свободно време та да се чудя с какво да го уплътнявам.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 17-12-21 в 10:55.
    Alexi и bobivg харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #48

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance



    Нормално ли е тази икона за самопочистването да седи там постоянно ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #49

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от alkibg Виж публикацията


    Нормално ли е тази икона за самопочистването да седи там постоянно ?
    Да, нормално е. И на моя Hitachi 25 RPE стои постоянно така на дисплея на дистанционното.
    alkibg одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #50

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Благодаря за бързият отговор. Помислих си че аз съм натиснал нещо и съм активирал тази функция. До колкото прочетох функцията се активира или автоматично сама след около 45 часа работа на климатика или ръчно при желание от страна на собственика.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #51

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Там където пишат безплатен монтаж до 3 метра да знаете.,че няма да ви сложат даже тия 3 дето уж ги пише. На мене ми сложиха 2.60 метра тръби И съм уверен ,че над 90% от монтажниците на климатици са такива. Аман от икономия в тая държава. като се обадих на фирма по препоръка от форума се оказа,че хората нямат време за едни бързи 250 лева . Във сайтовете и форумите сме със супер професионални екипи и като дойде време за монтажа се оказва ,че вакуумират по 5 минути климатик за 1800 лева и икономисват от медни тръби,изолация и тем подобни работи. Това ще ми е първия и последния климатик който си взимам защото каквато и машина да си вземе човек подобни техници ще я убият за 5 години със мърлявата и некомпетентната си работа. Климатика е хубав и за сега нямам ядове със него.
    Този пост е редактиран от alkibg; 21-12-21 в 20:42.
    jonny33 и GLARYS харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #52

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Ти що се оплакваш? На хората по другите теми им премесиха климатика с 2 метра и успяха да го убият. Сега изчакват собственика да се самоубеди, че му е било дошло времето (чисто съвпадение) да си плати обучението на монтажниците и евентуално нова покупка да си направи.
    UW и ccankov73 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #53

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Hitachi 25RPE тази сутрин при - 4 градуса си работи с 370 вата минимум. След като проветрих стаята се развъртя до 1460 вата. Screenshot_20211222-095429.jpg
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #54

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Данните за потребление на енергия могат да покажат нещо,но винаги когато ги даваш бива да описваш точно помещение,изолации,и др...Сигурно си ги писал в темата,но трудно се помнят ,а всеки път да ги търсим....
    Моите данни с приложението което е на снимката за 9KGTA (не е темата ,но без да се сравни с нещо няма как) са за ноември идентични почти,а за декември много различни.Интересно.
    14кв.м стая север /запад 2 етаж кооперация ,без изолации.Тъй като температурите не са много ниски през деня когато няма човек изключваме климатика от 7 до 15 часа през работните дни,после за 2 часа си темперира и няма проблеми.
    -ноември-61,72///63,66 при теб
    -декември-64,25 до сега,22.12.,11 часа///134,64 при теб

    Ползваме нашия климатик по подобен начин и двата месеца и за ноември еднакво, а от къде идва голямата разлика с теб за декември не знам.
    Минимум и максимум не са ми инетресни и не си усложнявам живота да гледам нонстоп уреди.

    Като гледам разхода на Мидеата ти е подобен на моя...75 ноември/83 декември

    Има някакви разлики в помещенията или ползването...

    п.с. Пък и ако гледаме само твоя разход до края на месеца ще се получи близо 3 пъти разлика ноември/декември,мисля голяма.
    Този пост е редактиран от inches9; 22-12-21 в 11:08.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #55

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Моето Hitachi 25RPE работи в 17m2 стая с вътрешна изолация в къща, но стаята е със северно изложение, има три външни стени и два прозореца, никой не я топли от никъде и е най-студената стая в къщата ми.В стаята се поддържат 24 градуса. При мен показанията за изразходваната енергия за м. Ноември не са за целия месец а започват от 17.11.2021г.А при мен времето през декември е доста по студено от ноември.
    inches9 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #56

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Моето Hitachi 25RPE работи в 17m2 стая с вътрешна изолация в къща, но стаята е със северно изложение, има три външни стени и два прозореца, никой не я топли от никъде и е най-студената стая в къщата ми.В стаята се поддържат 24 градуса. При мен показанията за изразходваната енергия за м. Ноември не са за целия месец а започват от 17.11.2021г.А при мен времето през декември е доста по студено от ноември.
    Щом е за половин месец,да.
    Тежки условия,наистина.Ако пишеш и условията на Мидеата ще е добра съпоставка.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #57

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Щом е за половин месец,да.
    Тежки условия,наистина.Ако пишеш и условията на Мидеата ще е добра съпоставка.
    Midea 09 BreezeleSS работи в 14 m2 спалня с вътрешна изолация в къща с две външни стени и един прозорец.Спалнята ми има обща стена с хола. През повечето време откакто измервам изразходваната енергия от 17.11.2021г.Midea я включвам в 17.00ч.и я изключвам другата сутрин в 07.00ч.В спалнята поддържам между около
    23 градуса температура. Качвам снимка с разхода на Midea от тази сутрин. Screenshot_20211222-065433.jpg
    inches9 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #58

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Снощи 23.12.2021 в 21.00ч. изключих Hitachi 25RPE при стайна температура от 24 градуса и тази сутрин температурата в стаята в която работи беше паднала на 13 градуса при външна температура - 5 градуса. Преди съм пробвал и в спалнята където работи Midea 09 BreezeleSS като изключа климатика за една вечер там температурата пада до 16 градуса.Топлозагубите на стаята където работи Hitachi са по-големи от стаята където работи Midea.Някои колеги споделят много нисък разход на климатиците им, но те живеят в апартаменти където съседите им помагат отвсякъде с отоплението. Аз имам вътрешна изолация на стаите, но живея в къща и никой не ми помага с отоплението от никъде. Не ми се мисли какъв щеше да ми е разхода ако нямах изолация.
    zxc0 и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #59

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Ниски загуби-нисък разход. На тия Хитаци хардуерът им е доста добър и щом харчи, значи има защо.
    GLARYS и Genadi80 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #60

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Hitachi 25 RPE, днес при 7 градуса външна температура. Screenshot_20220101-174406.jpg.
    Screenshot_20220101-201004.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 01-01-22 в 20:14.
    bobivg и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance
    От the inquirer във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 567
    Последно: 15-12-23, 11:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе