Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 143
Like Tree91Одобрявам

HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #121

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Здравейте, от около два месеца използвам 35-ца и 25-ца RPE. Това което ми прави впечатление е, че при достигане на зададената температура, климатиците влизат в режим на on/off, който е точно през 4 минути. Т.е 4 минути работи, след което 4 минути изключва компресора и само върти въздуха, след което цикъла се повтаря. Имам чувството, че не следи температурата, а включва и изключва по време. Спрях малкия климатик и отворих вратите на двете стаи, но ситуацията се повтаря, като просто по-бавно достига зададената температура, но веднъж като я достигне и започва да цикли. Хубавото е, че on/off е незабележим и не ми пречи, но се чудех дали е нормално да работи по този начин - за сравнение 12 LMCE, в напълно идентично на това помещение, като си достигне температурата и изключи, може да не се включи 30-40 минути. Като допълнение за работата на RPE - при мен на автоматичен вентилатор, винаги работи на трета степен. Само ако му задам ръчно втора или първа степен работи на тях. Т.е ако е на автоматичен вентилатор и си достигне температурата, не намалява на по-ниска степен, ами направо изключва и влиза в споменатият по-горе on/off цикъл. Не е болка за умиране, но очаквах да е по-адекватен.
    Този пост е редактиран от Dymm; 10-01-23 в 18:19.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #122

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    В какви помещения са монтирани климатиците? Какво е отстоянието от дтените от тавана?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #123

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Помещенията са както следва: 35-ца във всекидневна 26м2, 25-ца в спалня 16м2. Ново строителство в Пловдив, с 10см външна изолация, западно изложение, вътрешен апартамент със съседи от всички страни, PVC дограма среден клас. Климатиците са монтирани на около 25см от тавана, а най-близката стена отстрани е на около 45-50см. Малкият климатик е изключен от началото на Декември и 35-та топли двете помещения, коридор 4м2 и баня 4м2. Няма никакъв проблем с отоплението, но то и зима не е имало още - най-ниските температури за този период в Пловдив са били -2/-3 градуса. Не съм го виждал до сега да размразява, та не знам как е в този режим. Принципно съм доволен от климатиците, просто се чудя дали е нормално за този модел, постоянно да включва и изключва и дали това не вреди по някакъв начин на машините. В интерес на истината, описаният от мен начин на работа се наблюдава при по-високи температури, от порядъка на 5-10 градуса например. Когато температурите паднат около нулата - всичко е перфектно. Другото, което ми е странно е, защо при автоматичен вентилатор не намалява степените, а продължава да духа на трета степен дори и при достигане на зададената температура. При зададена втора фиксирана степен на вентилатора, няма проблем с поддържане на температурата в помещенията, но просто достига зададената температура по-бавно, след което отново влиза в описаният режим on/off. Климатика работи постоянно, като е настроен таймера на 22 градуса за времето от 08.00ч до 15.00ч и на 24 градуса от 15.00ч до 08.00ч.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #124

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Фиксирай на 25цата турбината на 3та степен, а на 35цата на 2ра степен.
    Клапата я премести, така че да не духа направо надолу, а леко я вдигни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #125

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Ако работят и двата, влизат в on/off режим много бързо - има няма час. За това в момента съм оставил само 35-та да работи и да топли целият апартамент. Клапите са настроени на 45 градуса и максимално противоположно на най-близката стена. И пак да кажа - не ме притесняват, че работят така, защото не се забелязва изобщо, а просто се чудя, дали не вреди на самите машини това постоянно спиране и тръгване.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #126

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Фиксирай на 25цата турбината на 3та степен, а на 35цата на 2ра степен.
    Клапата я премести, така че да не духа направо надолу, а леко я вдигни.
    На мен ми се струва прекалено 3-та степен за 25-цата. По-скоро 2-ра, достатъчен дебит има. Поне според сервизното.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #127

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Ами и на мен така ми се струва, дори и за 35-та. Имат дебит и двата и се справят с отоплението без проблем, когато ги сложа на втора фиксирана степен. Когато са на автоматична степен обаче и двата работят на трета и не слизат на по-ниска ами направо изключват.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #128

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Dymm Виж публикацията
    Ами и на мен така ми се струва, дори и за 35-та. Имат дебит и двата и се справят с отоплението без проблем, когато ги сложа на втора фиксирана степен. Когато са на автоматична степен обаче и двата работят на трета и не слизат на по-ниска ами направо изключват.
    Ами щом не ти допада управлението на Ауто, нищо не пречи да ги ползваш на 2-ра фиксирана. Не е първия такъв случай, повярвай при много марки и модели е така.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #129

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    И малко допълнителна информация - когато е включена само 35-та на 24 градуса, температурата в стаята е 25.5 градуса на нивото на климатика и 24 градуса на около 20 см от пода. В спалнята става 24 градуса на нивото на климатика и около 22.5 градуса на 20 см от пода. Всичко това е без значение на външните температури през последният месец и половина. При достигане на тези градуси, климатика започва on/off през 4 минути. Не ми пречи, но ме притеснява този начин на работа, да не вреди на машините.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #130

    HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Dymm Виж публикацията
    И малко допълнителна информация - когато е включена само 35-та на 24 градуса, температурата в стаята е 25.5 градуса на нивото на климатика и 24 градуса на около 20 см от пода. В спалнята става 24 градуса на нивото на климатика и около 22.5 градуса на 20 см от пода. Всичко това е без значение на външните температури през последният месец и половина. При достигане на тези градуси, климатика започва on/off през 4 минути. Не ми пречи, но ме притеснява този начин на работа, да не вреди на машините.
    Няма да им навреди.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #131

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    До сега съм имал само Fujitsu и винаги съм ги ползвал само на автоматичен режим, та затова ми е малко странно при Hitachi. Ама ще се нагаждаме някак си - поне топлят със сигурност, което е и основното изискване. Стават и да се спи на тях, което при Fujitsu си беше малко проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #132

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Dymm Виж публикацията
    До сега съм имал само Fujitsu и винаги съм ги ползвал само на автоматичен режим, та затова ми е малко странно при Hitachi. Ама ще се нагаждаме някак си - поне топлят със сигурност, което е и основното изискване. Стават и да се спи на тях, което при Fujitsu си беше малко проблем.
    И при Фуджицу Аутото не е най-доброто. Те също работят по-добре на фиксирана степен, в режим отопление.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #133

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Да, така е - при Fujitsu на автоматичен вентилатор пада до втора степен и там си остава. Дори да не е необходим такъв дебит, не намаля на първа степен /която пък е много слаба/ , а започва да духа хладно. То и затова реших този път да пробвам с Hitachi. По-доволен съм макар, че на 35-та, вече правиха центриране на турбината и смазване на втулката по гаранция. При Fujitsu за 7 години такова нещо не ми се е случвало, но то май с всяка нова техника е така.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #134

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Тоя хитак акл се сещам имаше огромна разлика в оборотите между втора и трета скорост.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #135

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Чак огромна не бих казал, но ако правя сравнение с 12 LMCE - трета степен на Hitachi е като втора на Fujitsu. Втора степен на Hitachi, няма аналог при Fujitsu. При Hitachi 35 RPE на втора степен се спи спокойно - няма шум и всичко е плавно, дори когато работи on/off. При Fujitsu всичко е по-рязко - тръгване, спиране, шум от фреона...
    bobivg и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance
    От the inquirer във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 567
    Последно: 15-12-23, 11:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе