Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 143
Like Tree91Одобрявам

HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #106

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Аз също смятам, че като цяло външните тела са една идея по-шумни. Онзи ден слагахме Акебоно , ами има си един специфичен шум на външното тяло, който при други марки го няма.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #107

    Re: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Изоставиха скрул компресорите, нямат и двойнороторен в малките машини,дори високия им клас. Моя хитак 11 годишен среден клас с 1000 вата скрул не се чува кога работи и няма грам вибрация дори и на макс обороти, само въздуха от перката се чува
    rosswen и Palev харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #108

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Аз също смятам, че като цяло външните тела са една идея по-шумни. Онзи ден слагахме Акебоно , ами има си един специфичен шум на външното тяло, който при други марки го няма.
    Тоя специфичен шум се проявява, като не се нивелира добре. Много монтажници нивелират стойките, а когато се постави външното тяло понеже страната от която е компресора е по-тежка и наляга повече едната стойка и на нивелацията и се такова таковата.
    estqwerty и rosswen харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #109

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Тоя специфичен шум се проявява, като не се нивелира добре. Много монтажници нивелират стойките, а когато се постави външното тяло понеже страната от която е компресора е по-тежка и наляга повече едната стойка и на нивелацията и се такова таковата.
    Не е от това, колега. Действително си имат по-особен шум. Имам и двата модела 25RPE Performance и 35RXE Akebono. И двата са монтирани с 3 и 3.50м тръбен път, вакуумирани и нивелирани/лично съм проверявал стойките и самото тяло с нивел/. Имат си един особен шум при първоначално развъртане или когато работят при по-голямо натоварване. Поне при мен от Акебоното е по-силно това жужене, но не е болка за умиране.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #110

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от MishelNikolov Виж публикацията
    Не е от това, колега. Действително си имат по-особен шум. Имам и двата модела 25RPE Performance и 35RXE Akebono. И двата са монтирани с 3 и 3.50м тръбен път, вакуумирани и нивелирани/лично съм проверявал стойките и самото тяло с нивел/. Имат си един особен шум при първоначално развъртане или когато работят при по-голямо натоварване. Поне при мен от Акебоното е по-силно това жужене, но не е болка за умиране.
    Колега, разхлаби външното тяло от болтовете и като се появи това жужене леко повдигни външното тяло от към компресора и тогава ще изчезне жуженето.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #111

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Здравейте . Предстои ми покупка на климатик. Похвалиха ми hitachi rpe/wpe . Помещението е в къща около 40 квадрата с тавани на 3 метра с вътрешна изолация и три външни стени. Минала зима с печка на дърва и на въглища нищо не се получи. Спрял съм се на Климатик Hitachi RAK50RPE/ RAC50WPE Performance. Моля за съвети.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-11-22 в 21:09.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #112

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    С печката на дърва и въглища какво не се е получило? Не успявахте да стоплите ли. Защото малко ме съмнява ако "набумкано кюмбе" не може да стопли, че подобен климатик ще може.
    Aleksandars, Mega и rosswen харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #113

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Точно набумкано кюмбе. Стопляше се около печката и в другия край на помещението като дишаш и се виждаше парата от устата.... За това питам дали климатик би могъл да се справи. Тази къща е на няколко етажа. Ние сме на втория. Отгоре и отдолу никой не отоплява.. Климатика ми го похвалиха като много добър. Среден към висок клас.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #114

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Печката я палехте само вечер ли?Ако е така - ясно.
    Събота и неделя ако е работила постоянно стопляше ли? Ако и тогава не е стопляла забрави за това Хитачи.
    Оглед задължително.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #115

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    никакви шансове с климатик ..
    Mega и rosswen харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #116

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Bubu Виж публикацията
    Здравейте . Предстои ми покупка на климатик. Похвалиха ми hitachi rpe/wpe . Помещението е в къща около 40 квадрата с тавани на 3 метра с вътрешна изолация и три външни стени. Минала зима с печка на дърва и на въглища нищо не се получи. Спрял съм се на Климатик Hitachi RAK50RPE/ RAC50WPE Performance. Моля за съвети.
    Помещението е с много голям обем с висок таван а топлината бяга нагоре.Затова най-добре е първо да свалиш тавана от 3 метра на 2.50 метра,така вместо да отопляваш 120 кубични метра, ще отопляваш 100 кубични метра обем.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #117

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Печката е палена само вечер или от време на време. Все пак нали има камини с различна големина според помещението. Тази е с най обикновено кюмбе. Няма как да бутам тавана надолу точно сега. Искам с нещо да се отоплявам зимата. Защо да не става с климатик. А с какво тогава? Помещението казах че е 40 квадрата защото не съм сигурен точно колко беше- със сигурност е с една идея по малко. Огледа е добра идея, но дали ще са адекватни служителите които ще дойдат.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #118

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Bubu Виж публикацията
    Печката е палена само вечер или от време на време. Все пак нали има камини с различна големина според помещението. Тази е с най обикновено кюмбе. Няма как да бутам тавана надолу точно сега. Искам с нещо да се отоплявам зимата. Защо да не става с климатик. А с какво тогава? Помещението казах че е 40 квадрата защото не съм сигурен точно колко беше- със сигурност е с една идея по малко. Огледа е добра идея, но дали ще са адекватни служителите които ще дойдат.
    Ако и климатика ще го включваш само вечер, никой климатик няма да може да стопли това голямо и студено помещение.Имам наблюдение на климатик Gree GWH24ACE/GWH24QE FAIRY WiFi 24000 BTU с отдавана мощност на отопление (kW) 1.80-7.40-10.63 и който без проблем топли 40 кв.м. магазин който е отделна постройка с четири външни стени. Според мен ще ти свърши работа, но трябва климатика да работи без да го изключваш.Но най добре викни някоя специализирана фирма за климатици да направи оглед.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 03-11-22 в 23:55.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #119

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Ако и климатика ще го включваш само вечер, никой климатик няма да може да стопли това голямо и студено помещение.Имам наблюдение на климатик Gree GWH24ACE/GWH24QE FAIRY WiFi 24000 BTU с отдавана мощност на отопление (kW) 1.80-7.40-10.63 и който без проблем топли 40 кв.м. магазин който е отделна постройка с четири външни стени. Според мен ще ти свърши работа, но трябва климатика да работи без да го изключваш.Но най добре викни някоя специализирана фирма за климатици да направи оглед.
    Той хитачито не е ли по висок клас и въпреки че е 18ка, няма ли да се справи по добре и да гори по малко?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #120

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Bubu, вместо да гадаете, попълнете въпросника в темата за избора на климатизатор. Ще Ви насочим евентуално към подходящи модели и евентуално фирма на която може да разчитате за оглед и последващи операции.
    rosswen, pap1918 и Lucky Acho харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance
    От the inquirer във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 567
    Последно: 15-12-23, 11:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе