Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 143
Like Tree2Одобрявам

Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #121

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    При мен решението беше смяна на климатика с друга марка. И то още преди три зими...

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #122

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    ако стане нещо сериозно за ремонт е ясно че ще е смяна с друг

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #123

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Здравейте , дано не са останали много хора с този "чуден" модел на Мидеа) Аз го имам от 6-7 години не помня вече , първоначално в един магазин нямам наблюдения над работата му основно на охлаждане ,преди три години замених един климатик в къщи който се предаде с този убавец .Тази мека зима във Варна допреди седмица се държеше прилично , имаше обаче няколко мъгляви дни и си показа лошия нрав не иска да включва дефрост и става като снежен човек трети ден го къпя сутрин после тръгва нормално до следващата сутрин.Днес му извадих датчика отстрани ,изскубнах му и тръбния и го закрепих към питата на вътрешното както е показано на една снимка от предната страница , ами в момента е топло сравнително 3-4 градуса навън и не е мъгливо уж , започна да се държи съвсем по друг начин, сега включва и изключва по на често и за кратко на зададени 23 градуса, голяма жега бълва ще видим като стане по- влажно как ще се държи .И да го уморя поне ще ме отърве от мъките)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    31
    #124

    Отговор: Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Цитат Първоначално публикувано от jordan2000 Виж публикацията
    Пробвах местенето на тръбния и температурен датчик както при hristiann но ефекта при мен е нулев. Според мен решението е универсална платка като управлението вътрешния вентилатор ще е на максимална степен!
    Как размразява тази универсална платка, по време или по температура на вътрешния топлообменник?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #125

    Отговор: Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    По време размразява SAHOSP. Преместил съм тръбния датчик там на питата като на снимката и ефекта в тази мъгла при мен е, че външното тяло по малко замръзва грее и компресора не буха по 2 часа нон стоп. Размразявам го ръчно нищо че се включва сам поне веднъж нощем. Сега са страшни мъгли в цяла БГ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    31
    #126

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    jordan2000 аз пак да питам че и аз съм за такава платка, моя размрязяма на 40 мин. работа на компресора независимо от пекъсвания на външния вент и компр. Въпросната платка по същия начин ли работи или има друга програма? може да е на 2 часа или повече. Пишеш ведъж за цяла вечер. Моя ме разбива с чести дефрости.
    Този пост е редактиран от sahosp; 06-01-14 в 20:05.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #127

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Значи тази платка я бях намерил преди 2 години ако беше прочел по старите постове ще разбереш че управлението на вътрешния вентилатор при нея е чрез релета а нашите клими се управляват с триак. За да стане трябва вътрешния вентилатор винаги да върти на максимална скорост. Дадох я на мой познат който ремонтира климатици и той ми каза че по време размръзва някъде на 2 часа. Би ли ми казал точно твоя модел на климатика как така често размразява като всички се оплакват че има проблем точно с софтуера за размразяване.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    31
    #128

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Прочел съм всичко и не ми е проблем да го закача на макс то аз досега само на макс го ползвам, модела е друг стар msf12hr много як, но със сбъркан софт. Топли много но размразява на 40 мин работа на компр. На два часа е по-добре от 40 мин. Два часа - около 4 пъти вечер прави дефрост. На твоята платка не виждам реле за изключване на външен вентилатор има ли, ако няма ще изгори от вдигане на високо налягане. Проблемите са ни еднакви и двете крайности са нетърпими. Намерих и платка която размразява на температурна разлика, ама дали.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #129

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Цитат Първоначално публикувано от sahosp Виж публикацията
    Прочел съм всичко и не ми е проблем да го закача на макс то аз досега само на макс го ползвам, модела е друг стар msf12hr много як, но със сбъркан софт. Топли много но размразява на 40 мин работа на компр. На два часа е по-добре от 40 мин. Два часа - около 4 пъти вечер прави дефрост. На твоята платка не виждам реле за изключване на външен вентилатор има ли, ако няма ще изгори от вдигане на високо налягане. Проблемите са ни еднакви и двете крайности са нетърпими. Намерих и платка която размразява на температурна разлика, ама дали.
    Пробвай да го ползваш на по ниска степен на вентилация средна например и ще размразява веднъж на 40 след това на 90 минути и после пак така.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    5
    #130

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Днес сутринта във Варна е 2 градуса и гъста мъгла , сложих преди няколко дни вентилатора на средна степен и махнах капака на вътрешното тяло да ми е по-гадно )Към момента даже и не побелява външното тяло, не съм го усещал и да прави дефрост цял ден ме няма в нас температурата е настроена на 22 през деня и 23 вечер това за модела CSU 12HHAA.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #131

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Този модел /CSU 12HHAA/ още по-рождение си е смотан.
    iwan33 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #132

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Имам същият климатик Midea CSU 12 HHAA досега работеше нормално рядко се пуска и точно днеска започна да прави магарии. Както работи и духа топло обръща на студено като вътрешният вентилатор не спира и вътре почва да духа студено, след минута спира вентилатора и пръдължава да работи като за дефрост после без да спира компресора изпъшква и продължава да работи но вътре си духа студено.Като го рестартирам духа топло три минути и пак обръща. През няколко минути се чува пъшкането което е характерно при дефроста когато обръща циклите. Някакви идеи?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #133

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Трябва да се смени бобината на четирипътния вентил и ще се оправи.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #134

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Благодаря, в понеделник ще търся майстори. Сега пак го пробвах. Върви по две три минути и си обръща цикъла без да спира компресора, само харчи ток.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #135

    Отговор: Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Не го мъчи че е лошо за компресора така да сменя режимите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик Midea 12HHAA
    От midea12HHAA във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 00:57
  2. Midea CSU-12HHAA - пукане от външното тяло
    От p.petkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-10, 23:18
  3. Отговори: 27
    Последно: 16-12-07, 22:12
  4. Midea CSU-12HHAA - проблем с вибрации
    От hagan във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 10-11-07, 20:04
  5. Midea CSU-12HHAA - не се разскрежава добре
    От mimi във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-06, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе