Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 80
Like Tree19Одобрявам

Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #16

    Re: Midea MSG-12HRI

    как 6те ме посъветвате msf6-12ar или msg-12hr-конвекционални,спрях се на тях за6тото чета добри не6та за тях и като качество на мидеа са добри!но коя от двете ма6ини е по-корава след като знаете че почти няма разлика в цените им!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #17

    Re: Midea MSG-12HRI

    Цитат Първоначално публикувано от stivtehnoto
    Пичове харесах си вече MIDEA MSG 12HRI-инвертора!ще го закупя от техномаркета на 759лв и монтажа от едни наши познати!Че искам да попитам заслужава ли си парите?

    Ако търсиш цена то по-добре си купи същия климатик но с надпис ELITE AS 09 VRE 3 - по евтино ще ти излезе, както разбирам така и ли иначе си тръгнал да си разваляш отношенията с тези твои познати , по добре за 739 лева да е.


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #18

    Re: Midea MSG-12HRI

    Цитат Първоначално публикувано от stivtehnoto
    как 6те ме посъветвате msf6-12ar или msg-12hr-конвекционални,спрях се на тях за6тото чета добри не6та за тях и като качество на мидеа са добри!но коя от двете ма6ини е по-корава след като знаете че почти няма разлика в цените им!
    Аз бих взел msg-12hr

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #19

    Re: Midea MSG-12HRI

    MIDEA 12HRI отоплителен проблем, дайте съвет

    Доста дълго обяснение ми с еиска да напиша, но знам че ще ви отегча. С две думи имам въпросния климатик и още една мидея 09hrdn1 и определено в последните студове разликата между двата се оказа драстична, дори бих казал притеснителна.
    Големият отоплява около55куб а малкият 42куб, обаче големият при температури под 0 не може да вдигне повече от 20градуса, а и стаята се чувства студена. 09ката от своя страна се справя много по-добре със задачата стаята в която работи е осезаемо приятно топла и той спокойно може да достигне 22-24градуса дори при супер студовете отпреди няколко дни.
    Голямата разлика между двата е че като ми слагаха 12ската началото на февруари 08 не ги държах под око гадовете от монтажната група и в последния момент след като вече бяха монтирали и пуснали климатика разбрах че не са го вакумирали, денят беше топъл и влажен, с темп около 0 градуса, навсякъде имаше локви по улиците а тия ми казват 'а ми то сега е зима въздухът не е влажен'.
    Проблемът е че на тази 12ска това и е първа сериозна зима и ме притеснява очевидната разлика в работата в сравнение с 9ката която беше поставена по всички стандарти както си трябва с 15минутно вакуумиране.
    Та въпроса ми е към истинските спецове с опит доколко може това невакумиране да е причина за цялата работа, проблема е сериозен защото се разчита само на този климатик за отоплението иначе ще стане зимарник.
    Какво да правя ако това е възможен проблем, съмнява ме че ще ми обърнат кой знае какво внимание от фирмата монтажник защото все пак той си работи.
    Мерси..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re: Midea MSG-12HRI

    Вчера имах такъв клиент ,само че със Самсунг.Монтиран бил във влажно време и сега не топлеше дори и при плюсовите температури от вчера.Казах му ,че гаранция няма след вакуумирането и нова зарядка с фреон,че ще оправя проблема,но го препоръчвам,за да премахна количеството на фреона и влагата като възможна причина.
    След изхвърлянето на стария фреон , двукратно вакуумиране по 20 мин с пауза от 30 мин и зареждане на кантар нещата се оправиха.
    Не знам дали при теб ще се получи същото,но е желателно да се направи.Общо взето 12HRI е желязна машина без оплаквания ,преди години ги монтирах,имам около 50на бр и нямам ремонти до момента.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #21

    Re: Midea MSG-12HRI

    Имам MIDEA 12HRI в стая около 53 м3. Вътрешна изолация, ПВЦ дограма. Когато външните температури са около нулата може да надхвърли 20 градуса, но ако са ниски- забрави да стане без "помощник". Термометъра ми е китайски, но тя се усеща температурата, щом и на мен ми е студено, не само на жена ми... Не си казал при какви условия работят двата климатика. Пък и доколкото разбирам информирайки се от форума при различните модели мидеи има разлика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #22

    Re: Midea MSG-12HRI

    Ами определено климатика хич не работи на благоприятни условия, но след като вече имам друг който работи в съседната стая при общо взето същите неблагоприятни условия се замислям сериозно.
    Проблемът е по-скоро какво да направя за да ги накарам да ми извършат процедура по смяна на фреона-направо не ми се върва да го направят ей така, ще започнат разни приказки че си работи и т.н. а в крайна сметка те са си виновни и само от мързел не бяха взели помпата с тях.
    В каква държава живеем на 'специалисти' трябва да им седиш на главите и да им се молиш да ти монтират климата правилно, вече със втори климатик ми се случва при монтаж да има нужда да седя и да давам указания.
    КОлко би струвала тази процедура, той е в гаранция още 2години, но как ще стане работата направо не ми се вярва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re: Midea MSG-12HRI

    Я погледни дали има ръководство за монтажа към Мидеята .Ако има ,виж дали са дали задължителното вакуумиране.После иди във фирмата монтажник и им го натрий в носа.Ако не помогне-сезирай Комисията за защита на потребителя. В закона за ЗП има раздел за пускането на такива уреди в експлоатация.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #24

    Re: Midea MSG-12HRI

    На последната страница с ръководство за монтажа към Мидеята е това,натискай ги да го оправят.

  12. miq
    miq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #25

    Re:Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #26

    Re:Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от stivtehnoto
    Пичове харесах си вече MIDEA MSG 12HRI-инвертора!ще го закупя от техномаркета на 759лв и монтажа от едни наши познати!Че искам да попитам заслужава ли си парите?
    Имам директни наблюдения върху модела, не е лош, инвертор е все пак, но определено си е евтин инвертор - т.е. с две думи инвертор но с нисък ЦОП. Не знам обаче защо никой никъде не те е посъветвал да си купиш новият инвертор на мидея който е клас А с цоп към 3,8 - по спомени и е ДЦ инвертор, а е на подобна цена. ПОвярвай ми по -добър е. става въпрос за msg12hrdn - не съм сигурен че е точно така, но последните четери букви го отличават от hri!!!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #27

    Re:Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

    имам доста монтирани MCG-12HRND1 кото не топлят

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #28

    Re:Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

    Ползвам такава мидеа за кухня около 15 кв и от време на време за коридор около 7-8 кв. Да ви кажа честно мидеата топли. и на -15 топли само че малко повече гори значи сега съм я включил към едно уредче да видя колко ша изгори, и ще напиша, като цяло съм доволен от нея. Ползвам я вече 6 година и засега няма проблеми.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re:Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

    Няма нужда да я мериш работи на около 600вата гледал съм я. Сина има такава и отоплява хола и спалнята с нея.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #30

    Re:Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от bullet_pc
    Ползвам такава мидеа за кухня около 15 кв и от време на време за коридор около 7-8 кв. Да ви кажа честно мидеата топли. и на -15 топли само че малко повече гори значи сега съм я включил към едно уредче да видя колко ша изгори, и ще напиша, като цяло съм доволен от нея. Ползвам я вече 6 година и засега няма проблеми.
    Приятелю,от преди 6 г. Мидеите MSG,нямат нищо общо със сегашнитеMSG-нa r-410.Който си е взел тогава е останал доволен,ама с новия модел не стоят така нещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Midea MSG-12HRI - не включва
    От shappy във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 09-01-17, 17:46
  2. Midea MSG-12HRI - нормално ли е?
    От nencho във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 08-01-17, 21:50
  3. Midea MSG-12HRI
    От miq във форум Климатици Midea
    Отговори: 25
    Последно: 28-07-09, 10:55
  4. Midea MSG-12HRI - Нормално ли е...?
    От Usera във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-07, 14:52
  5. Midea MSG-12HRI vs. Hitachi RAS/RAC E-10HH
    От dtpl във форум Климатици Midea
    Отговори: 42
    Последно: 25-11-06, 15:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе