Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #31

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    дано само моя маисторлък не доведе до по сериозни проблеми дасенадяваме че се наместил и няма да има проблеми вече а иначе valen1 ти благодаря за напътствията

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #32

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Много странно поведение на климатика наистина. Външният вентилатор никога не трябва да изключва преди компресора, при тези домашни сплит системи трябва да изключват заедно. Може да има проблеми с електрониката по платката.

    Друга голяма чуденка е как така при първоначално включване даваше на късо, а сега не дава. Сега се замислям, че ако късото беше в платката или някъде другаде след нея щеше да изгори предпазителчето на платката, което за такива случай е сложено там. Най вероятно късото може да е било до платката, тоест в захранващият кабел или щепсел.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #33

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    когато е на охлаждане вентилатора и компресора изключват заедно и не се чува никъкъв звук от външното тяло но когато е на отопление първо спира вентилатора след извесно време компресора и остава да се чува някакво леко бръмчене някъде от компресора

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #34

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Определено не трябва вентилатора да спира преди компресора, ако беше обратното нямаше да е проблем, но така е. В режим отопление, ако външната температура е например -10 °С и вентилатора спре при работещ компресор изпарението на фреона във външното тяло ще намалее, което означава, че остава в течно състояние. Компресорът е предвиден да компресира газ, а не течност.

    След точно колко време компресора спира след вентилатора.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Защо като е гаранционен този климатик го ровиш това не е твоя работа. Климатика има програма и си работи по нея а това че ти не я познаваш си мислиш че не работи правилно. Аз поне не помня да съм имал монтаж на нов климатик от 2 години и да съм имал оплаквания че не работи. И мисля че и твоя си работи ама си се вникнал в него без да ти е работата там.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Рови го човека, без да я разбира тази техника не защото му прави удоволствие или е любопитен да разбере как изглежда отвътре, а по принуда, от няма и накъде.

    Климатика не работеше, даваше накъсо и имаше дилема в предвид ниската му цена дали да не го засили на боклука и да си купи нов. Нямайки какво да губи, защото климатика изглеждаше, че се е споминал тръгна смело в изследване на проблема. С гаранцията сега ще ни каже как стоят нещата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Да бе по принуда просто не му се плаща за сервиз. Ако на твой климатик така се правят на майстори и после ти искат гаранция да видим каква песен ще запееш. Аз съм монтирал стотици от този модел и до сега няма оплаквания.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #38

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    климатика е на 3,5 години и не е в гаранция плюс това си е мои и ще си ровя колкото ми е кеф velev а колко по късно спира компресора сега ще направя тестове и ще видя

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #39

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    значи на отопление когато работи изключва вентилатора но компресора и вътрешния вентилатор остават да работят около 5 мин после вентилатора се включва отново за малко и пак спира този път с компресора и протича вода от външното тяло

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Рови си го но нищо няма да направиш. Научи се да пишеш начало на изречение и име с главна буква.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #41

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    днес разбрах че това дето спира вентилатора а компреора продължава да работи е нормално да се получи в 30 градуса на вън а климатика да е на отопление така че спирам с тестовете зглобявам и краи ако нещо изпуши тогава ще се занимавам за сега спирам това е благодаря на всички които ме подкрепиха и на маисторите на клими и учители по български по съвместителство също

  14.  
     
  15. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #42

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Цитат Първоначално публикувано от ferrarif1
    и учители по български по съвместителство също
    той така си пише момчето щот незнай кво да каже повече

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #43

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    ferrarif1, С дадените по горе логически схеми на работа на този модел VeleV.Klima ни подсеща, че тестове с които се занимаваме трябва да ги правим при малко по-ниски външни температури. Ще го послушаме, защото в случая има право. Когато външните температури паднат под +10 °С тогава ще си покаже, кое как е.

    valerko, Нищо не каза повече за дистанционното от което си правя извода, че проблема е бил в батериите. Всеки месец нов комплект батерии.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #44

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    съгласен съм за сега спирам с всичко и този път без ирония късмет на всички тук човек може да получи помощ ако реши да се опрая сам успех на всички маистори

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #45

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    valerko, Нищо не каза повече за дистанционното от което си правя извода, че проблема е бил в батериите. Всеки месец нов комплект батерии.
    Просто не съм го пускал от няколко дни, купил съм батериите и чакам подходящо време за да го пусна, щото той не го прави постоянно, за да видя, да сменя батериите и тогава да видя как ще се държи. В момента съм на standbay режим. Ще пиша задължително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Midea MSF6-12AR-има ли достоен заместник?
    От naydenov69 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-12, 22:33
  2. Midea MSF6-12AR - заслужава ли си?
    От towko_aa във форум Климатици Midea
    Отговори: 84
    Последно: 08-01-12, 20:19
  3. Проблем с Midea MSF6
    От Alloces във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-10, 19:42
  4. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  5. Midea MSF6-12AR - настройка на въздушната клапа?
    От rumo във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 31-12-07, 12:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе