Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Този проблем е елементарен и е характерен за всички конвенционални климатици. С купуването на друг конвенционален няма да избягаш от този проблем. При теб изглежда работният кондензатор, ако е с метален корпус е дал накъсо, което по-рядко се случва, обикновено само си променя капацитета и не може да развърти компресора.

    При инверторите пък има други проблеми, там ремонта и частите струват повече пари.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #17

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    ок мерси за помоща сичко добро

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Е 100лв е прекалено много за такъв ремонт.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #19

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Захранване към външното тяло при конвенционалните модели се подава 3 минути след включване климатика в контакта освен, ако някое от релетата на вътрешната платка не е залепнало, но ако до момента не си забелязал подобен проблем то едва ли да е станал в момента. Например след като изключиш от дистанционното климатика да си забелязал, че продължава да работи външният вентилатор или компресора.
    E това на моя MSV1-12HRN1 въобще не е така. Почва да духа веднага след пускането /може би 5-10-15 сек. докато обърне клапата, но в никакъв случай 3 мин./. Също така като го изключа веднага спира, а не продължава на външното да върти вентилатора. Нов е на 1 месец, значи ли това, че трябва да очаквам проблеми? Добре е монтиран, вакуумиран е 15-20 мин. Понякога на дистанционното като цъкна някое копче и не реагира, или угасва самото дистанционно, или светват всички символи по него, или при нагласена 23 градуса температура, на дисплея на климата показва 23, а на дистанционното показва 26 /винаги 26 показва, това на авто режим/след 3-4 натискания на вкл./изкл. се оправя, ама е досадно, че го прави на 2-3 дни. Иначе си работи перфектно.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    valerko, Става въпрос за 3 минути след включване в контакта. Ако е бил включен към захранването над 3 минути или не е бил изключван и условията да работи са налице ще тръгне веднага.

    Имаш някакъв проблем с дистанционното, може кварцовият резонатор да не работи стабилно струва стотинки и смяната е елементарна или може да е от двете керамични кондензаторчета към кварца стабилизиращи честотата на трептене. Кварцовият резонатор може да изглежда по подобен начин, като маркировката е различна според производител, честота на трептене и вероятно други характеристики.


    ferrarif1, Да не забравиш да пишеш за развитието на нещата. Какво се е оказало и колко е струвало. Смяна на компресор е неоправдана, по-добре нов климатик.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #21

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    valerko, Става въпрос за 3 минути след включване в контакта. Ако е бил включен към захранването над 3 минути или не е бил изключван и условията да работи са налице ще тръгне веднага.

    Имаш някакъв проблем с дистанционното, може кварцовият резонатор да не работи стабилно струва стотинки и смяната е елементарна или може да е от двете керамични кондензаторчета към кварца стабилизиращи честотата на трептене. Кварцовият резонатор може да изглежда по подобен начин, като маркировката е различна според производител, честота на трептене и вероятно други характеристики.

    Благодаря ти, дано да е това...възможно ли е да е станало от изпускане на дистанционното, че имам подозрение, че хлапето го е изпускало, а не си признава, понеже има малко парче от него да липсва, а не съм обърнал внимание като го разпечатвах да е липсвало....може и така да е било, не знам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #22

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    За по-сигурно може да се презапоят елементите, не са много и да се огледа дали няма прекъсващи пътечки, въпреки че е малко вероятно. Също така е хубаво с една клечка за уши от онези готовите с навит на тях памук да почистиш цялата платка. Напояваш я с мъничко коресилин и почистваш.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #23

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    При MSV1 дистанционото е с осветелние и яде батерийте бързо и точно така се получава както го е описал. Смени си батерийте с нови.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #24

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    значи проблема не е в кабелите или вътрешнототяло и релето щрака като го включа остава да замеря кондензатора дано е от него иначе остава да е компресора и става лошо утре ще пиша какво съм открил и направил

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #25

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    При MSV1 дистанционото е с осветелние и яде батерийте бързо и точно така се получава както го е описал. Смени си батерийте с нови.
    Че тия са на 1 месец, аз всеки месец ли трябва батерии да сменям. Баси електрожена.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Пробвай с нови да разберем от тях ли е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #27

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    значи днес замерих кондензатора не е от него и реших да пробвам да го включа пак и тои зе че тръгна нормално но така и не открих проблема и ме е страх че ще се появи отново то така както си мисля че се оправи сам наи вероятно е от някои кабел и се е наместил но рано или късно ще имам проблем ако е от нещо друго а не кабел не би се оравило само поне аз така мисля засега ще го тествам и ще видим дали ще има проблем отново

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #28

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    след направените тестове установих че когато е на топло компресора не изключва а работи постояно сега излиза че проблема трябва да е в релето според мен

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #29

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    значи след по обстоини тестове се установи че изключва компресора малко след вентилатора и отам сам се подвел е значи и релето не е вече не знам от какво може да е остава нещо по платката или някои кабел да се е наместил просто неможе да се установи откаде се появи проблема и как се оправи засега това ако разбера нещо ще пиша

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #30

    Re:Midea MSF6-12AR - при включване в контакта гърми!

    Браво ferrarif1 успя сам да се оправиш и спести даването на излишни пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSF6-12AR-има ли достоен заместник?
    От naydenov69 във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-12, 22:33
  2. Midea MSF6-12AR - заслужава ли си?
    От towko_aa във форум Климатици Midea
    Отговори: 84
    Последно: 08-01-12, 20:19
  3. Проблем с Midea MSF6
    От Alloces във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-10, 19:42
  4. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  5. Midea MSF6-12AR - настройка на въздушната клапа?
    От rumo във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 31-12-07, 12:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе