Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

MSP2-09HRFN1--струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #1

    MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Здравейте ,искам да ви попитам конкретно за MSP2-09HRFN1 на мидеа. Ще се изполвзва предимно за утопление.Стаята в която ще се монтира е тухла 12кв.м. и е висока 2.30м. Има само една външна стена с pvc дограма и подова изолация 4 см. с теракот отгоре .Това е партерна стая като е вкопана в земята около 40 см. Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?


  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Благодаря колега, но това го прочетох още преди да пусна темата.....

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Една чудесна машина макар че тук в форума не долюбват марката. На същатта цена е 9LGC което съшо е хубав но аз бих взел Мидеята качествена пласмаса е голям коп индикация за консумация и др. екстри.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #5

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Ами по принцип и аз не е долюбвам но ,като бивш дългогодишен продавач на техника знам ,че всичко е на късмет.Имама 12 мидея много стара монтирана и подбрана по вс. правила и е жив зян , и един елит 12 много стар ,който се кърти да топли зимата за малко пари....така че......Просто искам да знам за конкретната машина конкретни мнения ,защото на хартия е доста добра ....

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Скоро подменях на един Дженерал компресора клиента има и Осака от която е много не доволен замръзва не топли. Оказа се че има само 150гр фреон а по етикет 750гр. след вакум и зареждане седмица по късно случайно се видяхме и каза че сега Осаката не отстъпва на Дженерала по топлина. Така че не винаги марката е виновна има и добри модели и лоши без значение на марката. Но си е и до компетентноста на сервиза.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #7

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Правилно г-н Велев.А за избора на климатик ...Първо си намери читава фирма,после марката и модела.И определено Мидейката ще топли по-добре от 9LGC.12-ката вече е друга бира.За разбирачите ще кажа че 90% от монтираните ми климатици са Мидея и трите марки които имат LGC модела.Имам база за сравнение.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #8

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Мидейката ще топли по-добре от 9LGC
    Oх ох да се чудя да се смея или да плача защо ли 09LGC струва 1000лв като всеки може да си купи мидей-ка правена по трудово обучение в Китай струваща 150 долара ?
    Мидеята е много хубава марка но само да не вкъщата ти , В България пристига на цена от 150-200 долара и се продават на 499лв промоция ! Fujitsu LGC се внася на около 500 долара и се продава за 900-1000лв всеки сам да си направи сметките къде комисионите са по големи и защо МИДЕЯ е най "добрата" марка

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Илия извинявай обаче изобщо не знаеш за какво става на въпрос. Този модел е много различен това не е ниско бюджетния модел MSR MSG. Разгледай тук има спецификаций http://midea.hit.bg/failove/MIDEA%20...ompleto%20.pdf

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #10

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Илия извинявай обаче изобщо не знаеш за какво става на въпрос. Този модел е много различен това не е ниско бюджетния модел MSR MSG. Разгледай тук има спецификаций http://midea.hit.bg/failove/MIDEA%20...ompleto%20.pdf
    Велев прав си имаш предвид точно ниско бюджетната серия на мидея за 150 долара много лошо качество според мен , от каталога които ми прати видях че тези машинки са малко по хубави но едвали превишават цена от 300 долара защото това е максимума на китайците

    п.с дават някакви "уникални" COP/EER но ако добре се загледа човек ще види че няма упоменат метод по които са ги получили тези COP/EER аз като ел. техник ми направи впечатление амеража той варира много от 2.5 до 5.4А според мен дори не са дали максималният ток ,ще ми бъде много интересно да измеря ток-а на тази мидея при -15-20 градуса според мен тогава COP- а ще е точно 1 ако развърти компресора де

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    При -15 с развъртане ако изобщо тръгнат има писано в темата за Фуджитсу не че не ми се е случвало и на мен и с Мидея и с Фуджи. А пък аз като ел.инженер не ги меря при -15 за мен е важно че няма оплаквания и се топлят клиентите ми а копа съм казвал много пъти че не топли.

  14.  
     
  15. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #12

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    То при -15 обикновените сплитове тръгват камоли инвертора няма да тръгне пак и при инвертора се предполага и е препорачително да работи денеошно целосезонно така че няма начин да не тръгне Друг е вапроса самия монтаж как е извършен При некачествен монтаж много ясно че хората ше обвиняват марката а не фирмата каде му го е поставила

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #13

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    ilia1984 избухна наново.Пича пак се изказа неподготвен.Поня да си беше направил труда да види за кой модел и на каква цена става въпрос.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #14

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Oх ох да се чудя да се смея или да плача защо ли 09LGC струва 1000лв като всеки може да си купи...
    Оххх, да ти кажа честно и на мен този въпрос не ми дава мира от доста време.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #15

    Re:MSP2-09HRFN1--струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    То при -15 обикновените сплитове тръгват камоли инвертора няма да тръгне пак и при инвертора се предполага и е препорачително да работи денеошно целосезонно така че няма начин да не тръгне Друг е вапроса самия монтаж как е извършен При некачествен монтаж много ясно че хората ше обвиняват марката а не фирмата каде му го е поставила
    Сега за справка ще дам една от любимите марки на FormatC Panasonic обикновен не инвертор и то инвертора им е същатата работа не при -15 при -4 спря да работи задуха студено и трябваше да се пускат духалки климите се намират в София .
    По отношение на монтаж-а такъв монтаж видях на "КОНДЕКС" в София че паднах
    п.с Имали сме почти всички марки климатици Panasonic, Samsung, Fujitsu, Midea, Mitsubishi
    като най зле определям Samsung и след това Midea и Panasonic
    а като най безпроблемен и работещ при -20 градуса мъгла в Пловдив Fujitsu и след него Mitsubishi

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. струва ли си да ъпдейтнам
    От galka77 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 19-12-15, 01:51
  2. Мнения за MSP2-09HRFN1
    От dmilkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 09-03-14, 00:27
  3. Струва ли си?
    От bagdatis91 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 13
    Последно: 04-07-12, 12:16
  4. Струва ли си стереото?
    От dreshkov във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 20-01-08, 19:06
  5. Струва ли си да се пробва.
    От periel във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-07, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе