Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 75

Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #16

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Компресора е един и същ при два - три типоразмера 22, 25 и35. СОР е най голям при 22. Дали е от компресорче детска играчка?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #17

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Компресора е един и същ при два - три типоразмера 22, 25 и35. СОР е най голям при 22. Дали е от компресорче детска играчка?
    Така е geozap ,и топлообменниците обикновенно в тези граници мощности, са с еднакви размери и килограми и разлика във фреона да има 20-30грама.При 100/200V. съм срещал обаче при някои топ модели,че COP е най голям при 28ците,а не при 22 и 25ците-предполагам от ''скопената'' мощност при по малките?

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #18

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    ВАЖНО -- Модела вида от 2011 г 12ска които се предлага е чиста 9ка с етикет на 12 ска Дълго време се чудих защо показатели те му се занижени .Днес го разбрах като му сравних консумираната мошност и ток и савпадат на 9ка Такаче които има 12 ска от този модел да знае че е 9ка Това е дело на МАГНУМ проста така са го поръчали в завода на мидея на 9ки слагат етикет на 12 ска и готово печалбата се одвоява Всеки сам даси прави преценка и ако иска да ми вярва Аз го останових за себеси това и го споделям с останалите тук
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #19

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Може ли да снимаш табелката на компресора да го видим из интернет какви са му характеристиките.

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #20

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Ето снимка Това е модела вида за 2011 г 12 ска Първите модели от 2010 сигорно са по хъбави
    Компресора е 9 ка с консумация 600 вата производство на тошиба Коментарите са излишни еее само мидеяяя

    Магнум извършиха голямо харакири с тия ефтини измами Но за нищо неподозиращия човек едвали ще направи впечатление Явно трика с гаранция от 5г работи много добре Хора купуваите 9ки на цената на 12 ски хаи де неустанаха насам народе
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #21

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Това за кой модел точно става въпрос,защото това не е MS9V 12HRDN1.Моят е съвсем различен от този и по принцип съм доволен от него.Макар,че съм го тествал за сега максимум до около -3 -4 градуса.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #22

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Вътрешното тяло може и да е с различен дизайн, но то е само топлообменник и вентилатор, по-важно е външното тяло.

    Въпросният компресор от снимката по-горе Toshiba DA89X1C-20EZ се ползва много при слабите модели инвертори 9-ки и 12-ки на Midea. Хладилен капацитет 8888 Btu/h, електрическа мощност 680 W. Би трябвало да се влага само в 9-ки, защото няма капацитет за 12-ка.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #23

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Според мен един и същи компресор се използва и в другите модели ето и от сервизното се вижда това между другото и при Фуджицу 12LGC използваха същия компресор. И в Тошибата е същия, което би трябвало да значи че и Тошиба са измамници и ни пробутват 13ка с компресор 9ка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Ползва се при слаби модели, но това не означава, че така е правилно да е. За ниска цена се взема едно слабо компресорче и после газ до колкото може и до когато издържи. Някой електроники го развъртат до по-високи обороти от там е и на някой места с по-висока мощност на системата.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Ползва се при много слаби модели, но това не означава, че така е правилно да е. За ниска цена се взема едно слабо компресорче и после газ до колкото може и до когато издържи.
    Това е така при много марки знам го още откакто почнах с 100в клими и там е така. Просто слагат малко по голямо вътрешно тяло и електрониката е с малко по мощен модул и софт да го развърта повече. Не е ли същото и при автомобилите прави се един софт и се дигат конете от един и същи мотор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    31
    #26

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Ето и няколко снимки от мене.Компресора е същия като на 12-ката.Какъв е този клапан в средата на снимката?Може ли някой да ми обясни, по голямата консумация на минимални обороти(380 - 420 вата)?Моят е MS9V 09HRDN1.По данните за компресора 680 вата, това номинална консумация ли е?Защото моя при по високи температури е достигал консумация от 1100 вата, на максимум обороти.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Чудя
    Цитат Първоначално публикувано от Shraika
    Ето и няколко снимки от мене.Компресора е същия като на 12-ката.Какъв е този клапан в средата на снимката.Може ли някой да ми обясни, по голямата консумация на минимални обороти(380 - 420 вата).Моят е MS9V HRDN1.По данните за компресора 680 вата, това номинална консумация ли е.Защото моя при по високи температури е достигал консумация от 1100 вата.
    Чудя ви се с къв акъл си разглобявате климатици като може да ви се откаже гаранцията.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Това което VeleV.Klima иска да каже като търговец е: - Не си отваряйте климатиците за да не се вижда какво Ви продавам, щото като се отвори и се види става малко неудобно. Уж ми взе пари като за 12-ка, а пък си ми продал 9-ка. По никакъв начин не може да се познае, че дадено тяло е отваряно.

    Отчетената консумирана мощност при различните модели е в зависимост от електрониката и софтуера, с които работи даденият модел. До колко обороти могат и искат да го развъртят.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    Не ме злепоставяй защото не ги правя аз тия климатици а и както се вижда и Тошиба ги правят така а и не само те. А относно разглобяването си има точка в гаранционата карта на всички марки където е написано кой има право да отваря климатиците в гаранциония им срок. А ти леж на тази вяра че не можело да се познае дали е отварян може да се познае и то лесно. Няма да се учудя ако в скоро време се появят стикери за гаранцията защото форума го наблюдават и от фирмите вносители на климатици.

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #30

    Re:Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)

    В моя случаи шеси важи понеже аз сам си го слагал и монтирам климатици и ако неми хареса шего сменя с друг Но какво да правят останалите клиенти които нямат моя избор Очертавасе студена зима на хората с тоя модел кото имат А относно мошноста му на компресора то и затва е с една капилярка дане го товари допалнително понеже е форсиран вече но, пак е икономичен

    Дано го види и прочете това магнум щотоо малко по малко шеси загуби пазарния дял тука които с доста години работа саздаде име на мидея Вината е изцяло на фирма магнум а на на дистрибуторите и монтажните фирми и сервизи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 03-03-14, 22:17
  2. Заскрежаване и саморазмразяване
    От Fusion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 10-01-13, 17:02
  3. MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!
    От zandor във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 13-03-12, 09:58
  4. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 18:41
  5. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе