Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 80
Like Tree19Одобрявам

Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #1

    Midea MSG-12HRI - заслужава ли си?

    Пичове харесах си вече MIDEA MSG 12HRI-инвертора!ще го закупя от техномаркета на 759лв и монтажа от едни наши познати!Че искам да попитам заслужава ли си парите?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Midea MSG-12HRI

    Не се лъжи, ако ще е Мидея по-добре конвенционална, това е ужасно ниска цена за климатик въобще камо ли за инверторен.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re: Midea MSG-12HRI

    Съжалявам, че ще охладя ентусиазма ти,но този модел за мен не струва...Вярно е че нямам лични наблюдения над тази машина и можеш спокойно да подминеш мнението ми,но аз да си го кажа.Това е измислен модел,който само думата ''ИНВЕРТОР'',трябва да подтиква купувачите...Променливотоков инвертор,КОП-а му е по лош от този на конвенционален МИДЕЯ,цената никак не е малка . Ако греша някъде поправете ме-един колега от ПЕРНИК го хвалеше много преди време...така и не разбрах защо.Интересно ми е как го оценяват тези ,който имат наблюдения над него...с платени сметки за ток...

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #4

    Re: Midea MSG-12HRI

    Имам служебен MIDEA MSG 12HRI, а в дома MIDEA MSF6 12AR и мога да направя сравнение между двата модела.Елерона на инвертора остава в положението в което е нагласен от бутон air direction, докато другия/домашния/ не запомня положението, а застава в някакво средно положение след като започне да духа топло след като е бил спрял.Това определено ме дразни.Дистанционното на инвертора показва реално време и може да бъде настроен режима TIMER ON/OFF с точност до минута, а на другия няма часовник и настройката на тези режими е през 30 мин-също ме дразни.Имаче и двата са еднакво тихи по време на работа.И двата топлят добре,като инвертора естествено има по-малка консумация-извършени са практически измервания.Сметката за ток при инвертора ще е по-малка /при еднаква работа на двете машини/, но ме толкова много.И от двата съм доволен.И аз като теб мислех да си купя инвертора, но предпочетох другия поради цената-759,00 +150,00 монтаж срещу 499,00 + 130,00 лв монтаж.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #5

    Re: Midea MSG-12HRI

    MIDEA MSG 12HRI СОР 2,5
    Не се сещам за друг климатик с толкова нисък коефициент.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re: Midea MSG-12HRI

    Учудващо е мнението за икономичност на модела,при КОП-2.5

    Марка: Midea
    Модел: MSG-12HRI
    Държава: Китай
    Вид: Инверторен
    Група: 2
    Охлаждане: 0,9-3,5-3,6kw
    Отопление: 0,9-4.4-5,0kw
    Консумация: 1,38-1,79kw
    СОР: 2.5................?????????
    За кадратура: От 25 до 35 кв.м.
    Описание: Стандартен АС инвертор.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #7

    Re: Midea MSG-12HRI

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Съжалявам, че ще охладя ентусиазма ти,но този модел за мен не струва...Вярно е че нямам лични наблюдения над тази машина и можеш спокойно да подминеш мнението ми,но аз да си го кажа.Това е измислен модел,който само думата ''ИНВЕРТОР'',трябва да подтиква купувачите...Променливотоков инвертор,КОП-а му е по лош от този на конвенционален МИДЕЯ,цената никак не е малка . Ако греша някъде поправете ме-един колега от ПЕРНИК го хвалеше много преди време...така и не разбрах защо.Интересно ми е как го оценяват тези ,който имат наблюдения над него...с платени сметки за ток...
    И продължавам да го хваля защото не се разваля,харчи по малко ток и при - 18 градуса тази зима нито един от над 150 те бройки които сме монтирали не се обледени

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re: Midea MSG-12HRI

    lavsho колко години си наблюдавал модела? Харчи по-малко пари спрямо какво, ел. радиатор ли? А този модел при -18* въобще работили и колко му е СОРа при тази температура вероятно 0,5. Много несериозно мнение си изказал.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re: Midea MSG-12HRI

    От 3 години и половина продаваме и монтираме Мидеи и от 2 години и половина имам 12HRI у дома и съм 1000 % сигурен че при -18 грее.При тези цени на тока 12HRI харчи с 10-13 лв по-малко ток на месец от 12HR при непрекъснат цикъл на работа.Не мога да сравнявам Мидеата с Фуджи и Тошиба но в сравнение с Хаер,Техникер,Чунлан и други знайни и незнайни марки, които също произвеждат инвертори, HRI на Мидеа е "железен" климатик на страхотна цена която при вносителя вече е 799 лв

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re: Midea MSG-12HRI

    Причината да се купува инвертор би трябвало да е икономия на електроенергия. Със този модел икономия не може да се постигне. Добре че този модел не се продава много, тези на които сме го монтирали се оплакват че е слаб при ниски температури, с изключение при клиенти които много са преоразмерили машината за съответното помещение. Преоразмеряването си има други минуси.

    Защо да си купуваш инверторна машина при която възможноста да се развали нещо по нея е по-голяма, първо поради повечето електронни компоненти и второ поради ниската си цена, означаваща ниско качество на всичко.

    Не струва.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #11

    Re: Midea MSG-12HRI

    хора тука ме побъркахте от различни мнения!искам да попитам само заслужава ли си парите,лестно ли се разваля и може ли доббре да охлажда!Не ме интересуват тея КОП и тн. просто ми кажете избора ви!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re: Midea MSG-12HRI

    Аз имах такъв.Смених го, не защото не топли, а защото беше преоразмерен за стаята и заспиваше.Иначе топлеше добре и бе сравнително икономичен за класа и парите си.Стоята ми бе 18 вадрата и бриза се усещаше осезателно.Но не бих ти го препоръчал.За още 200 лева ще си купиш Е10Н2 на ХИТАЧИ, което емного по-добро като избор, машина и работа.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re: Midea MSG-12HRI

    За климатиците марка Midea също се отнася това че имат покритие на критерият цена-качество. Също както и другите модели на марката и този рядко дава проблеми.

    На охлаждане работи добре и след като не те интересува дали е икономична машината, няма други минуси при тази цена, които могат да се кажат за модела.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #14

    Re: Midea MSG-12HRI

    а коя серия е по добра msf6-12ar или msg-12hr-конвекционални!

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re: Midea MSG-12HRI

    За съжаление новите внасяни модели на Midea са с фреон R407c който има много по-лоши характеристики от R22 и R410a.

    Новите модели Midea MSG-12HRN2 са със R407c, ако намериш залежали бройки по магазините Midea MSG-12HR вземи си от тях, те са с R22.

    Midea MSF6-12AR-QB6 са с фреон R22, с реотан във вътрешното тяло 750 W, в форумът се оплакват че след всеки цикъл на обезкрежаване не си запомня положението на клапите (лувърът).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Midea MSG-12HRI - не включва
    От shappy във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 09-01-17, 17:46
  2. Midea MSG-12HRI - нормално ли е?
    От nencho във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 08-01-17, 21:50
  3. Midea MSG-12HRI
    От miq във форум Климатици Midea
    Отговори: 25
    Последно: 28-07-09, 10:55
  4. Midea MSG-12HRI - Нормално ли е...?
    От Usera във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-07, 14:52
  5. Midea MSG-12HRI vs. Hitachi RAS/RAC E-10HH
    От dtpl във форум Климатици Midea
    Отговори: 42
    Последно: 25-11-06, 15:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе