Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #16

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    В покрепа на модела - взех същия през 2008 (кризата още не я усещах ) само като спомагателен, т.е. да ми топли помещение около 40 кв.м. само през т.н. от мен преходен период, когато температурите не са чак за запалване на локалното парно, но през деня или привечер става некомфортно хладно. Определено се справя блестящо с тази задача , а и ми харесва усещането от действието на плазмения филтър. А лятото го включвам сумарно 10 дни в най-големите жеги. Добър избор, но - все по-скъп.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #17

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Въпрос към специалистите в този форум: Във връзка с горната експлоатация - при такова не много често използване има ли опасност за климатика ?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Няма. Въпросът е ако го ползваш основно за отопление, да не го изключваш и включваш при минусови температури.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #19

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Благодаря, deian , това не го спазвах. За изключването се досещам защо (да не замръзне конденза, може би), но за включването би ли пояснил ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    По-зор е за компресорчето,докато се загрее. Както на леката кола двигателя ...

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    5
    #21

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Много си го харесах този модел, но ми трябва за 110 куб. м. - хол 30 + бокс 5 + коридор 7 (няма врата към коридора). Попадна ми в полезрението именно защото на един сайт му е дадено "Обем на помещението: 110 куб.м". Тук прочетох обаче, че за отопление на толкова кубици трябва мощност поне 7 kW, а този е едва 1.5-4.0-6.3 kW.

    Правилно ли го смятам, че ще е слабичък и кой модел ще ми препоръчате като заместител? Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #22

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Цитат Първоначално публикувано от newbie13
    Много си го харесах този модел, но ми трябва за 110 куб. м. - хол 30 + бокс 5 + коридор 7 (няма врата към коридора). Попадна ми в полезрението именно защото на един сайт му е дадено "Обем на помещението: 110 куб.м". Тук прочетох обаче, че за отопление на толкова кубици трябва мощност поне 7 kW, а този е едва 1.5-4.0-6.3 kW.

    Правилно ли го смятам, че ще е слабичък и кой модел ще ми препоръчате като заместител? Благодаря предварително!
    Този климатик е много слаб за тези помещения. Най-добре вземи два броя от този http://v-clima.com/prod.php?id=klima...itsu_asya12lgc, а ако искаш да има плазмен филтър два от този http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._09_ldc_plazma, но пък ако нямаш достатъчно място за два климатика ето този http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx60gv-rx60gv

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #23

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Ако можеш да си го позволиш това е моя фаворит http://www.dekom.bg/?page=product_de...b1130e012fb1c1

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    5
    #24

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Доста се рових вчера и засега съм се насочил към Nocria-та. Искаше ми се Дайкин или Митсубиши, но тази машинка впечатлява с показатели.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #25

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Цитат Първоначално публикувано от radoni
    Здравейте на всички които търсят инфо за FD35VA.
    Доста четох преди да си взема такъв и след като се сдобих ще драсна нещичко.
    Закупих го на 23.12.2009 г. от една пловдивска фирма. Аз съм от Велинград и климатика го взех предимно за да се грея през зимата. Имам дете на 2 год. Минаха студени нощи от -15 С и машината дори и не се задъха. Дори не успя да стигне и до номиналната стойност на работа. Климатика не го спирам денонощно. Нагласил съм го да поддържа 22 - 23 С в стая 27 кв. м. с височина на тавана 2.70 м. с външни северна и западна стени - изолация на пода 4 см. фибран, външни стени 4 см. фибран, таван 4 см. бял стереопор и някои части от вътрешните стени със селитрон, прозорци ПВЦ със троен стъклопакет. Много пари счупих ама сега при -15 вън, вътре мога да си ходя бос. При -15 ми даде разход от 15 КВ. за денонощието а при температури от -3 до 2 С около 6 до 7 КВ. за денонощие. Бях го вързал на самостоятелен електромер. Външно и вътрешно тяло - много тихи, нито шум, нито вибрации, монтиран е без тампони но за това има голямо значение как е направен монтажа и затова си го поръчах в Пловдив. Някой ако се интересува от нещо повече може да ми се обади 0898 803 403 Радослав
    Вече сме 07.02.2012 - във Велинград имаше нощи до -29 !!! Нямаше проблем! Евала на тези машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Mitsubishi FD35VA plasma въпрос
    От Porter във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 09-09-13, 19:56
  2. Продавам Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA/MUZ-FD35VA
    От strashnia123 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-05-13, 15:15
  3. помогнете спешно: DAYKIN FTXS35G или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD35VA
    От denis_7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-03-12, 14:25
  4. Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър
    От rostis във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 25
    Последно: 28-01-10, 09:38
  5. Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA - въпроси
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 23-10-08, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе