Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #1

    Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Здравейте приатели,предстои ми да си купя климатик и съм се спрял на Мицубиши Плазма Дуо.нов съм в занаята и не съм сигурен дали съм направил правилния избор.До колкото съм запознат от разни рекламни материали това било много добър модел,и като цяло климатиците Мицубиши били едни от наи-добрите на пазара а и също така едни от най-безсшумните,което в моя случай е задалжително.
    Моля ако някой от ВАС е по запознат моля да ми даде малко съвети и информация,за това как работи климатика ,дали сте доволни и разбира се колко е разхода на електричество.Другото ,което много ме интересува,е дали ще имам проблеми през зимата,тъй като живея в Русе и тук зимите са дълги и много студени,често температурите падат под -20*.Производителя ми "гарантира"нормална работа дори при - 20*но аз малко се съмнявам.Според Вас възможно ли е това ?
    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ МИ ПИШАТ!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    Ако говориш за FD серията ,и можеш да си го позволиш,го вземай без да се колебаеш.Не се съмнявай,че работи нормално при такива ниски температури.Разбира се,мощността му спада,но си работи безпроблемно.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    Ако купуваш Митсубиши хеви или Даики не се притеснявай от ниските температури. Разбира се климатика трябва да бъде правилно оразмерен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #4

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    Това е Митси Електрик.... и както каза vanko68, ако можеш да си го позволиш - взимай.

  6. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #5

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    Благодаря ви-да става дума точно за FD,скъп е но мисля да инвестирам в бъдещето ,ако мога да се изразя по този начин
    Значи да купувам смело
    Все пак ,кажете ми нещо за разхода на електричество,климатика ми е 12-ка,каквото и да означава това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    Стига с тези 12ки.Къде виждаш такова обозначение по него? Би трябвало да виждаш 35 в модела ,който си избрал.Повечето японски климатици се означават не в BTU,което е британска топлинна единица,а с цифрата си направо показват охл.си мощност.При теб е 3500 Вт и доста повече на отопление.
    А разхода е много относителен - зависи на какви градуси ще работи,в какво по вид и предназначение помещение ще се ползва,изолациите и т.н,. Каквото и да е ,би трябвало да харчи зимата до 50на лв месечно.

  8.  
     
  9. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #7

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    До VANKO68-наистина ти казвам ,нищо не разбирам от климатици,поне за сега.Помещението,са 2 тавански стаи с мисля доста добра изолация-5см стериопор от вън и 5 см минерална вата от вътре+6камерна дограма с К-стъкло.мисля е достачано това а площа е около 40кв

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    Имаш ли наклонени тавани в помещенията? Често там се спестява от изолацията и лепят битумните керемидки направо върху ОСБ.Имам много случаи такива.Досега отоплявал ли си ги по някакъв начин?Климатика ми се вижда като че ли достатъчен,но с много уговорки.Имаш ли гопскартон върхи ватата?А има ли вата по таваните отвътре?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    kov от европейските модели това е един от най-добрите. Обаче ако смяташ да поставиш един климати на две помещения почти сигурно няма да стане. 40 квадрата по принцип са много за тази машинка. Ако може качи някаква схема на помещението.

  12. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #10

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    Blue1,наясно съм с този факт,аз ще го използвам само в едната стая.Не си правя илюзии 4е ще топля 2те стаи,които м/у другото са преходни.може би ще мога да ги охлаждам през лятото,за зимата обаче е друго.Интересувах се главно откачеството и надежноста на техниката,както и от разхода на енергиа.

    П.С.съжелявам но нямам схема ,която да ка4а

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    За качеството и надеждността ,както и за разхода, бъди спокоен. Ще си от доволните клиенти.
    Ако е само за една стая 20 м2,можеш да минеш и с 25ца ( или 9ка,ако ти е по-удобно). За охлаждане ще стане и за двете стаи,то лятото ти трябват 7-8-10° разлика с външната температура.

  14.  
     
  15. kov
    kov е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #12

    Re:MITSUBISHI"PLASMA DUO"-моля за съвети!!!

    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ,СЛЕД 10-НА ДНИ ЩЕ МИ ГО МОНТИРАТ,И ЩЕ ВИ ПИША КАКВИ СА ВПЕЧЕТЛЕНИАТА МИ
    ОЩЕ ВЕДНЪЖ-БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #13

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Здравейте на всички които търсят инфо за FD35VA.
    Доста четох преди да си взема такъв и след като се сдобих ще драсна нещичко.
    Закупих го на 23.12.2009 г. от една пловдивска фирма. Аз съм от Велинград и климатика го взех предимно за да се грея през зимата. Имам дете на 2 год. Минаха студени нощи от -15 С и машината дори и не се задъха. Дори не успя да стигне и до номиналната стойност на работа. Климатика не го спирам денонощно. Нагласил съм го да поддържа 22 - 23 С в стая 27 кв. м. с височина на тавана 2.70 м. с външни северна и западна стени - изолация на пода 4 см. фибран, външни стени 4 см. фибран, таван 4 см. бял стереопор и някои части от вътрешните стени със селитрон, прозорци ПВЦ със троен стъклопакет. Много пари счупих ама сега при -15 вън, вътре мога да си ходя бос. При -15 ми даде разход от 15 КВ. за денонощието а при температури от -3 до 2 С около 6 до 7 КВ. за денонощие. Бях го вързал на самостоятелен електромер. Външно и вътрешно тяло - много тихи, нито шум, нито вибрации, монтиран е без тампони но за това има голямо значение как е направен монтажа и затова си го поръчах в Пловдив. Някой ако се интересува от нещо повече може да ми се обади 0898 803 403 Радослав

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #14

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Радони, климатикът ти работи в условия подобни на моите. Нашето FD35, обаче не съм го засичал да вдига повече от 10 кВ на ден дори и на -18.
    Машината е супер, хубав избор си направил!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #15

    Re:Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo

    Много се кефя, когато някой потребител е направил превелен избор. Пожелавам на всички да се справят с това предизвикателство, че като чета кво става в други теми, направо мога да се пръсна от яд.

    Да си ги ползвате със здраве, икономия и без намеса на тахници.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi FD35VA plasma въпрос
    От Porter във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 09-09-13, 19:56
  2. Продавам Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA/MUZ-FD35VA
    От strashnia123 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-05-13, 15:15
  3. помогнете спешно: DAYKIN FTXS35G или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD35VA
    От denis_7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-03-12, 14:25
  4. Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър
    От rostis във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 25
    Последно: 28-01-10, 09:38
  5. Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA - въпроси
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 23-10-08, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе